MSc kvanttehnika alal

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Magistriprogrammi eesmärgid ja eksami eesmärk

Järjestikuse kursusena Würzburgi Julius Maximilians'i ülikooli füüsika ja astronoomia teaduskonnas pakutakse kvanttehnika magistrikraadi koos kutsekvalifikatsiooniga magistrikraad. Kursus on mõeldud peamiselt inglise keeles. Seetõttu pakutakse enamikku moodulitest inglise keeles. Magistriõpe valmistab üliõpilasi ette teaduslikuks tegevuseks nanostruktuuritehnoloogia valdkonnas ja doktorikraadiks dr. rer. nat. enne.

Koolituse eesmärk on anda õpilastele põhjalikud teadmised teadustegevusest nanoteaduste ja nende sisuliste aluste uurimisel ja rakendamisel. Analüütilise mõtlemise väljaõppe ja koolituse kaudu peaks õpilane omandama oskuse hiljem tutvuda talle usaldatud mitmekesiste töövaldkondadega ning eelkõige iseseisvalt rakendama bakalaureuseastmest omandatud baasteadmisi järjestikusel magistrikraadil ja tegelema uute ülesannetega üle kantud.

Magistritöö eesmärk on näidata õpilastele, et nad suudavad teadaolevaid protseduure ja teaduslikke kriteeriume kasutades iseseisvalt töötada ajaliselt ja sisuliselt piiratud teaduslikul või tehnilisel ülesandel. Eksam võimaldab üliõpilastel omandada nanoteaduste valdkonnas rahvusvaheliselt võrreldava kraadi ning esindab järjestikuse bakalaureuse- ja magistriõppekava raames kutsekvalifikatsiooni teadus- ja arendustööks ettevalmistamiseks.

Autasustatud akadeemilise magistrikraadiga

Magistrikraadi (lühendatult M. Sc.) Akadeemiline kraad antakse sooritatud eksami alusel. Magistriõpe on võrdne füüsikakraadiga (ülikool); seda kinnitavad diplomi lisas õpilased.

Kursuse sisseastumisnõuded

Eeltingimuseks on bakalaureusekraadi (180 EAP) omandamise kraadi tõend JMU-s või mõnes teises kodu- või välismaises ülikoolis või sellega samaväärne kodumaine või välismaine kraad (nt riigieksam) ja allpool loetletud pädevused. Bakalaureusekraadide samaväärsuse üle otsustab kvanttehnika magistrikraadi eksamikomisjon.

Taotlejad peavad tõendama inglise keele oskust Euroopa ühise keeleõppe raamdokumendi (GER) tasemel B2. Taotlejad ja kandidaate, kes ei ole saadud Saksamaa asutus oma HZB või asjakohaste esimese astme soovitatakse esimesel õppeaastal piisav põhiteadmised saksa keele (nt tasandil A2 omandada Euroopa ühise raamdokument keeleõppe (Euroopa keeleõppe raamdokumendi). Proof Kvanttehnoloogia magistriprogrammi lubamiseks ei ole vaja saksa keele oskust.

Magistrikraadile antakse kohene juurdepääs, kui nanostruktuuritehnoloogia bakalaureusekraad (180 ECTS punkti omandamine) või võrreldav kraad või sellega samaväärne kodumaine või välismaine kraad (nt riigieksam) ja ülalnimetatud oskused on tõestatud

Esialgse sisseastumise saab juhul, kui bakalaureuseastmes on vähemalt 150 EAP punkti ja ülalnimetatud oskused on tõestatud. Sel juhul nõutakse bakalaureusekraadi tõendit hiljemalt kolmanda magistri semestri ümberregistreerimisperioodi lõpuks.

Kandideerimise tähtajad

Magistriõppesse astumise avaldus tuleb esitada aegsasti ja vormis Würzburgis asuvasse Julius Maximilians Ülikooli soovitud suve- või talvesemestriks. Kui teil pole Saksamaa ülikooli astumise kvalifikatsiooni (Abitur, ainepõhine kõrghariduse omandamise kvalifikatsioon vms) ja teil pole veel Saksa ülikooli esimest kraadi, kandideerige rahvusvahelise büroo kaudu .

Taotlusele tuleb lisada järgmised dokumendid:

  1. Ülikoolikraadi või samaväärse kvalifikatsiooni tõend või vähemalt 150 EAP mahu või sellekohase saavutuse tõend õppeainetes, mida ECTS-i mõistes ei ole modulaarselt kinnitatud
  2. Õppe- ja eksamitulemused (dokumentide ärakiri)
  3. Ajutise (kindlalt tingimusliku avalduse taotlus) korral tuleb lisada veel lõpetamata õppe- ja eksamitulemuste loetelu

Kursuse sisu ja kursuse õppekava

Magistriprogramm on jagatud järgmistesse valdkondadesse:

Valikaine (60 ainepunkti)

1. Subfield Quantum Engineering (vähemalt 55 ainepunkti)

  • Laiendatud laboratoorsed kursused (vähemalt 9 ainepunkti)
  • Täpsem seminar (vähemalt 5 ainepunkti)
  • Spetsialiseerumine kvanttehnoloogiale

2. Alaväli mittetehnilised alaealised (0–5 ainepunkti)

Magistriprojekti moodulid (60 ainepunkti)

  • Professionaalse spetsialiseerumise kvanttehnika (15 ainepunkti)
  • Teaduslikud meetodid ja projektijuhtimine Quantum Engineering (15 ainepunkti)
  • Magistritöö Quantum Engineering (30 ainepunkti)

Igas valdkonnas tuleb saavutada magistrikraadi edukaks täitmiseks sulgudes antud ECTS-i minimaalne punktisumma. Valikaalses alamvaldkonnas „Spetsialiseerumine nanostruktuuritehnoloogiale” peavad olema edukalt läbitud vähemalt 40 EAP-ga moodulid koos eksamitega. Alampiirkonnas „Mittetehnilised alaealised” ei ole minimaalset ECTS-i tulemust. Kokku teenitakse vähemalt 120 EAP-d. Sõltuvalt füüsika- ja astronoomiateaduskonna pakutavast semestrist võib üliõpilane võtta järgmistes tabelites loetletud moodulite valdkondade mooduleid.

Üksikute moodulite määramine erinevatele valdkondadele tuleneb õppeaine kirjeldusest (SFB).

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU), founded in 1402, is one of the universities in the German-speaking world that have a long and rich tradition. Numerous famous scholars and scientists ... Loe edasi

The Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU), founded in 1402, is one of the universities in the German-speaking world that have a long and rich tradition. Numerous famous scholars and scientists have made their mark here, such as Carl Siebold, Rudolf Virchow, and Franz Brentano. So far, 14 Nobel laureates have conducted their research here, including Wilhelm Conrad Röntgen, who discovered X-rays at Würzburg. In 1985, the physicist Klaus von Klitzing received this distinction for his discovery of the quantum Hall effect. Harald zur Hausen was given the Nobel Prize in Medicine in 2008 for discovering that viruses trigger cervical cancer. More than 28,000 students, including some 2,300 young people from abroad, are registered with ten faculties. These can be divided into four main areas: Humanities, Law and Economics, Life Sciences, and Natural Sciences and Technology. The university and its hospital provide employment for 10,000 people. Around 3,000 are on the academic staff, more than 400 as professors. Näita vähem
Würzburg , Pekingi + 1 Rohkem Vähem