MSc loodusteaduste haridus ja kommunikatsioon

Üldine

Programmi kirjeldus

42155_rsz_ma-wiskunde-natuur.png

Kuidas on teadusmaailm seotud hariduse ja ühiskonna maailmadega? Kuidas õpetajad teadust ja haridust ühendavad? Kuidas suheldakse meedias teaduse ja selle protsessidega? Milline on mitteametlike asutuste roll avalikkuse teaduse mõistmise kujundamisel?

Kui olete neist küsimustest huvitatud, siis on see programm teie jaoks! Meie eesmärk on ületada lõhe teaduse teadjate, loodusteaduste õpetajate ja teadust edastavate inimeste vahel. Programm põhineb olemasolevate institutsiooniliste sidemete, õppe- ja teadustöö kogemuste rahvusvahelisel võrgustikul ning väljakujunenud magistrikraadiprogrammil, mida pakutakse hollandi keeles viimase 14 aasta jooksul. Rahvusvaheline programm annab teile tugeva aluse loodusteaduste, matemaatika ja uuendusliku õppe ning tõhusa kommunikatsiooni õpetamiseks ja efektiivseks kommunikatsiooniks.

Teadushariduse ja kommunikatsiooni magistriprogramm on paindlik kaheaastane programm, millel on kaks pala, mille vahel saate valida: haridus ja kommunikatsioon. Mõlemad lood põhinevad väga interaktiivsel ja interdistsiplinaarsel globaalsel õppekaval, mis ühendab teooria, teadusuuringud ja praktika rea kaasaegsete kursuste ja praktikakohtade kaudu.

Selle ümberkujundava kogemuse kaudu saate sügavaid teaduslikke teadmisi ja arendada teadus-, õpetamis- ja suhtlemisoskusi, mis on vajalikud mitmesuguste rollide täitmiseks ja edukaks saamiseks erinevates ametlikes ja mitteametlikes töökohtades:

 • Koolid
 • Teadusmuuseumid ja -keskused
 • Meedia
 • Ühiskondlikud organisatsioonid
 • Teadusuuringud ja akadeemia

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Väga interaktiivne ja interdistsiplinaarne globaalne õppekava
 • Jäljed hariduses ja suhtluses
 • Kommunikatsiooni spetsialiseerumine on suures osas praktikapõhine
 • Rahvusvaheline kontekst
 • Meie teaduskonnas on olnud kaks Nobeli preemia laureaati: Ben Feringa (keemia, 2016) ja Frits Zernike (füüsika)

Vastuvõtutingimused

Õppekava

Mõlemad lood algavad ühise kursuste valikuga. Te viime teadusuuringute projekti läbi oma teaduse või matemaatika alal. Kursusel „Teaduskommunikatsiooni oskused” arendatakse edasi kirjalikku ja verbaalset suhtlemisoskust. „Teadushariduse ja kommunikatsiooni kujundamine” hõlmab veebisaidi ning õppe- ja kommunikatsioonimaterjalide kujundamise protsessi. „Sissejuhatus teadushariduse ja kommunikatsiooni teadusuuringutesse” uurib teadusliku uurimise meetodeid.

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Teadmiste miinimum Voor het volgen van de lerarenopleidingsvariant (Track Educatie) lugupidamise tähtaeg, mis on ette nähtud maailma paremaks muutmiseks.
Eelmine haridus

Ülikoolide bakalaureusepõletik wiskunde'is, informaatika, kunstiteaduste intelligentsus, natuurkunde, sterrenkunde, skeemikiri, bioloogia, farmaatsia, tehnikaõpetus, gerelateerde distsipliinid.

De masteropleiding Educatie et Bètawetenschappeni kommunikatsiooniettevõte on kõige populaarsem, kuid mitte halvem, kui Nederlandi ülikoolide bakalaureuseprobleemid. Olete siin: TechText> Infolehed> kui palju, siis on varjatud.

In sommige gevallen kan het zijn dat je voor de educationatierichting nog extra vakken moet doen om te beschikken over voldoende (brede) kennis. Daarom on altijd een toelatingsverzoek nodig voor de Educatierichting; de toelatingscommissie beslist over welke aanvullende vakken vereist zijn.

Muud vastuvõtutingimused

Principe ben je NIETi toelaatbaar kohtus:

 • Een hbo-bakalaureus
 • 2de-astmelised lerarenopleopleating koos met een hbo-bachelor

Kui te EC-kaptenit otsite, pole seda vaja teha. Een 1e-astmed bevoegdheid (bijv. In wiskunde) kun je dan alleen väsinud käitumine een hbo-master lerarenopleiding kaudu. Slechtid, mis hõlmavad hbo-opleidingen geven keevitada kõik programmid:

 • Werktuigbouwkunde
 • Biomedischi laboratoorium Onderzoek
 • Chemie

Staat jouw opleiding niet in dit rijtje, maar denk je dat je toch een hbo-bachelordiploma hebt dat zeer bètawetenschappelijk is, neem dan contact us met de studieadviseur.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Keele test

Pange tähele: meie keeleoskuse nõuded erinevad loodus- ja inseneriteaduskonna muude programmide nõuetest. Madalmaade õpetatava hariduse omandamiseks peate tõestama oma hollandi keele oskust NT2-II testiga. Inglise keeles õpetatavale suhtlusrajale lubamiseks peavad kõik taotlejad vastama järgmistele miinimumhinnetele:

 • IELTS sektsiooni hinded: 7,0 kõnelemiseks ja kirjutamiseks; 6.5 lugemiseks ja kuulamiseks
 • TOEFLi sektsioonide hinded: 25 (rääkimine), 27 (kirjutamine), 21 (lugemine ja kuulamine)
 • University of Groningen keelekeskuse inglise keele testi sektsiooni hinded: C1-kõnelemine ja -kirjutamine; B2 või C1 lugemiseks ja kuulamiseks
 • Cambridge English CAE või CPE tunnistus: üldskoor vähemalt 180
Eelmine haridus Bakalaureusekraad matemaatika, informaatika, füüsika, astronoomia, keemia, bioloogia, farmaatsia, tehnika või sellega seotud erialadel. See on vaid viide nõutavatele taustteadmistele. Sisseastumiskomisjon otsustab, kas selle (nende) kursuse (te) konkreetne sisu vastab nende magistriprogrammi sisseastumisnõuetele, millele teie kandideerisite.

Keelenõuded

Eksam Minimaalne punktisumma
CAE (inglise keeles Cambridge: Advanced) C1
IELTS üldbänd 7
IELTS kuulamine 6.5.
IELTS lugemine 6.5
IELTSi kirjutamine 7
IELTS räägib 7

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased 01 mai 2021 01. september 2021
EL / EMP üliõpilased 01 mai 2021 01. september 2021
EL-i / EMP välised üliõpilased 01 mai 2021 01. september 2021

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 `` 2143 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Võimalike ettevõtete ja organisatsioonide hulka kuuluvad: koolid, teadusmuuseumid ja -keskused, meedia, kogukonna organisatsioonid, teadusuuringud ja akadeemia.

Töö näited

 • Pressiesindaja muuseumis või instituudis
 • Ajalehe või ringhäälinguettevõtte teadusajakirjanik
 • Keskmise taseme hariduse õpetaja

Teadusuuringud

Teadushariduse ja kommunikatsiooni instituut

Teadushariduse ja kommunikatsiooni instituut viib läbi teadusuuringuid, mille eesmärk on täiustada matemaatika ja loodusteaduste õpetamist. Teadusprojekte viiakse läbi kesk- ja ülikoolihariduses.

ISECi töötajad õpetavad loodusõpetuse ja kommunikatsiooni kursusi, muu hulgas kaheaastase magistriõppe programmi "Haridus ja kommunikatsioon matemaatikas ja loodusteadustes" alal. See magistriprogramm on koostöö ülikooli õpetamise ja õppimise keskusega.

ISEC tegeleb loodus- ja tehnikateaduskonna kursuste ja õppekavade arendamisega koostöös loodusteaduste bakalaureuse ja magistrikooliga.

Viimati uuendatud sept 2020

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem