MSc majanduses, käitumises ja poliitikas

Üldine

Programmi kirjeldus

Tõhusa poliitika kujundamisel ja ka selle mõju hindamisel seisame silmitsi keerukate ülesannetega. Kuidas määratleda ja mõõta heaolu? Ja kuidas kujundada tõhusamaid poliitikaid? See spetsialiseerumine algab tavapärasest majandusteooriast ja hõlmab mitmesuguseid vaatenurki psühholoogia, sotsioloogia, avaliku valiku, poliitökonoomia, kultuuri ja filosoofia alal. Tutvustades käitumisharjumusi keerukates poliitilistes küsimustes, valmistame teid ette mõistma ja kujundama edukaid poliitikaid oma tulevase poliitikakujundaja, juhi, analüütiku või konsultandi karjääris avalikes või eraõiguslikes organisatsioonides.

See spetsialiseerumine tegeleb laia poliitikavaldkonnaga, alates innovatsioonipoliitikast, valijate ja tarbijate käitumisest kuni soolise võrdõiguslikkuse või õnne poliitikaga. Meie programm arendab andmepõhise ja käitumiskindla majanduspoliitika jaoks vajalikke oskusi, mis on tugevalt manustatud nii teoorias kui ka praktikas. Te saate teada meetodid ja tööriistad, mis on vajalikud inimeste elu mõjutavate poliitikate kujundamiseks ja hindamiseks. Saate tugeva tausta nii tava- kui ka heterodoksilistes (st peavooluvälistes) majandusteooriates, mida täiendavad käitumuslikud teadmised. Sel moel laiendatakse teie vaatenurka majanduspoliitikale ja selle tõhusamaks muutmisele teadmistega erialadest, mis hõlmavad psühholoogiat, avalikke valikuid ja sotsioloogiat. See spetsialiseerumine ühendab õppimise teadustööga: teie õppejõud on teadlased, kes lisavad oma õppetöösse uusimad leiud. Üliõpilasena viib teid käitumuslikke teadmisi kasutades läbi teadusuuringuid, analüüsib, kujundab ja arutab majanduspoliitikat.

Faktid ja arvud

 • Kraad: MSc majanduses
 • Teaduskond: Nijmegeni Juhtimiskool
 • Croho kood: 66401
 • Kestus: 1 aasta (60 EÜ), täistööaeg
 • Alusta kuu: september
 • Keel: inglise keel
 • Registreeritud õpilased: 120–150 aastas
 • Kontakttunnid: 5-10 tundi nädalas

Magistriõpe eriala: ökonoomika, käitumine ja poliitika: midagi teie jaoks?

 • Õppige tegema targemat ja tõhusamat poliitikat, mis põhineb käitumisökonoomikal, sotsioloogial, avalikul valikul ja psühholoogial.
 • Töö praeguste majanduspoliitiliste küsimustega.
 • Ühele valdkonnale keskendumise asemel uurite laia valikut poliitilisi küsimusi.
 • Suhelge oma professoritega väikestes seminarigruppides.

Spetsialistid

Majandus, käitumine ja poliitika on majanduse magistriprogrammi spetsialiseerumine. Muud spetsialiseerumised on:

 • Raamatupidamine ja kontroll
 • Ettevõtete rahastamine ja kontroll
 • Finantsökonoomika
 • Rahvusvahelise äri
 • Rahvusvaheline majandus ja areng
 • Rahvusvaheline poliitiline majandus

Magistriprogramm majanduses 3 minutiga

Vastuvõtmine ja rakendamine

Sissepääs ja taotlus üliõpilastele, kellel on Hollandi kraad

Bakalauruse kraad

Teie vastuvõtt sellesse programmi sõltub teie varasemast haridusest. Teile lubatakse, kui teil on täidetud:

 • Bakalaureusekraad majanduses ja Radboud University
 • Või teise Hollandi või rahvusvahelise ülikooli bakalaureusekraad sarnases (või seotud) valdkonnas. Teie kraad peab olema võrdne Hollandi Teadusülikooli diplomiga.
Kas te ei vasta sisseastumisnõuetele?

Kas olete lõpetanud ülikooli või rakendusteaduste ülikooli bakalaureuse kraadi muus valdkonnas? Võimalik, et saate endiselt luba magistrieelsesse programmi. Eelnev magistrikraad võimaldab teil minna edasi magistriõppesse ja sellega seotud erialadele.

Sissepääs ja taotlemine üliõpilastele, kellel on rahvusvaheline kraad

Bakalauruse kraad

Teie vastuvõtt sellesse programmi sõltub teie varasemast haridusest. Teile lubatakse, kui teil on täidetud:

Bakalaureusekraad teisest teadusülikoolist sarnases (või seotud) valdkonnas õiglase arvu kursustega teie eelistatud erialal. Teie kraad peab olema võrdne Hollandi Teadusülikooli diplomiga.

Kui teil on varasem Hollandi haridus, leiate sisseastumisnõudeid ja kandideerimise protseduuri siit.

Inglise keele oskus

Samuti peate valdama vabalt nii kirjutatud kui ka räägitud inglise keelt. See nõue on täidetud, kui õpilane vastab ühele järgmistest tingimustest:

 • On edukalt lõpetanud kolmeaastase bakalaureuse programmi Hollandi ülikoolis.
 • Kas Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Ühendkuningriigi või Ameerika Ühendriikide kodanik.
 • On edukalt läbinud bakalaureuse programmi, mida õpetati täiesti inglise keeles ühes järgmistest riikidest: EL / EMP riigid, Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa, Ameerika Ühendriigid.
 • On edukalt lõpetanud magistriõppekava Hollandi rakendusteaduste ülikoolist (HBO).

Kõik ülejäänud õpilased vajavad ühte järgmistest tunnistustest (kõik tunnistused ei tohi olla vanemad kui kaks aastat).

 • TOEFL skoor on ≥90, mille alamklassid ei ole madalamad kui 18
 • IELTS skoor on ≥6,5, mille alamklassid ei ole madalamad kui 6.0
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem
Kas te ei vasta sisseastumisnõuetele?

Kas olete lõpetanud ülikooli või rakendusteaduste ülikooli bakalaureuse kraadi muus valdkonnas? Või ei vasta te ühele või mitmele vastuvõtu nõudele? Võimalik, et teil on endiselt luba pre-magistriõppesse pääsemiseks. Eelmagistrikraad võimaldab teil liikuda magistriõppesse ja sellega seotud erialadele.

Osaliselt Hollandi kraadi omandanud õpilased

Palun saatke vastuvõtuosakonnale üksikasjalik e-kiri, kus oleks selgelt kirjas, millised diplomid olete saavutanud ja millises riigis olete need saavutanud. Seejärel soovitame teile, millist protseduuri teie konkreetses olukorras järgida.

Tähtajad

Kas teil on varasem hollandi haridus?

Kui olete lõpetanud akadeemilise majandusteaduskonna bakalaureuse kraadi (omandatud teises ülikoolis) või sellega seotud distsipliini, peate taotlema sisseastumist. Veenduge, et see taotlus saadetaks enne 15. juulit . Eksamikomisjon otsustab, kas teid võetakse vastu magistriõppesse või magistriprogrammi.

Pärast lõpetatud bakalaureusekraadi majanduses ja Radboud University , millele järgneb Radboud University , võetakse teid otse magistriprogrammi. Registreerimise lõpptähtaeg on 31. august.

Kas teil on rahvusvaheline kraad?

Muud tähtajad kehtivad taotlejatele, kes on kraadi omandanud väljaspool Madalmaid.

Rahvusvaheline kraad

Muud tähtajad kehtivad taotlejatele, kes on kraadi omandanud väljaspool Madalmaid.

EL-i / EMP välised * stipendiumiga taotlejad

Kolmandad riigid, kes ei kuulu Euroopa Liitu / EMP-sse ja kes soovivad saada stipendiumi, peavad esitama septembrikuu täieliku taotluse enne 1. märtsi .

EL-i / EMP välised taotlejad ilma stipendiumita

Kõik muud EL-i / EMP-välised taotlejad peavad täieliku taotluse esitama enne 1. aprilli . See on viimane tähtaeg ja sisaldab saabumiseelseid teenuseid, mis koosneb majutuse ja viisatoetuse abist.

EL / EMP taotlejad

EL / EMP * taotlejad peavad majutuse saamiseks abi saamiseks esitama enne 1. maid täieliku taotluse septembrikuu vastuvõtu kohta. Radboud University kaalub EL / EMP taotlusi endiselt 1. juulini , kuid võib-olla ei saa ta majutuse osas abi pakkuda.

Taotlejad saavad vastuvõtuotsuse umbes 3–4 nädalat pärast seda, kui nad on kandideerinud veebipõhises taotlussüsteemis OSIRIS Application.

Registreerumise tähtajad

Septembri tarbimine:
 • 1. juuni - EL-i / EMP välised taotlejad
 • 15. august - EL / EMP taotlejad

* EL / EMP riigid: Austria, Belgia, Bulgaaria, Horvaatia, Küpros, Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Island, Iirimaa, Itaalia, Läti, Liechtenstein, Leedu, Luksemburg, Malta, Madalmaad (sealhulgas Kariibi mere maad), Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Rootsi või Ühendkuningriik.

Karjääri väljavaated

Selles programmis õpid tegema targemat ja tõhusamat poliitikat, mis põhineb käitumisökonoomikal ja psühholoogial. Käitumisharjumuste meeskondade hiljutine tõus kogu Euroopas ja maailmas on põhjustanud nõudluse meie programmis pakutavate oskuste järele. Pakume teile tööriistakomplekti, mis on täidetud oskuste ja teadmistega, mis on vajalikud terve hulga majandusprobleemide lahendamiseks, alates tarbijate rollist keerulises majanduses kuni ettevõtete otsuseid mõjutava poliitika kaudu kuni valitsuse rolli analüüsimiseks majanduse majanduses poliitika.

Meie lõpetanud töötavad välja käitumisega seotud põhimõtted ja õpivad kriitiliselt analüüsima, millised lahendused konkreetses majanduslikus ja sotsiaalses kontekstis kõige tõenäolisemalt töötavad. Nad leiavad regulaarselt tööd nii valitsuses kui ka äris. Teie karjäärivõimalused on laiad. Meie koolilõpetajad on aktiivsed poliitikakujundajatena valitsus- ja poolvalitsusorganisatsioonides, ministeeriumides, riikide pankades, valitsusvälistes organisatsioonides, mõttekodades, ÜRO-s ja EL-is, samuti riiklikes ja rahvusvahelistes tööorganisatsioonides või töötavad selles valdkonnas konsultantidena.

Tööturu teave Hollandis Studiekeuze123 *

Majanduse magistriprogrammi lõpetanutest leidis 84% oma ala töö. Alg brutopalk, mis põhineb 37 tunnil nädalas, on 2550 eurot. (Allikas: www.studiekeuze123.nl)

Radboud karjääriteenistus

Aitame teid praktikakohtade leidmisel, anname karjäärinõustamist ja näpunäiteid ning juhiseid tööle kandideerimisel.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem