MSc mereökosüsteemi juhtimises

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

See MSc annab üliõpilastele parema arusaama merendussüsteemidest, uurides füüsilise keskkonna, bioloogilise mitmekesisuse ja inimtegevuse mõju vahelisi seoseid. Õpetab Šoti ookeanide instituudi juhtivaid eksperte, et see valmistaks õpilasi ette professionaalseks karjääriks teadustöös ja juhtimises.

MSc Marine Ecosystem Management on üks aasta õpetanud programmi juhib Bioloogia. Programm võtab tervikliku lähenemisviisi ökosüsteemi funktsiooni ja teenuste mõistmiseks ning kasutab ülikooli Šoti ookeanide instituudi (SOI) kvantitatiivset ja mitmekesist akadeemilist asjatundlikkust.

Tähtsündmused

 • Moodulite hulka kuulub intensiivne kvantitatiivsete meetodite koolitus (näiteks statistiline modelleerimine ja GIS).
 • Õpilastel on põnev võimalus teha välitööd ja praktiline paadipõhine koolitus kohalikul tasandil moodulina (sisaldab kursuse tasu) ja kaugemal kui valikulised kursused (lisatasu eest) Antarktikas (polaarne ökoloogia) või Indoneesia (teaduslik sukeldumine).
 • Põhimoodulite kombinatsioon ja valik spetsialistide ja täiustatud valikuliste moodulite abil võimaldavad õpilastel kohandada programmi oma isiklike huvidega.
 • Stimuleerivad väikesed klassid, keskendudes õpilaste juhitavale, kogemuslikule õppimisele.

Õppetöö formaat

Kursus koosneb kahest õpetatud semestrist, millele järgneb sõltumatu uurimisprojekt, mis lõpeb 15.000-sõna väitekirja ja plakati esitlusega. Uurimisprojekt toimub kogu aasta jooksul, pöörates erilist tähelepanu viimase kolme kuu jooksul juunist augustini.

Modulaarne õppekava on välja töötatud sidusaks, pakkudes tulevase karjääri jaoks integreeritud koolitust teaduslikus uurimistöös, juhtimises või säilitamises. Õpetamine toimub:

 • loengud,
 • seminarid,
 • arutelud,
 • töötoad,
 • õpetused.

Praktika hõlmab laboritööd, välitööd, modelleerimist ja arvutipõhist andmete analüüsi.

Klasside suurused sõltuvad moodulist 5 kuni 30 õpilast. Keskendutakse väikesemahulistele õpetustele, et õpilased oleksid individuaalselt toetatud ja kui vajatakse abi.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

1. semester

1. semestri ajal järgivad õpilased moodulite ühtset kursust, mis pakuvad mereökosüsteemide haldamiseks vajalikke oskusi. Esimesel poolaastal ühendatakse kaks kohustuslikku moodulit, valides ühe neljast valikulisest moodulist.

 • Mere bioloogiline mitmekesisus ja ökosüsteemi toimimine: pakub põhilisi bioloogilisi ja metodoloogilisi klassid, mis hõlmavad mere bioloogilist mitmekesisust ja ökosüsteemi funktsiooni, nende tähtsust ja hindamist; moodul hõlmab kohalikku paadipõhist andmete kogumist ja analüüsi.
 • Bioloogide matemaatiline ja statistiline modelleerimine: rakendab matemaatilisi ideid bioloogia küsimustele, tutvustab meetodeid mudelite paigaldamiseks bioloogilistele andmetele peamiselt R tarkvara abil.

Lisaks valivad õpilased ühe valikulise mooduli järgmistest:

 • Merekeskkonna elupaikade keskkonnaalased juhid: antakse ülevaade mere ökosüsteemide erinevatest keskkonnaalastest teguritest, sealhulgas lühiajalistest protsessidest ookeanis ja atmosfääris, samuti ilmastikutingimustest, mis määratlevad mere elupaiku.
 • Geograafilised infosüsteemid keskkonnajuhtimiseks: tutvustab GIS-i ja selle kasutamist keskkonnaprobleemide lahendamisel.

2. semester

2. semester ühendab ühe kohustusliku mooduli kolme valikulise mooduli valikuga.

Järgmine moodul on kohustuslik:

 • Meresüsteemide ökosüsteemil põhinev juhtimine: tutvustatakse ökosüsteemil põhineva juhtimise kontseptsiooni, uurides selle arengut lihtsamate, ühe liigi lähenemisviiside abil.

Õpilased valivad kolm järgmist valikulist moodulit:

 • Bioloogilise õppe praegused küsimused: tutvustab füüsikaliste ja bioloogiliste andmete logimise ja edastamise teooriat ja praktikat looma külge kinnitatud siltidega.
 • Loomade arvukuse hindamine: tutvustatakse CREEMi ja matemaatika- ja statistikakooli õpetatud metsloomade populatsioonide uuringumeetodi peamisi liike.
 • Kalandusuuringud: tutvustatakse kalavarude säästvat kasutamist.
 • Sissejuhatus globaalsesse keskkonnamuutusesse: annab üliõpilastele geograafilise ja säästva arengu kooli õpetatud teadusliku tausta mineviku, praeguse ja tulevase kliimamuutuse ja selle tagajärgede kohta.
 • Rahvastiku bioloogia: vaatab läbi rahvastiku dünaamika põhimõisted ja kuidas neid tõlgendatakse erinevate eluslooduse strateegiate valguses, mis on kohandatud erinevate mereimetajate liikide poolt.
 • Predator-ökoloogia Polari ökosüsteemides: Lõuna-Argentiinas ja Antarktikas asuv välikursus (nõuab ekspeditsioonitasu maksmist).
 • Teaduslik sukeldumine: Indoneesias asuv väljaõppekursus (nõuab sobivat sukeldumisalast kvalifikatsiooni ja ekspeditsioonitasu maksmist).

Väitekirja ja uurimisprojekt

Õppeaastal läbivad õpilased uurimisprojekti, mis kulmineerub 15 000-sõna väitekirjaga ja plakati esitlemisega magistrantide konverentsil. Projektid võivad hõlmata mõningaid välitöid, kuid keskenduvad peamiselt olemasolevate andmete analüüsile. Õpilased saavad valida erinevate juhendajate pakutud projektide hulgast ja osaleda aktiivselt ka oma projektikava koostamisel.

Kui õpilased ei soovi MSc-i väitekirja täitmist lõpetada, on olemas väljumispreemia, mis võimaldab sobivalt kvalifitseeritud kandidaatidel saada aspirantuuri. Valides väljapääsupreemia, lõpetate oma kraadi teise õppeaasta lõpus ja saate MSC asemel PGDipi.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Eesmärk on, et selle kursuse lõpetajad oleksid osa järgmise põlvkonna juhtidest ja mereteadlastest, kes pakuvad kogu maailmas integreeritud ökosüsteemi haldamist.

Kursuse lõpetajad on astunud karjääri valitsusasutustesse, keskkonnaalastesse konsultatsioonifirmadesse ja kaubanduslikku merendussektorisse nii Ühendkuningriigis kui ka välismaal.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalaseid oskusi arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Esimene või ülemine 2.1 (autasud) bakalaureuse kraad asjaomases loodusteaduses. Taotlused on oodatud bioloogias või mereteaduses olevate õpilaste ja ka füüsika- ja inseneriteaduste üliõpilaste poolt. Kui te ei ole kindel oma kvalifikatsioonis, võtke palun ühendust kooliga. Kui õppisite oma esimest kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemisnõudeid.
 • Koolitus kõrgtasemel matemaatikas ja statistikas (vähemalt UK koolis AS / A, kõrgem, rahvusvaheline küpsustunnistus või samaväärne).
 • Väga head algtaseme IT-oskused, sealhulgas tekstitöötlus, arvutustabeli kasutamine, e-post ja internet.
 • Inglise keele oskus. Kui vajate õppimiseks viisa, vaata viisainfot.

Lisaks ülaltoodud miinimumnõuetele on taotlejatel väga soovitav:

 • eelneva töökoha, projekti või vabatahtliku tööga seotud asjakohane valdkonna- või laborikogemus.
 • täiendavad IT-oskused, nt programmeerimine, andmebaasi tarkvara ja analüüsimiseks mõeldud statistilised paketid (näiteks MATLAB, SPSS, SAS või R).
 • sihtotstarbelised arvutus- või statistikamoodulid ülikooli tasandil.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • lõpetatud täiendav taotlus MSc Marine Ecosystem Management (Word).
 • kaks allkirjastatud akadeemilist viidet.
 • akadeemilised ärakirjad ja kraaditunnistused.
 • Inglise keele nõuete sertifikaat.

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete Uni ... Loe edasi

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete University Guide 2019, and 2nd overall in the UK (Guardian Good University Guide 2019). Näita vähem