Lahtiste uste päev

Kas soovite selle programmi kohta rohkem teada saada, külastada meie linnakut ja kohtuda praeguste üliõpilaste ja töötajatega? Liituge meiega 16. novembril 2019 toimuval meistrite lahtiste uste päeval !

Programmi ülevaade

 • See programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on taust molekulaarsete eluteaduste või sellega seotud erialade alal
 • Hankige biokeemia oskused ja teoreetilised alused ning kasutage neid teadmisi oma teadustöös
 • Kasutage keemiat, et mõista elulisi molekulaarsüsteeme ja nendega suhelda, et proovida ja modifitseerida raku funktsioone, leida uusi ravimite manustamise meetodeid või uurida üherakulise tehnoloogia kasutamist

Miks õppida Radboud University molekulaarbioloogia?

Radboud University molekulaarteaduste magistriprogramm on QS World University Rankings järgi edetabelis 100 paremas maailmas. Lisaks meie suurele mainele on Radboud koduks mitmetele uurimisinstituutidele, sealhulgas molekulide ja materjalide instituudile, Radboud molekulaarteaduste instituudile, Radboud University meditsiinikeskusele ja aju, tunnetuse ja käitumise instituudile Donders.

Kõigi meie maailmatasemel instituutidega ümbritseb teid suur meel, sealhulgas neli ERC stipendiumi laureaati.

Radboud koostööl põhinevat lähenemisviisi ja saate tuge, mida vajate omaenda kirglikkuse saavutamiseks, samuti võimalust liituda multidistsiplinaarsete uurimisprojektidega, tehes koostööd paljude erinevate taustadega teadlastega sellistes valdkondades nagu loomad ja inimesed füsioloogia, inimese geneetika ja haigused ning molekulaarsed ja rakulised kliinilised uuringud.

Samuti saate kasu Radboud laiaulatuslikust ülemaailmsest võrgustikust, mis annab teile võimaluse praktiseerida kogu Hollandis või välismaal.

Mida sa õpid?

Radboud University pakume multidistsiplinaarset magistriprogrammi molekulaarteaduste alal. Töötades keemia, bioloogia ja arstiteaduse liidesel, uurite mitte ainult molekulide ja rakkude põhiprintsiipe, vaid ka nende rolli tervises ja haigustes. See teaduslike teemade kombinatsioon, mis tõlgitakse meditsiinilisteks tagajärgedeks ja lahendusteks, on Hollandis ainulaadne.

Sisenete dünaamilisse uurimiskeskkonda, teete koostööd tippteadlastega, saate teada oma distsipliini uusimatest arengutest ja viime teadusuuringuid tipptasemel laborites.

Võite valida mõne antropogeneetika, molekulaarbioloogia, farmakoloogia, neurobioloogia või bioinformaatika erialade vahel. Teil on isiklik juhendaja, kes aitab teil otsustada, milliseid õppeaineid ja uurimistöid järgida.

Enamik lõpetajaid jätkab doktorikraadi läbimist Nijmegenis, mõnes teises Hollandi ülikoolis või välismaal. Igal aastal on meie uurimisinstituutidel mitmeid vabakutselisi doktorikraadi. Mõned leiavad tööd farmaatsiatööstuse, eratööstuse või teadusorganisatsioonide teadurina või juhina.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid tööd leida järgmiselt:

 • Universitite või instituutide teadlased
 • Doktorandid
 • Poliitikakujundajad
 • Konsultandid
 • BioMedical spetsialistid

Spetsialistid

Saate valida selle programmi erialade hulgast:

 • Elu keemia
  Sellel spetsialiseerumisel keskendute keerukatele molekulaarsüsteemidele bioloogilises kontekstis. Saate teada, kuidas rakud keemiku vaatenurgast töötavad, ja saate kõigi bioloogiliselt oluliste molekulide keemia eksperdiks. Järgmisena võite hakata kasutama keemiat raku funktsioonide uurimiseks ja muutmiseks, töötama välja uusi ravimite manustamisviise või omandama praktilisi kogemusi üherakulise tehnoloogiaga.
 • Teadus ühiskonnas
  Teadusel ja tehnoloogial on ühiskonnale sügav mõju, kuid ka vastupidine: ühiskond kujundab märkimisväärselt teaduse ja tehnoloogia arengu viise. Kuid kogemus näitab, et ühelt poolt teadlased ning teiselt poolt üldsus, valitsus ja ettevõtted ei ole alati võimelised üksteist selgelt mõistma. Seetõttu on hädavajalikud teaduse taustaga eksperdid ja teadmised sotsiaalsetest protsessidest. See spetsialiseerumine annab teile teadmised, tööriistad ja oskused olla professionaalne vahendaja teaduse ja ühiskonna vahel, saades samal ajal laiema ühiskondliku vaate.
 • Teadus, juhtimine ja innovatsioon
  Kõik organisatsioonid võitlevad selliste probleemidega nagu jätkusuutlikkus, tervishoid, energia ja IT-turvalisus. Paljud väljakutsed, millega ühiskond silmitsi seisab, on pärit loodus- või arvutiteadustest, kuid neil on tugevad sidemed teiste erialadega. Lahendused vajavad teadlasi, kellel on neis küsimustes nii analüütiline kui ka ühiskondlik arusaam. See magistriõppe spetsialiseerumine pakub teile teadmisi ühiskondlikest väljakutsetest ja oskust rääkida poliitika- ja ärikeelt.

Programmi struktuur on järgmine:

 • Kaks praktikat, mis koosnevad praktilistest uuringutest ja kirjalikust aruandest (36 EÜ), teoreetilisest komponendist (3 EÜ) ja kirjandusteadetest (6 EÜ), mis koosnevad erinevatest osakondadest,
 • Kursused, mis vastavad teie valitud uurimisteemadele ja valitakse ulatuslikust magistritaseme kursuste loendist (30 EÜ)

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud bakalaureusekraad molekulaarteaduste teaduses või sellega seotud valdkonnas.
Teie kraad peab olema võrdne Madalmaade ülikoolidiplomiga, millel peab olema piisav multidistsiplinaarne alus eriti keemia ja bioloogia ning mõne füüsika ja matemaatika alal. Sisseastumisamet otsustab, kas rahvusvahelisel tudengil on nõutavad teadmised vastuvõtmiseks. Sisseastumisamet osutab ka sellele, kas tudeng peab võimalike puuduste kõrvaldamiseks järgima bakalaureuseõppe konkreetseid kursusi.

2. Uurimismetoodika taust
Meie programm põhineb teadusuuringutel, kuna oleme akadeemiline ülikool ja osalenud paljudes rahvusvahelistes uurimisprojektides. Seetõttu on vajalik uurimistöö algõpe.

Keelenõuded

Pange tähele: molekulaarteaduste magistriprogrammi keelenõuded erinevad üldistest keelenõuetest.

Et osaleda programmis, peate oskama inglise keelt, nii kirjalikult kui ka rääkinud. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:

 • TOEFL skoor ≥575 (paberipõhine) või ≥90 (Interneti-põhine)
 • IELTS skoor ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE), millel on märge C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on nüüd nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 29 kursust Radboud Universityis »

Viimati uuendatud Oktoober 9, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
2,143 EUR
EMP-le 2 083 eurot ja 12 645 eurot mitte-EMP üliõpilastele
Deadline
apr 1, 2020
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
apr 1, 2020
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
apr 1, 2020
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
End Date