MSc molekulaarteadustes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

 • See programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on taust molekulaarteaduste või nendega seotud erialade alal
 • Hankige biokeemia oskused ja teoreetilised alused ning kasutage neid teadmisi oma teadustöös
 • Kasutage keemiat, et mõista elulisi molekulaarsüsteeme ja nendega suhelda, et proovida ja modifitseerida raku funktsioone, leida uusi ravimite manustamise meetodeid või uurida üherakulise tehnoloogia kasutamist

Miks õppida Radboud University molekulaarteadusi?

Radboud University molekulaarteaduste magistriprogramm on QS World University Rankings järgi paigutatud 100 parima hulka maailmas. Lisaks meie suurele mainele on Radboud koduks mitmele uurimisinstituudile, sealhulgas molekulide ja materjalide instituudile, Radboud molekulaarteaduste instituudile, Radboud University meditsiinikeskusele ja aju, tunnetuse ja käitumise instituudile Donders.

Kõigi meie maailmatasemel instituutidega ümbritseb teid suur meel, sealhulgas neli ERC stipendiumi laureaati.

Radboud koostööl põhinevat lähenemisviisi ja saate tuge, mida vajate omaenda kirglikkuse saavutamiseks, samuti võimalust liituda multidistsiplinaarsete uurimisprojektidega, tehes koostööd paljude erinevate taustadega teadlastega sellistes valdkondades nagu loomad ja inimesed füsioloogia, inimese geneetika ja haigused ning molekulaarsed ja rakulised kliinilised uuringud.

Samuti saate kasu Radboud laiaulatuslikust ülemaailmsest võrgustikust, mis annab teile võimaluse praktiseerida kogu Hollandis või välismaal.

Mida sa õpid?

Radboud University pakume multidistsiplinaarset molekuliteaduste magistriprogrammi. Töötades keemia, bioloogia ja arstiteaduse liidesel, uurite mitte ainult molekulide ja rakkude põhiprintsiipe, vaid ka nende rolli tervises ja haigustes. See teaduslike teemade kombinatsioon, mis tõlgitakse meditsiinilisteks tagajärgedeks ja lahendusteks, on Hollandis ainulaadne.

Sisenete dünaamilisse uurimiskeskkonda, teete koostööd tippteadlastega, saate teada oma distsipliini uusimatest arengutest ja viime teadusuuringuid tipptasemel laborites.

Võite valida mõne antropogeneetika, molekulaarbioloogia, farmakoloogia, neurobioloogia või bioinformaatika erialade vahel. Teil on isiklik juhendaja, kes aitab teil otsustada, milliseid õppeaineid ja uurimistöid järgida.

Enamik lõpetajaid jätkab doktorikraadi läbimist Nijmegenis, mõnes teises Hollandi ülikoolis või välismaal. Igal aastal on meie uurimisinstituutidel mitmeid vabakutselisi doktorikraadi. Mõned leiavad tööd farmaatsiatööstuse, eratööstuse või teadusorganisatsioonide teadurina või juhina.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid tööd leida järgmiselt:

 • Teadlased ülikoolides või instituutides
 • Doktorandid
 • Poliitikakujundajad
 • Konsultandid
 • BioMedical spetsialistid

Spetsialistid

Saate valida selle programmi erialade hulgast:

 • Elu keemia

Sellel spetsialiseerumisel kasutate keemiat elu mõistmiseks molekulaarsel tasemel. Te keskendute keerukatele molekulaarsüsteemidele bioloogilises kontekstis.

 • Molekulaarkeemia

Põhjalik programm keemia südames, mis hõlmab kõiki etappe molekuli kujundamisest rakenduseni. Sukelduge sellesse loometeadusse, kus sünteesite uute bioloogiliste või füüsikaliste omadustega molekule, et lahendada teaduslikke või ühiskondlikke probleeme.

 • Füüsikaline keemia

Enamik keemilisi uuringuid hõlmab uute molekulide sünteesi ja iseloomustamist. Põhimõtteliselt katse-eksituse meetod. Spetsialiseerumine läheb sammu võrra kaugemale: selle eesmärk on molekulide ja materjalide omaduste põhjalik lahti mõtestamine.

 • Teadus ühiskonnas

Teadusel ja tehnoloogial on ühiskonnale sügav mõju, kuid ka vastupidine: ühiskond kujundab märkimisväärselt teaduse ja tehnoloogia arengu viise. See spetsialiseerumine annab teile vahendid, et saada professionaalseks vahendajaks teaduse ja ühiskonna vahel.

 • Teadus, juhtimine ja innovatsioon

Kõik organisatsioonid võitlevad selliste probleemidega nagu jätkusuutlikkus, tervishoid, energia ja IT-turvalisus. Lahendused vajavad teadlasi, kellel on neis küsimustes nii analüütiline kui ka ühiskondlik arusaam.

 • Teadus ja haridus (hollandi keeles)

Kas teil on kirg molekulaarteaduste vastu ja huvi didaktika vastu? Kas teile meeldib tutvustada ja jagada teadmisi? Kas soovite töötada välja oma isiklikud juhtimisoskused? Teadus ja haridus pakuvad teaduslikku ja didaktilist haridust, mis võimaldab teil vahetult pärast kooli lõpetamist keskkoolis õpetada.

Programmi struktuur on järgmine:

 • Kaks praktikat, mis koosnevad praktilistest uuringutest ja kirjalikust aruandest (36 EÜ), teoreetilisest komponendist (3 EÜ) ja kirjandusteadetest (6 EÜ), mis koosnevad erinevatest osakondadest,
 • Kursused, mis vastavad teie valitud uurimisteemadele ja valitakse ulatuslikust magistritaseme kursuste loendist (30 EÜ)

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud bakalaureusekraad molekulaarteadustes või sellega seotud valdkonnas.
Teie kraad peab olema võrdne Madalmaade ülikoolidiplomiga, millel peab olema piisav multidistsiplinaarne alus eriti keemia ja bioloogia ning mõne füüsika ja matemaatika alal. Sisseastumisamet otsustab, kas rahvusvahelisel tudengil on nõutavad teadmised vastuvõtmiseks. Sisseastumisamet osutab ka sellele, kas tudeng peab võimalike puuduste kõrvaldamiseks järgima bakalaureuseõppe konkreetseid kursusi.

2. Uurimismetoodika taust
Meie programm põhineb teadusuuringutel, kuna oleme akadeemiline ülikool ja osalenud paljudes rahvusvahelistes uurimisprojektides. Seetõttu on vajalik uurimistöö algõpe.

Kas soovite teada, kas teil on selle programmi vastuvõtmise tingimusi? Võtke meie e-tšekk ja saate kohe ülevaate oma sobivusest: echeck.ru.nl

Keelenõuded

Pange tähele: molekulaarteaduste magistriprogrammi keelenõuded erinevad üldistest keelenõuetest.

Et osaleda programmis, peate oskama inglise keelt, nii kirjalikult kui ka rääkinud. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:

 • TOEFL-i skoor ≥575 (paberipõhine) või ≥90 (Interneti-põhine)
 • IELTS skoor ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE), millel on märge C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on nüüd nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem