MSc muusikas ja akustilises inseneris

Üldine

Saadaval 2 asukohta
Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Muusika ja akustiline ehitus on kaheaastane magistriõppekava, mis kuulub infotehnoloogia valdkonda (Itaalia haridusministeeriumi, ülikooli ja teadusuuringute valdkonna referentsdistsiplinaarne ala) on LM-32, mis vastab arvutiteadusele ja Ehitus).

See MS programm on kaks rida, Acoustic Engineering identifitseeritud MCR ja Music Engineering identifitseerib MMI. MCRi rada pakutakse Cremona ülikoolilinnakus ja keskendub eelkõige arvutus-, vibratsiooni-, muusika- ja ruumiakustikale. ME rada pakutakse Milano Leonardo ülikoolilinnakus ja on rohkem seotud kõigi muusikalise informaatika aspektidega; heli ja multimeedia signaalide töötlemine; Muusika teabe hankimine ja otsimine; ja muusika tootmise tehnoloogiad.

Peamised kursused, mis iseloomustavad mõlemaid lugusid, on järgmised:

 • Akustika alused (1. a., 1. semester);
 • Arvutimuusika - Esindused ja mudelid (1. aasta, 1. semester);
 • Täiustatud kodeerimisvahendid ja -meetodid (1. aasta, 1. semester);
 • Elektroonika ja elektroakustika helitehnoloogia jaoks (1. aasta, 2. semester);
 • Vibratsioonianalüüsi alused ja Vibroakustiline (1. aasta, 2. semester);
 • Arvutimuusika - keeled ja süsteemid (1. aasta, 2. semester)

Järgmised kursused on akustilise tehnika spetsiifilised:

 • Signaalid ja süsteemid (1. aasta, 2. semester)
 • Muusikaline akustika (2. aasta, 1. semester)
 • Ruumiakustika (2. aasta, 1. semester)
 • Akustikas simulatsiooni numbriline modelleerimine (2. aasta, 1. semester);
 • Digitaalne heli analüüs ja töötlemine (2. aasta, 2. semester);
 • Kursused Pavia ülikooli muusikainstituutist, mida pakutakse Cremonas.

Järgmised kursused on muusikatehnika spetsiifilised:

 • Multimeedia signaalitöötlus (1. aasta, 1. poolaasta)
 • Heli analüüs, süntees ja töötlemine (1. aasta, 2. semester)
 • Loominguline programmeerimine ja arvuti (2. aasta, 1. semester)
 • Muusika tootmise tehnoloogiad (2. aasta, 1. semester)
 • Milano muusika konservatooriumi kursused.

Märkus: ülaltoodud kursuste õppekavad avaldatakse niipea, kui need ajakohastatakse.

Abikõlblikkus

Bakalaureuse kraad seotud valdkonnas. Eelistatakse lõpetajaid arvutiteaduses ja inseneriteaduses ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogias.

Missioon ja eesmärgid

"Muusika ja akustilise tehnika" kraadiõppe programm moodustab eksperte ja disainereid, kes suudavad silmitsi seista nii konsolideeritud kui ka tekkivate tehnoloogiliste väljakutsetega audio, muusika ja akustika valdkondades:

 • heli: omandamine / hõivamine, töötlemine, analüüs, süntees, rekonstrueerimine / renderdamine, klassifitseerimine, ladustamine, organiseerimine, esindamine ja avaldamine;
 • akustika: analüüs; kontroll; iseloomustus; muusikariistade, kuulamiskeskkondade ja üldiselt vibratsioonisüsteemide täiustamine, optimeerimine ja projekteerimine.
 • muusika: analüüs; klassifikatsioon; märkus; transkriptsioon; organisatsioon; modelleerimine ja esindamine; visualiseerimine; abi koostise, orkestreerimise, korraldamise ja tootmise alal.

Selleks õpivad õpilased tegema multidistsiplinaarsete teadmiste sünergilist kasutamist, alates arvutiteadusest kuni telekommunikatsioonini, alates arvutuslikust akustikast numbrilisele modelleerimisele / analüüsile, alates elektroakustikust kuni vibratsiooni- ja ruumiakustikani.

Teemad

M.Sc. pakub kahte rada:

 • Akustiline ehitus: rõhk vibreerivale ja resonantssüsteemile
 • Muusikaehitus: rõhk audio- ja muusikainformatsioonile

Kohustuslikud kursused

 • Heli ja akustilise signaali töötlemine
 • Multimeedia signaalitöötlus, digitaalne heli analüüs ja töötlemine, heli süntees ja ruumiline töötlemine, arvutimuusika: esindused ja mudelid, arvutimuusika: keeled ja süsteemid.
 • Piirkonna elektroonika ja elektroakustika
 • Elektroonika helitehnikale, helikonstruktsioonide elektroakustika.
 • Valdkonna loominguline arvutus
 • Täiustatud kodeerimisvahendid ja -meetodid, loominguline programmeerimine ja andmetöötlus, muusika tootmise tehnoloogiad.
 • Area Computational Acoustics
 • Akustika alused, numbriline modelleerimine ja akustika simuleerimine, vibratsioonianalüüsi alused ja vibroakustika, muusikaline akustika, ruumiakustika.

Karjäärivõimalused

"Muusika ja akustiline ehitus" on arvutiteaduse ja inseneriteaduse algus ning selle lõpetajad võivad loota hästi tasustatud ametikohtade laialdasele kättesaadavusele, mis on selles sektoris tüüpiline. Lõpetajad võivad siiski ära kasutada oma tugevat tausta nii infotehnoloogias kui ka signaalitöötluses ja akustikas, mis loob võimalusi muusikalise akustika, keskkonna akustika ja elektroakustika valdkonnas, sõltuvalt „afiinse” ja täiendava kursuse valikust. nende õppekava.

"Akustiline ehitus" annab õpilasele võimaluse koguda teadmisi muusikariistade (akustiline, elektrooniline ja digitaalne) projekteerimisel ja tootmisel; kõrgekvaliteedilised valjuhääldid ja muundurid; PA-süsteemid ja helivõimendus- / difusioonisüsteemid, mis on kõik rahvusvahelise huvi valdkonnad, kus Itaalial on tugev ja pikaajaline traditsioon. Teine sektor, kus Itaalia silma paistab, on mikroelektroonika, eriti audio MEMS-seadmete ja muude vibroakustiliste andurite puhul. Muud töövõimalused on akustiliste uuringute ja kuulamiskeskkondade kujundamise valdkonnas. Selles valdkonnas kasvab ametikohtade arv, eriti avalikus sektoris, mis on eriti huvitatud akustilise reostuse käsitlemisest ja akustilise mugavuse parandamisest. On ka mitmeid ettevõtteid, mis ei tegutse konkreetselt heli- või akustilises piirkonnas, kuid on siiski huvitatud mürataseme hulga ja kvaliteedi uurimisest, kavandamisest ja jälgimisest (nt kodumasinate toodetud müra ajuomadused või autodega) või akustiliste mugavuste ja akustiliste signaalide (nt liftides või auto interjöörides) või seadmete ja süsteemide müratase (nt ventilaatorimüra arvutites, rehvide müra jne). .

"Music Engineering" rajal keskendutakse tugeva tausta loomisele infotehnoloogias ja signaalitöötluses, mis sillutab teed inseneritööle kõigis valdkondades, mis puudutavad heli ja multimeedia sisu loomist, analüüsi, korraldamist, haldamist ja esitamist. Selle valdkonna kõige tüüpilisemad ettevõtted on muusikatootmismärgised ja muusika levitajad, raadio- ja teleringhäälinguettevõtted (nii riigi kui ka erasektori), reklaamibürood ja ettevõtted, mis pakuvad audio- ja audio-video voogedastusteenuseid. Eriti huvitav on ka keskkond, mis keskendub vaatajaskonnale, või reklaamide jälgimisele (nii raadio- kui ka telesaadete ja sotsiaalmeedia kaudu) kasutajate automatiseeritud profiilide koostamiseks ja sisu isikupärastamiseks.

Paljud neist on ettevõtted, eriti rahvusvahelised korporatsioonid, mis tegelevad tarbijate tarbijate turuga. Nendes ettevõtetes võivad muusikainsenerid mängida olulist rolli tänu nende tugevale taustale signaalitöötluse algoritmides. See kogemus on väga atraktiivne ka mikroelektroonika ja MEMS-i jaoks audio-tarbijarakenduste jaoks.

Tööhõive statistika

Kuna tegemist on uue programmiga, ei ole tööhõivestatistikat veel saadaval. Programm on aga arvutiteaduse ja -tehnoloogiaga seotud ning seetõttu pärineb see selle valdkonna tööalast kasu. ISTATi (Itaalia riikliku statistikainstituudi) kogutud ametlike andmete kohaselt leiavad infotehnoloogid sobiva töökoha lühikese aja jooksul (6 kuu jooksul pärast lõpetamist riigi keskmisena ja 2 kuu jooksul). Politecnico di Milano lõpetajatele).

Taotlus

Laurea Magistrale programmi taotlus (mis vastab magistrikraadile) nõuab vaid mõningaid samme. Teil on võimalik taotleda samaaegselt kahte magistriprogrammi (1. ja 2. valik); kui teil on mõlemale lubatud, palutakse teil nõustuda soovitud õppeprogrammiga. Arhitektuuri ja disaini taotlejatel on teine valikuvõimalus ainult siis, kui nad ei ole nende esimeseks valikuks. Seetõttu valige oma eelistatud valik oma esimesena.

Hindamisprotsessi alustamiseks peate üles laadima kõik nõutavad dokumendid ja veenduma, et teie algne akadeemiline ärakiri saadetakse Rahvusvahelisele Sisenemisametile tähtaja jooksul. Mittetäielikud taotlused (st puuduvad / kehtivad dokumendid, olenemata sellest, kas need on online / postitatud) lükatakse automaatselt tagasi. Rahvusvaheline Sisseastujate Amet kaalub teie taotlust ainult siis, kui teie ärakirjad saadetakse tähtajaks ja kui teie veebirakendus on täielik.

Taotluse tasud

Pange tähele, et Politecnico di Milano ei nõua taotluse tasu ei meie Laurea Magistrale programmide ega mingit stipendiumi. Kõikide taotluste menetlused ei tasu. Ainult siis, kui olete vastu võetud, palutakse teil maksta tagastamatu "haldustasu", mis on umbes 200,00 € , kohustuslik piirkondlik ja haldusmaks, mida peate eelnevalt maksma, et kinnitada oma sissepääs (stipendiumi saajad). See arvatakse maha teie õppemaksu 2. osast .

On väga oluline, et iga taotleja pääseb isiklikult internetiteenusele oma õpilase identifitseerimisnumbriga (isikukoodiga) ja parooliga, et kontrollida oma taotluse seisundit ja rahvusvahelise vastuvõtukontori saadetud teateid.

Lisaks peavad vastuvõetud üliõpilased isiklikult ühendust võtma Itaalia diplomaatilise esindajaga, et anda neile vajalikud dokumendid ja teave. See ei saa teie Visa tagasilükkamist põhjustada.

Sissepääs

Prospekti õpilased on abikõlblikud, kui nad omandavad bakalaureusekraadi (“laurea di primo livello” või samaväärne nimetus) järgmistes valdkondades:

 1. Engineering:
  • Klass L8: „Ingegneria dell'Informazione”
  • Klass L-9: “Ingegneria Industriale”
  • Klass L-7: “Ingegneria civile e ambientale”
 2. Teadused:
  • Klass L-31: „Scienze e tecnologie informatiche”
  • Klass L-30: „Scienze e tecnologie fisiche”
  • Klass L-35: Scienze Matematiche ”.

Sissepääsu annab hindamiskomisjon, mis põhineb eelneval õppekaval ja GPA-l. Komitee võib soovitada ka konkreetseid õppeplaani piiranguid ja nõuda mõnel juhul täiendavat krediiti, mis tuleb enne registreerimist saada eeltingimuseks.

Ülalnimetatud kategooriatesse mittekuuluvate bakalaureusekraadiga üliõpilaste abikõlblikkus otsustatakse õppekava, GPA ja motivatsioonikirja hoolika kontrolli all nii kaua, kuni üliõpilasel on bakalaureusekraad 180CFU-ga, mis sisaldab vähemalt 30 CFU-d ükskõik millises järgmised SSD (teadusdistsipliinid): MAT / 01, MAT / 02, MAT / 03, MAT / 04, MAT / 05, MAT / 06, MAT / 07, MAT / 08, MAT / 09, FIS / 01, FIS / 02, FIS / 03, FIS / 04, FIS / 05, FIS / 06, FIS / 07, FIS / 08; ja täiendavalt 15 CFU ING-INF / 05 ja / või INF / 01.

Kui esitatud kraad sisaldab kursusi, mida ei saa liigitada mis tahes standardse Itaalia SSD-sse, hindab Sissepääsukomisjon taotleja õppekava, et teha kindlaks võimalikud samaväärsused. Taotlejatel palutakse esitada ulatuslik teave kursuste kohta, mida nad võtsid.

Selle MS programmi taotlejate jaoks on kõige sobivam profiiliks need, kellel on informaatika (arvutitehnika, telekommunikatsioon, elektroonika või automaatika ja kontroll) valdkonnas bakalaureusekraad (BS).

Politecnico di Milano magistrikraadi vastuvõtmise eeltingimus on inglise keele oskus.

Tasud

Kui olete vastu võtnud, palutakse teil oma nõusoleku kinnitamiseks maksta krediitkaardiga või pangaülekandega haldustasu 172,20 €. Haldustasu lahutatakse teisest osast ja seda ei tagastata taganemise korral.

Õppemaksud iga õppeaasta kohta on jagatud kaheks osamakseks. Esimene osamakse tuleb tasuda registreerumisel, teine tähtaegade jooksul. Tasumisele kuuluv summa peab olema täielikult tasutud ja seda ei saa jagada täiendavateks osamakseteks.

Õppemaksud EMP õpilastele

 • EMP õpilaste õppemaksud ulatuvad umbes 895,20 eurost 3898,20 euroni aastas.
 • Esimene osamakse on 895,20 eurot.
 • Teine osamakse on muutuv. See arvutatakse perekonna sissetuleku alusel: õpilased paigutatakse ISEE deklaratsiooni kohaselt erinevatesse sissetulekuklassidesse.
 • Teine osamakse põhineb ka õppekavas sisalduvate krediitide arvul (CFU / ECTS).
 • I poolaastal vastuvõetud õpilastel on tavaliselt tavaline iga-aastane õppekava vahemikus 46–73 CFU, mis vastab 100% -le õppemaksu tasumisest.
 • Teisel poolaastal vastuvõetud õpilastel on tavaliselt tavaline iga-aastane õppekava umbes 30 CFU-st, mis vastab 50% -le õppemaksu tasumisest.

Õppemaksud EMP-välistele üliõpilastele

 • Õppemaksud väljaspool Euroopa Majanduspiirkonna üliõpilasi vastavad automaatselt 3898,20 € suurusele panusele.
 • Esimene osamakse on 895,20 eurot.
 • Teine osa vastab 3003 eurole. Summa võib korrigeerida vastavalt õppekavas sisalduvate krediitide arvule (CFU / ECTS).
 • 1. semestril vastuvõetud õpilastel on tavaliselt tavaline aastane õppekava vahemikus 46–74 CFU, mis vastab 100% -le õppemaksu tasumisest (3003 €).
 • Teisel poolaastal vastuvõetud õpilastel on tavaliselt standardne iga-aastane õppekava umbes 30–32 CFU, mis vastab 50% -le õppemaksu tasumisest (1501,50 €).
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Politecnico di Milano is a technical university located in the heart of the most productive region in Italy. The university is a point of reference in Italy and internationally as far as the Architect ... Loe edasi

Politecnico di Milano is a technical university located in the heart of the most productive region in Italy. The university is a point of reference in Italy and internationally as far as the Architecture, Design and Engineering fields are concerned. Programmes are available in English. Näita vähem
Milano , Como , Lecco , Cremona , Piacenza , Mantua , Milano + 6 Rohkem Vähem