MSc ostmisel

Üldine

Programmi kirjeldus

Olles üliõpilane ostmise ja pakkumise halduses, saate otsest kasu meie juhtivast positsioonist teadusuuringutes. Te ei jõua mitte ainult viimaste suundumustega, vaid ka inspireerivate uuringutega. Õppimine University of Twente võimaldab teil ettevõtetes midagi muuta.


Mis on ostmine?

Tüüpiline tööstusettevõte Euroopas kulutab umbes 60% oma tarnekäibest. See arv näitab, et ostmine on oluline ja konkurentsivõime säilitamiseks peavad ettevõtted oma pakkumist tõhusalt juhtima. Ettevõtte tarnete tõhus juhtimine on Ostu- ja Tarnehaldurite ülesanne. Nad otsivad, valivad, sõlmivad lepinguid ja lõpuks haldavad tarnijaid, et tagada vajalike materjalide ja teenuste pakkumine.

Tarnehalduse tähtsus on suurem kui kunagi varem. Viimastel aastatel on ostmine ettevõtete jaoks märkimisväärne. Selle tagajärjel on vaja piisavalt koolitatud personali ja tekib ostjatele suurepärane töövõimaluste väljavaade. Omandamise ja pakkumise juhtimise spetsialiseerumine harivad selliseid ostujuhte, kes valmistavad ette õpilasi sellel paljutõotaval alal. Samamoodi on ka projektijuhtide, tootmisjuhtide, rajatiste juhtide jt vastutav oluline osakond, kes on osaliselt seotud ostmise ja varude haldamisega.

Tavaliselt on ettevõtte ostuteenistus jagatud strateegiliste hangete ja operatiivsete hankimisrühmade vahel. Esimene rühm vastutab tarnijate valimise ja lepingute eest, viimane ostutellimuste täitmiseks. Viimasel ajal hakkasid tehnoloogiapõhised ettevõtted kasutusele võtma kolmandat rühma, mida sageli nimetatakse "täiustatud allhangeteks" või "hanketehnikaks". Need rühmad haldavad strateegiliste hangete ja uuringute vahelist liidest


Miks uurida PSM-i?


1. PSMi lõpetanute parimad töövõimalused

Arvestades tarnimise juhtimise kasvavat tähtsust äritavade muutumise tõttu, suureneb ostu olulisus pidevalt. Selle tagajärjel on suur nõudlus akadeemiliselt väljaõppe saanud spetsialistide ostmise järele. Sellest lahknevustest tekivad hästi väljaõppe saanud ostjate suurepärased töövõimalused.


2. Rahvusvaheline teema

Ostufunktsioon on väga rahvusvaheline. Õppimine inglise keeles rahvusvahelises ülikoolis piirialal valmistab teid selle võimaluse jaoks ette. Selle kõrval pakume ainulaadset võimalust laiendada oma rahvusvahelist kogemust, liitudes meie topeltõppeprogrammiga meie partnerülikooliga Lappeenranta, Soomes.


3. Töö paljude liidestega, mis suurendavad teie karjääri

Ostjad on mitme funktsionaalse töörühma liikmed, mis tavaliselt ühendavad teadusuuringuid


Miks uurida Twing University of Twente PSM-i?


1. Twente'i ainulaadne pakkumine

Twente on ainuke Hollandi ülikool, kes pakub sellist kursust pakkudes kapteni ja ühe vähese avaliku ülikooli Euroopas spetsiaalse ostu-ja varustuse juhtimise eriala. Pärast Twente ainulaadset pakkumist saate luua isikliku konkurentsieelise.


2. Õppimine tippkeskuses

University of Twente on suurepärased ostuprofessorid ja uurimisrühmad (tööstuslike ostude, avalike hangete ja varude haldamise valdkonnas ehitus- ja projektide valdkonnas, kes töötavad koos UTIPSi keskuses). Sellise oskusteabe ostmise kontsentratsiooniga pole praktiliselt ühtegi kohta. Liituge selle tippkeskusega!


3. Ühendage teooria ja praktika

Twente magistriprogramm võimaldab teooria ja praktika ühendamist juba oma uuringu varajases staadiumis. Üheaastane programm algab neljandikust klassidest ja seejärel saab teises kvartalis juba oma väitekirjaga alustada, lihtsalt järgida veel ühe neljandiku kursusi ja lõpuks lõpetada oma doktoritöö neljandas kvartalis.


4. Inspiratsiooni akadeemiliste ringkondade ja praktikute õpetajad

Meie õpetajad ühendavad akadeemilise pädevuse praktilise rakendatavusega. Näiteks on professoritel Schiele ja Telgen kümme vastavalt 25 aastat kogemust tööstuses ja nõustamisel. Dr. Loohuis, kes pakub kursust B2B turunduseks, on enne doktorikraadi kirjutamist töötanud autotööstuse tarnijaga. Dr Pulles, dr Hoffmann ja dr von Raesfeld-Meier on auhinnatud teadlased. Samuti jälgite praktikute pakutavaid kursusi, nagu tervishoiu ekspert Dr Schotanus, dr. Horn ja dr Mohr, kes on suurettevõtte peas "Ostu strateegia ja süsteemid".


5. Valige profiil: Industrial purchases or Public procurement

Meie erialad tarneahela osakonnas pakuvad teile võimalust töötada tööstusettevõttes või avalikus asutuses nagu ministeeriumid, haiglad, haridusasutused või omavalitsused. Tööstusliku variandi õpilased saavad õppida tehnilises ülikoolis. Seejärel University of Twente ostmisele suurepärase tehnoloogia- ja innovatsioonijuhtimise uuringuteks.


6. Leia töökoht meie töölevõtmis messil

Twente ostavad üliõpilased korraldavad korrapäraselt ainus töökohtade mess Euroopas, mis on pühendatud ainult tööandjate ja üliõpilaste sidumisele Purchasing and Supply Management - UTPC ( University of Twente ostukonverents).


Kes peaks uurima PSM-i?

Lõpetajad ...

... ostujärgse taustaga: kui teil on juba omandatud taust, kas oma varasemate õpingutega ülikoolis või esmase töökogemusega, on PSM-kapten ideaalne teie jaoks. Eeldades, et kaupade juhtimine on arusaadav, annab see magistriprogramm teile täiendavaid teadmisi, mis on vajalikud juhtkonna või personali rollide alustamiseks või ettevalmistamiseks eriliseks rolliks, nagu hanketehnika või riigihange.

... ettevõtte üldise haldamise taustal: kui teil pole veel Ostuhinnangut, aga järgige sissejuhatavat kursust Ostuhaldus.

... Tehniline taust: Tehnilise taustaga õpilastele pakub PSM suurepärast võimalust omandada juhtimisoskusi. Selle asemel, et järgida üldist MBA kursust, pakub PSM teile ülevaadet ettevõttest, järgides üldõppekursusi, mis on osa ärijuhtimise programmist. Peal on teil valmis töötama seotud / põimitud väljade ostmisel või ostmisel.


Programmi struktuur

University of Twente ärijuhtimise magister on üheaastane programm (60EC). See koosneb ühest interdistsiplinaarsest kursusest semestri (10EC) ja eriala Purchasing ja Supply Management neli kursust (20EC) ja magistritöö (30EC).

Võite valikuliselt ja eraldi kandideerida topelt diplomi. Sellisel juhul koosneb programm 120EC (kaks aastat).

Kursuse kirjeldused

Spetsialiseerumise üldine disain järgib kaasaegse ettevõtte ostuosakonna kujundust: õpilased saavad tutvuda nendega hõlmatud rühmade ja ülesannetega, sealhulgas peamise ostukeskuse (CPO) rolliga. Didaktiliselt ühendame loenguid koos grupitööga ja akadeemiliste ettekannete ettevalmistamisega praktiliste ülesannete ja uudsete õpetamisvormide, näiteks tõsiste mängudega. Sisu järgi on kursuste kujundamisel rakendatud järgmised kolm juhist:

1. Akadeemilise tipptaseme ühendamine praktilise tähtsusega

Õppimine juhtivas teadustöö ülikoolis nagu University of Twente tähendab, et kursused peegeldavad nüüdisaegseid teadusuuringuid. Tugev rõhk akadeemilisele mõtlemisele varustab teid oskustega probleemide lahendamiseks tulevikus. Samal ajal oleme pühendanud märkimisväärset tähelepanu praktilise rakenduse ja olemasolevate tipptasemel teadustöö ja praktika tagamisele. Valisime akadeemiliselt suurepäraste õpetajate ja praktikakohtade seast koosneva segu.

2. Korduvfunktsionaalse ärimaailma koolitus

Rohkem kui enamik teisi töötajaid, ostjaid suhtleb liikmetega paljudest teistest ärifunktsioonidest ettevõtetes ja tihti liituvad funktsionaalsete meeskondadega. Meie kursused kajastavad funktsionaalset ärireaalsust ja seostavad näiteks õpilaste ostmist turustamisprofiili ja innovatsioonijuhtimise kasutajatele.

3. Ostjad juhatuse liikmetena

Ettevõtted eksisteerivad müües, kuid tänapäeval teenivad kasumit funktsionaalsete funktsioonide abil nagu ostmine. Kuid mitte kõik ettevõtted ei ole veel seda strateegilist võimalust mõistnud. Sellest järeldub, et ettevõtted saavad üldiselt strateegilist positsiooni arvestades pakkumise probleeme kaaluda. Meie meistrikursused järgivad ostutellimuse lähenemist, mis on täielikult esindatud firma laua laual.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

At the University of Twente, we are pioneers AT infusing technology, science, and engineering with social sciences to impact the world around us. Our driving force as students, scientists and educator ... Loe edasi

At the University of Twente, we are pioneers AT infusing technology, science, and engineering with social sciences to impact the world around us. Our driving force as students, scientists and educators is a deep sense of connection with people who share a curious, entrepreneurial spirit. Näita vähem