Arenemispsühholoogia

Kas olete huvitatud sellest, kuidas psühholoogilised ja bioloogilised tegurid, nagu geneetika ja biokeemia, mängivad rolli kognitiivses arengus? Kas soovite uurida, millised faktorid aitavad kaasa selliste häirete arengule nagu autism või düsleksia? Kas olete huvitatud õppimisest ajuprotsesside mõõtmiseks ja erinevate diagnostikavahendite kasutamiseks? Siis võib teie arstliku psühholoogia magistri spetsialiseerumine olla teie jaoks õige. Uurisite kõige uuemaid arenguteooriaid ja uurimistulemusi. Ja te õpite rakendama erinevaid diagnostilisi ja uurimisvahendeid kliinilises valdkonnas ja arendustegevust. See muudab teid hästi ettevalmistatuks vaimse tervise või haridusasutuste psühholoogi või teadlase tööks.

Miks see programm on?

Spetsialiseerumine arengupõne psühholoogias aitab teil mõista, kuidas teatud käitumine ja kognitiivsed funktsioonid on seotud inimese psühholoogilise ja bioloogilise põhiseadusega ning aju arenguga. Selle programmi kognitiiv-bioloogiline orientatsioon on ainulaadne Euroopas. Uurisite kõige uuemaid arenguteooriaid ja uurimistulemusi. Ja te õpite rakendama erinevaid diagnostilisi ja uurimisvahendeid kliinilises valdkonnas ja arendustegevust.

Sa õpid seda, mida on vaja nii elus kui bioloogiliselt ja keskkondlikult normaliseerida:

 • kuulamine
 • mälu
 • keel
 • emotsioon
 • sotsiaalne tajumine
 • motoorsed oskused

Lisaks tervislikule arengule uurite mitmeid tavapäraseid arenguhäireid, sealhulgas:

 • ADHD
 • Autism
 • Düsleksia
 • Düskalkulaaria
 • Tourette'i sündroom
 • Williamsi sündroom

Programmi ülevaade

Programmil on neli kohustuslikku kursust:

 • Lapsevanus: annab ülevaate kognitiivsete ja sotsiaalse-emotsionaalsete funktsioonide arengust esimese kahe eluaasta jooksul.
 • Tajutavkus, tähelepanu ja motoorika areng: tegeleb tüüpiliste ja ebatüüpiliste (ADHD, Tourette'i sündroomi) nende funktsioonide arenguga lapseeas, noorukieas ja täiskasvanueas.
 • Kognitiivsuse ja keele kujunemine: annab ülevaate kõrgemate kognitiivsete funktsioonide (lühi- ja pikaajaline mälu, aritmeetika, keele) tüüpiline ja ebatüüpiline (düskalkuulia, düsleksia) elukestev areng.
 • Sotsiaalne ja emotsionaalne areng: tegeleb sotsiaalse-emotsionaalse ja moraalse arengu aluseks olevate bioloogiliste, isiksuse ja keskkonnateguritega.

Lisaks praktika läbimiseks ja väitekirja koostamiseks võtate ka mitu kutseoskuste koolitust.

Professionaalsed oskused

Te õpiksite oskusi, mis on olulised psühholoogi karjääriks rakenduslikes situatsioonides, näiteks imikutele ja lastele kognitiivse funktsiooni (nagu IQ) mõõtmise vahendite rakendamine ja kujundamine. Samuti saate õppida teaduslikke oskusi, näiteks kuidas kujundada arengukatset ja kuidas mõõta aju protsesse, mis kasutavad EEG-d ja ERP-d.

Teisel poolaastal lisate need oskused praktikale oma teadustöö praktikal, mida saate teha Madalmaade või välismaal asuvate ekspertide juhendamisel.

Seostamine käimasolevate uuringutega

Arengu psühholoogia eriala teemad on tihedalt seotud meie töötajate teadustööga. Nad sisaldavad:

 • tüüpiline ja ebatüüpiline (ADHD, autism) täidesaatva kontrolli, tähelepanu, mälu ja arvu töötlemise arendamine
 • tüüpilise ja ebatüüpilise arengu kognitiivne väljaõpe
 • tervete inimeste ja autismiga seotud eluaegne sotsiaalne ja emotsionaalne areng

See tihe seos hariduse ja teadustegevuse vahel pakub teile palju võimalusi käimasolevate teadusuuringute alal osalemiseks. Teil on ka juurdepääs erinevatele vahenditele käitumise mõõtmiseks (vaatluskeskkonnad, küsimustikud ja neuropsühholoogilised testid) ning aju kuvamise tehnikad (EEG / ERP). See annab teile võimaluse arendada nii kliinilisi kui ka teaduslikult asjakohaseid oskusi. Grupil on juurdepääs koolidele ja muudele organisatsioonidele suurepäraste laboritehnikate (silmade liikumise seadmed, EEG, fMRI) ja mobiilsete EEG-seadmete jaoks.

Internatuur

Teadustöö praktika

Uuringute praktika annab teile võimaluse osaleda teaduskonna akadeemilise personali käimasolevas uurimises või töötada väliste akadeemiliste või kliiniliste asutustega. Teete oma uurimisküsimuse, mis on oma magistritöö alus.

Võite valida oma uurimistöö praktika paljudest teemadest, mis sobivad teie valitud erialal. Internatuuri saab teha Hollandis või välismaal.

Kliiniline praktika (lisaks tavaprogrammile)

Lisaks tavaprogrammile on teil ka võimalus teha kliinilist praktikat, mis annab Madalmaade jaoks kutsealase kliinilise koolituse programmi nõuetele vastava kliinilise kogemuse (BAPD-i saamine).

Doktoritöö teemad

Õpilased on hõlmanud järgmisi teemasid:

 • Autism ja sünnieelne testosterooni tase, Cambridge'i Ülikool
 • Füüsilise tunnetuse võrdlus Suure Aaslases, Max Plancki Evolutsioonilise Antropoloogia Instituut, Leipzig
 • Sotsiaalne tunnetus muutus 12-21-aastastel lastel, Londoni Kings College
 • Negatiivsete emotsioonide mõju laste päeva unenägudele, Maastrichti Ülikool
 • Edinburghi ülikooli juhtivtöötajad ja loovus lastel

Probleemipõhine õppimine

Nagu ka paljudes Maastrichti ülikoolide programmides, õpitakse arengupõne psühholoogia programmi kasutades probleemipõhist õpet (PBL). Väikestes 10-12 õpilaste juhendamisgruppides otsite lahendusi probleemidele, mis on võetud tegelikest olukordadest. Juhendajad toimivad juhendajatena, andes abi, kui see on vajalik. See võimaldab teil luua iseseisvust ja välja arendada probleemide lahendamise oskused, mida te vajate kohapeal. Sellel aktiivsel, dünaamilisel ja koostööl põhineval õppemeetodil on ükskõik millise õppemeetodi kõrgeim teadmiste säilitamise määr.

Rahvusvaheline klassiruum

Alates programmi esimesest päevast pakutakse teile erinevatest vaatenurkadest ja kogemustest, kui suhelda kogu maailma töötajate ja üliõpilastega. Selle maailmavaate abil parandatakse seda suhtlust, tuues teid lähemale programmi eesmärgile - õpetada õpilastele mitte ainult fakte ja kontseptsioone, vaid ka rahvusvahelist juurdepääsu ja mõistmist. Umbes 80% selle magistriõppe üliõpilastest on pärit väljaspool Madalmaid. Selline mitmekesisus loob rahvusvahelise õhkkonna, mida tugevdab programmi rahvusvaheline suundumus.

PREMIUM austab programmi

Kas soovite saada seda lisaväärtust, omandades õppimise ajal reaalmaailma? PREMIUM auhindade programm aitab teil omandada kogemusi ja arendada oskusi, mida tööandjad otsivad. Osana üliõpilaste meeskonnast ja meie akadeemilise personali juhendamisel kulutate umbes kolmeks kuuks ettevõtte, valitsusvälise organisatsiooni või haridusasutuse reaalmaailma ülesandeks. Te saate ka töötada isikliku arengukava, saada intensiivset individuaalset juhendamist ning osaleda meistrikursustel ja töökodades. Kõik see võtab umbes 250 tundi, kuid see annab teile kasu kogu elu.

Vastuvõtutingimused

Vaadake veebilehte www.maastrichtuniversity.nl/ FPN / meistrid


Develop</li/></li> mental Psychology

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 12 kursust Maastricht University, Faculty of Psychology and Neuroscienceis »

Viimati uuendatud Aprill 8, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
aastas, ELi / EMP õpilased. Mitte-EL / EMP: 13800EUR.
Deadline
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
sept 1, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May
End Date
sept 1, 2020

Master in Psychology: Developmental Psychology