Õiguslik psühholoogia

Kui usaldusväärsed on tunnistaja tunnistused? Milliste testide abil saate masinat tuvastada? Õiguslik psühholoogia erialal uurite selliseid teemasid. Hollandi, Belgia ja Saksamaa ainus selline programm hõlmab selliseid teemasid nagu vale avastamine, tunnistaja ütlused, ülekuulamistehnikad ja valed tunnistused. Kombinatsioon teooria ja praktiliste oskustega on teile varustatud kogu vajaliku väljaõppega politsei uurimisüksuste, alaealiste õigusrikkujate asutuste, lapse kaitseteenuste ja kõrge turvalisusega kohtuekspertiisi vahendite loomiseks.

Miks see programm on?

Magistriõpe erialal "Õiguslik psühholoogia" õpib, kuidas rakendada kognitiivsete ja - vähemal määral - kliinilise psühholoogia põhimõtteid õigussüsteemi probleemide lahendamisel. Õigusliku psühholoogia tüüpilised küsimused on: "Kui usaldusväärsed on tunnistaja tunnistused?" ja "Kas rasketel kurjategijatel on aju häireid, mis muudavad need ühiskonnale püsivalt ohtlikuks?". Õigusliku psühholoogia alal olevad psühholoogid esitavad küsimusi, mis on otseselt seotud seadusliku areenil ja viivad läbi uuringuid nende küsimustega tegelemiseks.

Programmi ülevaade

Õiguslik psühholoogia eriala toetub kahele olulisele elemendile: uurimine ja katsetamine. Spetsialiseerumine koosneb viiest kursusest:

 • Tunnistajad ja ohvrid: annab ülevaate pealtnägijate ja ohvrite psühholoogiast.
 • Varjupaigataotlejad ja kostjad: uurib erinevaid õigusrikkujaid ja õigusrikkumisi. Õppida neid käitumisviise analüüsima ka õigusküsimuste kontekstis.
 • Eksperdid ja nende otsused: keskendutakse ekspertide rollile kohtuotsuste tegemisel. Samuti saate uurida eksperdiarvamuste kehtivust.
 • Kohtuekspertiisi neuropsühholoogia: tutvustab teid neuropsühholoogiliste häirete hindamisega.
 • Avalik-õiguslik õigus psühholoogias: keskendub juriidilise psühholoogia avaliku poliitika kirjutamise alustele.

Nende kursuste kirjandus koosneb mitmest uurimistööst, mis on võetud katse-, rakendus- ja kohtuekspertiisi psühhiaatriakirjadest. Teise semestri jooksul saate lõpetada uurimistöö praktika ja kirjutada oma väitekirja.

Kas see on minu jaoks õige?

Õiguslik psühholoogia sobib hästi, kui olete huvitatud õppimisest:

 • psühholoogia ja õigus kognitiivses perspektiivis
 • tunnistajate ja ohvrite psühholoogia
 • kuidas neuropsühholoogilised häired mõjutavad kriminoloogiat ja ricidivismi
 • Hollandi psühholoogia ja õiguse tegelik näited

Inglise keeles, kuid Hollandi näidetega

Õigustepsühholoogia eriala teoreetilist osa õpetatakse inglise keeles. Siiski peaksite olema teadlik, et Madalmaade kohtusüsteemi näidete ja illustratsioonide näol on tegemist näiteks TBS-süsteemiga (riigi kohustusliku psühhiaatrilise ravi eest vastutava kinnipidamissüsteemi osa). Samuti arutate olulisi juhtumeid, mis on avaldanud mõju Madalmaade psühholoogia ja õiguse valdkonnas. Üks oluline erinevus Madalmaades on see, et kohtuotsuseid teevad pigem kohtunikud kui žüriid. Selle spetsialiseerumise praktilises osas saate külastada ka Hollandi kohtuistungit ja kohtuekspertiisi seadeid.

Osalema käimasolevates uuringutes

Õigustepsühholoogia eriala teemad on tihedalt seotud meie töötajate teadustööga. Nad sisaldavad:

 • vale avastamine
 • tunnistaja tunnistused
 • ülekuulamistehnikad
 • haavatavad kahtlusalused
 • valepositsiooni
 • kohtuekspertiisi psühhopatoloogia
 • vägivalla ohu hindamine
 • õigusrikkuja ravi
 • vägistamine

Hariduse ja teadusuuringute tihe seos pakub teile palju võimalusi käimasolevate teadustöös osalemiseks - nii Maastrichti ülikoolis kui mujal, ka välismaal.

Internatuur

Teadustöö praktika

Uuringute praktika annab teile võimaluse osaleda teaduskonna akadeemilise personali käimasolevas uurimises või töötada väliste akadeemiliste või kliiniliste asutustega. Teete oma uurimisküsimuse, mis on oma magistritöö alus.

Võite valida oma uurimistöö praktika paljudest teemadest, mis sobivad teie valitud erialal. Internatuuri saab teha Hollandis või välismaal.

Kliiniline praktika (lisaks tavaprogrammile)

Lisaks tavaprogrammile on teil ka võimalus teha kliinilist praktikat, mis annab Madalmaade jaoks kutsealase kliinilise koolituse programmi nõuetele vastava kliinilise kogemuse (BAPD-i saamine).

Doktoritöö teemad

Teie väite eest võite teha midagi sellist:

 • õppides valesid tunnistusi laboris
 • TBS-i kliinikus ravi efektiivsuse hindamine
 • nägemisnäitajate tuvastuste eksperimentaalne uuring

Probleemipõhine õppimine

Õiguslik psühholoogiat õpetatakse kasutades probleemipõhist õpet (PBL). Kuni 13 õpilast väikestes juhendamisgruppides otsite lahendusi probleemidele, mis on võetud reaalsetest olukordadest. Juhendajad toimivad juhendajatena, andes abi, kui see on vajalik. See võimaldab teil luua iseseisvust ja välja arendada probleemide lahendamise oskused, mida te vajate kohapeal. Sellel aktiivsel, dünaamilisel ja koostööl põhineval õppemeetodil on ükskõik millise õppemeetodi kõrgeim teadmiste säilitamise määr.

Rahvusvaheline klassiruum

Alates programmi esimesest päevast pakutakse teile erinevatest vaatenurkadest ja kogemustest, kui suhelda kogu maailma töötajate ja üliõpilastega. Selle ettekujutuse ja maailmapilti suurendab see suhtlus, tuues teid lähemale programmi eesmärgile õpetada õpilastele mitte ainult fakte ja kontseptsioone, vaid ka rahvusvahelist juurdepääsu ja mõistmist. Umbes 50% selle magistriõppe üliõpilastest on pärit väljaspool Madalmaid. Selline mitmekesisus loob rahvusvahelise õhkkonna, mida tugevdab programmi rahvusvaheline suundumus.

Kohtuekspertiisi magistriõppe programmid

Kuigi kliiniline kohtuekspertiisi psühholoogia on üks selle meistri teemasid, ei ole see põhirõhk. Selles erialal uuritakse peamiselt juriidilise psühholoogia kognitiivseid aspekte. Kui kohtuekspertiisiaekskursioon on teie tähelepanu, pakub Maastrichti Ülikool kohtuekspertiisi kahe teise magistriõppe programmi, mida võiksite kaaluda:

 • Kriminalistika, kriminoloogia ja õigus (LLM) keskendub kriminaalõiguse ja erinevate kohtuekspertiisi alaste suhete vahel
 • Kohtuekspertiisi psühholoogia (MSc) keskendub kliinilisele psühholoogiale kohtuekspertiisi perspektiivist

Vastuvõtutingimused

Vaadake veebilehte www.maastrichtuniversity.nl/ FPN / meistrid


Psychology & Law

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 12 kursust Maastricht University, Faculty of Psychology and Neuroscienceis »

Viimati uuendatud April 7, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 1, 2019
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
aastas; 13800 eurot ELi / EMP-väliste üliõpilaste jaoks
Deadline
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 1, 2019
End Date
sept 1, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May

sept 1, 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May
End Date
sept 1, 2020

Master in Psychology: Legal Psychology