MSc psühholoogias: kliiniline neuropsühholoogia

Üldine

Programmi kirjeldus

Neuropsühholoogia: tunnetus, emotsioonid ja käitumine kui aju funktsioonid.

Kliiniline neuropsühholoogia on psühholoogias eridistsipliin, mis keskendub aju ja neuropsühholoogiliste funktsioonide, sealhulgas tunnetuse, emotsioonide ja käitumise vahelistele seostele. Kliiniline neuropsühholoogia on eriti huvitatud ajuhäirete ja muude aju mõjutavate kliiniliste seisundite mõjust nendele funktsioonidele.

Häired ja seisundid hõlmavad omandatud või kaasasündinud neuroloogilisi ja neuropsühhiaatrilisi seisundeid lastel, noorukitel ja täiskasvanutel, näiteks ADHD, autism, insult, ajukasvaja, traumaatiline ajukahjustus, epilepsia, Alzheimeri tõbi, Parkinsoni tõbi, sclerosis multiplex, ravimite kuritarvitamine, skisofreenia, bipolaarne häire, depressioon jne.

Kliinilisi neuropsühholooge saab kaasata nii ajuhaigustega inimeste hindamisse kui ka ravimisse erinevates rakendus- ja sageli kliinilistes olukordades, aga ka patsientidega seotud uuringutes. Kliinilise neuropsühholoogia valdkonnas kasutatavad meetodid on neuropsühholoogilised testid, neuropildid ja elektrofüsioloogilised tehnikad.

Vananeva elanikkonnaga suureneb neuropsühholoogiliste häiretega inimeste arv ja sellega kaasneb ka vajadus hea väljaõppe saanud kliiniliste neuropsühholoogide järele.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Rahvusvaheline lähenemine
 • Oma ala asjatundjate juhendatud asjatundlik õpe
 • Kindel alus kliinilises valdkonnas töötamiseks
 • Kindel alus doktorikraadi omandamiseks trajektoor

Programm

Aasta 1

Raja edukaks läbimiseks peate sooritama kahe sihtasutuskursuse, ühe oskuste kursuse, ühe metoodikakursuse ja kahe valikaine eksami. Oma kahe valikainete jaoks võite valida ühe muu kliinilise neuropsühholoogia kursuse kursuse või ühe psühholoogia teiste kursuste hulgast.

Lisaks peate täitma magistritöö (30 EC). Magistritööd saab lõpule viia kahel viisil: 30 EÜ magistritöö uurimistööd või 19 EÜ magistritöö uurimistööd ja 11 EÜ kliinilist praktikat.

Kursused

 • Ehituskatsed ja jõudluse mõõtmine (5 EC)
 • Neuropsühholoogia ja psühhiaatrilised häired (5 EÜ)
 • Korduvad meetmed (5 EÜ)
 • Keuzecursus / valikaine
 • Literatuurpakket / Kirjanduse ülevaade (5 EC)
 • Magistriõpe need / magistritöö Kliiniline neuropsühholoogia (30 EC)
 • Advanced eksperimentaalsed oskused (5 EC)
 • Uurimismeetodid kliinilises neuropsühholoogias (5 EÜ)
 • Capita Selecta Klinische Neuropsychologie / Capita Selecta (5 EÜ)
 • Täiustatud kliiniline neuropsühholoogia (5 EC)
 • Neuropsühholoogiline hinnang (5 EÜ)
 • Katse ehitus (5 EC)
 • Neuropsühholoogiline taastusravi ja ravi (5 EÜ)

Välismaal õppima

Välismaal õppimine on vabatahtlik.

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Keele test

Bakalaureuseõppe üliõpilased vastavad keelenõuetele. Inglise keeles õpetatud palade jaoks peavad HBO Toegepaste Psychologie'ga õpilased esitama tõendid ühe standardtesti rahuldavate tulemuste kohta.

Eelmine haridus

BSc psühholoogias.

Magistriprogrammi (eel) võib lubada ainult neid õpilasi, kellel on HBO (Hollandi Rakenduskõrgkool) rakenduspsühholoogia kraad. Teiste HBO programmide üliõpilaste taotlusi ei arvestata.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Keele test

Võõrkeelena inglise keelt oskavad isikud peavad tõendama, et ühe standardtesti tulemused on rahuldavad.

Eelmine haridus

Sellesse kaptenisse lubamiseks peab teil olema Teadusülikooli psühholoogia bakalaureusekraad (või keskendudes tugevalt psühholoogiale), mis põhineb laiadel psühholoogilistel teadmistel ja oskustel, samuti põhjalikel statistilistel ja metodoloogilistel teadmistel ja oskustel . Mõne pala puhul on võimalik teha premester juhuks, kui te ei vasta kriteeriumidele täielikult.

Pange tähele: või magistriõppesse astumiseks 2021. aasta septembri alguses, on väga tõenäoline, et peame kehtestama meie programmis osalevate üliõpilaste arvu mahutavuse piirangu. Järgneva valiku reeglid kuulutatakse välja 2020. aasta esimesel poolel.

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

01. detsember 2019

01. mai 2020

01. detsember 2020

01. veebruar 2020

01. september 2020

01. veebruar 2021

EL / EMP üliõpilased

01. detsember 2019

01. mai 2020

01. detsember 2020

01. veebruar 2020

01. september 2020

01. veebruar 2021

EL-i / EMP välised üliõpilased

01. november 2019

01. aprill 2020

01. november 2020

01. veebruar 2020

01. september 2020

01. veebruar 2021

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2019-2020 2083 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2019-2020 14650 eurot täiskohaga
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Mida teeb neuropsühholoog?

 • Töötamine kliinilises praktikas neuropsühholoogina (patsientide neuropsühholoogiline hindamine ja ravi);
 • Uuringud kliinilistes populatsioonides (Ph.D. trajektoor);
 • Poliitikakujundaja teaduses või kliinilises praktikas.

Töö näited

Neuropsühholoog

Üld- ja akadeemilised haiglad, hooldekodud, rehabilitatsioonikeskused, koolide tugiteenused, epilepsiakeskused, kohtuhaiglad, vaimupuudega inimeste asutused ja psühhiaatriakeskused.

Teadlane

Kliinilise neuropsühholoogia valdkonnas, nt teadusuuringud, mis keskendusid neuroloogiliste või psühhiaatriliste seisunditega patsientide neuropsühholoogilistele kahjustustele, või neuropsühholoogilise ravi tõhususe uurimine.

Poliitikakujundaja teaduses või kliinilises praktikas

Näiteks ametikohad koordinaatori või suurte teadusprojektide juhina kõrghariduses, halduses, teadusinstituutides või ravimifirmades.

Viimati uuendatud okt 2019

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem