MSc psühholoogias: töö ja organisatsiooniline psühholoogia

Üldine

Programmi kirjeldus

Töö- ja organisatsiooniline psühholoogia

Millised töötingimused aitavad vältida vaimset väsimust? Mis määrab meeskonna tõhususe? Ja kuidas te innovatsiooni stimuleerite? Need on küsimused, mida te küsite, kui olete spetsialiseerunud töö- ja korralduslikule psühholoogiale. Programm hõlmab selliseid teemasid nagu inimressursid, inimorganisatsioon ja tööpsühholoogia. Võite osaleda ka töötubades, mis keskenduvad konkreetselt praktilistele oskustele, näiteks töö analüüside rakendamine ja inimeste tulemuslikkuse mõõtmine. Kui olete oma meistrid omandanud, on teil kogu ettevalmistus, mida peate organisatsiooni psühholoogiks saama. Kuid võite ka jätkata akadeemilist karjääri, uurides töö psühholoogiat ja organisatsioone.

Miks see programm on?

Töö ja organisatsiooni psühholoogia magistriõppes õpid, kuidas inimesed käituvad organisatsioonides ja miks nad käituvad nii nagu nad teevad. Programm ühendab teoreetilised teadmised organisatsioonilise psühholoogia kohta praktiliste rakendustega, mida saab rakendada organisatsioonides.

Õpid vastama järgmistele küsimustele:

 • Millised töötingimused takistavad vaimset väsimust?
 • Mis motiveerib inimesi?
 • Mis määrab meeskonna tõhususe?
 • Mis juhtimine on?
 • Kuidas saaksite välja töötada rahuldava valikuküsimuse näiteks lennujuhtide jaoks?
 • Millised tegurid parandavad vanurite tööelu kvaliteeti?
 • Kuidas stimuleerite innovatsiooni?

Programmi ülevaade

Esimesel poolaastal võtate kursusi ja oskusi, mis tutvustavad teid töö- ja organisatsioonilise psühholoogiaga, eriti domeeni kognitiivsete küsimustega. Kursused, mida te võtate, on järgmised:

 • Töö psühholoogia: keskendub töö käitumise individuaalsetele ja organisatsioonilistele tulemustele. Samuti on arutletud selliseid küsimusi nagu töö kavandamine ja tervis ja ohutus.
 • Inimressursid: käsitletakse töötajate värbamise, valiku ja karjääri kujundamise probleeme.
 • Organisatsioon ja tunnetus: keskendub strateegiale, juhtkonnale, innovatsioonile, meeskonna tundmisele, läbirääkimistele, muutuste juhtimisele ja kultuurilisele mitmekesisusele.
 • Inimvõime: keskendub küsimusele "Kuidas inimesed töötlevad teavet ülesannete täitmisel?".

Teisel poolaastal jätkate oma professionaalsete oskuste arendamist, uurimisprojekti läbimist ja oma magistritöö kirjutamist.

Arendage oma ametialaseid oskusi

Programmi üks põhijooni on keskenduda oskuste arendamisele. Jaanuaris algava kaheksanädalase perioodi jooksul aitavad rida ülesandeid ja töötoad kaasa töö esmase pädevuse ja organisatsiooniliste psühholoogide edasiarendamisele. Te praktiseerite selliseid oskusi nagu:

 • vajaduste analüüs
 • eesmärkide seadmine
 • hindamine
 • sekkumisviis
 • suhtlemine

Võite töötada ülesannetes kas simuleeritud või reaalses elus asuvas organisatsioonis. Seejärel saate koostada tegevusaruande, milles peate oma professionaalset arengut kajastama.

Seostamine käimasolevate uuringutega

Töö- ja organisatsioonilise psühholoogia eriala teemad on tihedalt seotud meie töötajate teadustööga. See tihe seos hariduse ja teadustegevuse vahel pakub teile palju võimalusi käimasolevate teadusuuringute alal osalemiseks. Meie teemad on järgmised:

 • Taastumine ja heaolu tööl
 • Kaasav organisatsioon
 • Juhtimine
 • Meeskonnatöö
 • Töö ja tehnoloogia
 • Tööalane neuroteadus
 • Eetiline käitumine tööl

Töö ja organisatsiooniline psühholoogia uurimine on kaks täiendavat aspekti: põhiuuringud keskenduvad uute mudelite väljatöötamisele, mis aitavad selgitada inimese käitumist tööl ja organisatsiooni parandamiseks ja muutmiseks mõeldud teadustööd. Alusuuringute jaoks on meil olemas labor, mis võimaldab simuleerida realistlikke tööseadeid, kus saame uurida nähtusi, mida on raske uurida reaalsetes tingimustes, näiteks töö katkemise mõjud.

Internatuur

Teadustöö praktika

Uuringute praktika annab teile võimaluse osaleda teaduskonna akadeemilise personali käimasolevas uurimises või töötada väliste akadeemiliste või kliiniliste asutustega. Teete oma uurimisküsimuse, mis on oma magistritöö alus.

Võite valida oma uurimistöö praktika paljudest teemadest, mis sobivad teie valitud erialal. Internatuuri saab teha Hollandis või välismaal. Enamik üliõpilasi teevad oma teadustööd Maastrichtis, kogudes andmeid välise organisatsiooni poolt.

Probleemipõhine õppimine

Töö- ja organisatsiooni psühholoogiat õpetatakse kasutades probleemipõhist õpet (PBL). Kuni 13 õpilast väikestes juhendamisgruppides otsite lahendusi probleemidele, mis on võetud reaalsetest olukordadest. Juhendajad toimivad juhendajatena, andes abi, kui see on vajalik. See võimaldab teil luua iseseisvust ja välja arendada probleemide lahendamise oskused, mida te vajate kohapeal. Sellel aktiivsel, dünaamilisel ja koostööl põhineval õppemeetodil on ükskõik millise õppemeetodi kõrgeim teadmiste säilitamise määr.

Rahvusvaheline klassiruum

Alates programmi esimesest päevast pakutakse teile erinevatest vaatenurkadest ja kogemustest, kui suhelda kogu maailma töötajate ja üliõpilastega. Selle ettekujutuse ja maailmapilti suurendab see suhtlus, tuues teid lähemale programmi eesmärgile õpetada õpilastele mitte ainult fakte ja kontseptsioone, vaid ka rahvusvahelist juurdepääsu ja mõistmist. Umbes pooled selle magistriõppe üliõpilastest tulevad väljapoole Madalmaid. Selline mitmekesisus loob rahvusvahelise õhkkonna, mida tugevdab programmi rahvusvaheline suundumus.

Kahekordse astme magistriõppeprogrammid

Psühholoogia ja neuroteaduste teaduskonna juures on teil võimalus osaleda kaheaastases kaheastmelises magistriprogrammis koostöös Sevilla Ülikooliga, Hispaanias või Milano ülikooliga Itaalias. Pärast kaheaastase programmi edukat läbimist saate kaks ametlikku magistri kraadi, üks FPN lt ja üks Sevillast / Milanost.

Töö- ja korraldusliku psühholoogia topeltklass (WOP) Sevilla ülikooliga, Hispaania

See psühholoogiaalase magistri eriala pakub Maastrichti ülikooli bakalaureuseõppe üliõpilastele psühholoogiaalast võimalust teha Hispaanias Sevillas töötamise ja organisatsioonilise psühholoogia topeltklass. Järgige üheaastase magistriõppes WOP-programmi Sevilla enne oma üheaastase meistrikursuse WOP-programmi FPN . Valik toimub FPN psühholoogia bakalaureuse programmi kolmandal aastal.

Itaalias Milano ülikoolis tunnustatud teaduse ja psühholoogia kahekordne kvalifikatsioon

Üliõpilastel, kes on osalenud FPN -i töö- ja organisatsiooni psühholoogia (WOP) / tervise ja sotsiaalse psühholoogia (HSP) / neuropsühholoogia (NP) üheaastaste magistrandide juures, on võimalus osaleda selles kaheaastases kaheastmelisuse magistriprogrammis. Te järgite üheaastaste magistriõppes WPP / HSP / NP-s FPN enne kaheaastase magistriprogrammi "Kognitiivsed teadused ja otsuste tegemine Milanos" teisel aastal. Valik toimub FPN magistriõppe esimesel poolaastal.

PREMIUM austab programmi

Kas soovite saada seda lisaväärtust, omandades õppimise ajal reaalmaailma? PREMIUM auhindade programm aitab teil omandada kogemusi ja arendada oskusi, mida tööandjad otsivad. Osana üliõpilaste meeskonnast ja meie akadeemilise personali juhendamisel kulutate umbes kolmeks kuuks ettevõtte, valitsusvälise organisatsiooni või haridusasutuse reaalmaailma ülesandeks. Te saate ka töötada isikliku arengukava, saada intensiivset individuaalset juhendamist ning osaleda meistrikursustel ja töökodades. Kõik see võtab umbes 250 tundi, kuid see annab teile kasu kogu elu.

Kursused

Esimesel semestril tutvustavad mitmed kursused ja oskusteadmised teid töövaldkonna ja organisatsioonilise psühholoogia ning eriti domeeni kognitiivsete küsimustega. "Tööpsühholoogia" kursus tutvustab töökäitumise individuaalseid ja organisatsioonilisi tulemusi ning rõhutab töö kavandamist ning tervise ja ohutuse probleeme. Inimressursi kursus käsitleb töötaja värbamise, valiku ja karjääri kujundamise probleeme. Kursus "Organisatsioon ja tunnetus" keskendub strateegiale, juhtkonnale, innovatsioonile, meeskonna tundmisele, läbirääkimistele, muutuste juhtimisele ja kultuurilisele mitmekesisusele. Kursuse "Inimvõime" osas on põhiküsimus "kuidas inimesed töötlevad teavet ülesannete täitmisel". Teisel semestril jätkab te professionaalsete oskuste arendamist, uurimisprojekti koostamist ja oma magistritöö kirjutamist.

Vastuvõtutingimused

Vaadake veebilehte www.maastrichtuniversity.nl/ FPN / meistrid


Work & Organisational

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Dear prospective student, Thank you for your interest in our master's programme. Please use the form to request our newest study brochure 2016-2017.

Dear prospective student, Thank you for your interest in our master's programme. Please use the form to request our newest study brochure 2016-2017. Näita vähem
Maastricht , Valencia , Valencia , Lüneburg , Valencia + 4 Rohkem Vähem