MSc rahvusvahelises arengusuuringus

Üldine

Programmi kirjeldus

Programm annab ülevaate ülemaailmsetest sotsiaalsetest, poliitilistest ja majanduslikest muutustest. Kraad annab kriitilise ülevaate globaliseerumise ajaloost ja praegusest dünaamikast ning selle mõjust ühiskondadele ja keskkonnale.

Mida saate selle kvalifikatsiooni kasutada?

Õpilased leiavad tööd paljudes riiklikes ja rahvusvahelistes institutsioonides, valitsusasutustes, valitsusväliste arenguorganisatsioonide, mitmepoolsete ja kahepoolsete abiorganisatsioonide, ettevõtete, teadusasutuste ja õppeasutuste vahel.

Mida sa õpid?

Õppetund on eristatav teadustööpõhise pedagoogika ja reaalmaailma õppimise ja praktika kombineeritud kasutamisest kui sihtasutusest, mis mõistab, mis areng tähendab ja kuidas seda praktikas kasutatakse keerulises ja muutuvas globaalses kontekstis. Õpilased saavad tugeva aluse rahvusvahelise arengu kontseptsioonides, teoorias ja praktikas ning õpivad tingimusi inimarenguks kohalikul ja ülemaailmsel tasandil, samuti arengu- ja ökoloogiliste protsesside vahelisi suhteid.

Lühike kirjeldus

Aste on korraldatud täiskoormusega 2-aastase õppeperioodina koos 120 ainepunktiga. Kõik õpetused on inglise keeles; inglise kvalifikatsiooni nõuded peavad olema täidetud. Kraad koosneb mitmest kursusest, sealhulgas magistritööst. Õpilasel on valik 30 või 60-punktine väitekiri. Õpilasi julgustatakse kirjutama oma väitekirja teadusuuringute põhjal, mis viiakse läbi "väli" tingimustes ülemaailmses Põhja ja Lõuna piirkonnas. Esimene aasta koosneb kursuste arendamise teooria ja poliitika, uurimistöö metoodika pluss valikaineid. Valikukursusi, mis pakuvad väärtuslikke praktilisi kogemusi, pakutakse valikainedena ja tavaliselt järgitakse magistritöö väliuuringuid. Õpilased disainivad individuaalset õppeplaani esimese semestri jooksul. Kohustuslikke kursusi võib loobuda õpilaste tugeva taustaga teema. Lõputöö on tavaliselt kirjutatud viimasel kevadsemestril.

Te mõistate ühendusi, poliitilisi ja majanduslikke protsesse ülemaailmses Põhja-ja Lõuna-Euroopas ning omandate vajalikud analüütilised ja praktilised oskused töötamiseks rahvusvahelise arengu valdkonnas.

Õpitulemused

Pärast selle õppekava täitmist peaksid õpilased omama järgmisi oskusi:

Teadmised:

 • Mõista arengu arengut, erinevaid lähenemisviise ja teooriaid, mis on seotud arengu dünaamikaga ja nende kriitikat.
 • Spetsiaalne ülevaade konkreetsest arenguvaldkonnast, näiteks vaesus, toiduga kindlustatus või institutsioonid.
 • Teadmiste tundmaõppimine erinevatest arusaamadest, sealhulgas distsipliini ja interdistsiplinaarse tõlgendamise mõistmine.

Oskused:

 • Kasutada pädevust väliuuringute, projektijuhtimise ja arendustööde planeerimisel ja läbiviimisel, kriitiliselt hinnata uusi akadeemilisi arenguid arendusõppe vallas ning poliitilisi suuniseid.
 • Teostada arenguküsimuste interdistsiplinaarseid analüüse ja hinnata erinevate poliitikavahendite varasemaid kogemusi koostöös kolleegidega teistest akadeemilistest valdkondadest.
 • Kasutage erinevaid arusaamu ja -meetodeid sotsiaalsete suhete ja muutuste juhtide.
 • Analüüsige vanu ja uusi suundumusi sotsiaalteadustes vaesuse, rikkuse kogunemise, õiguste arengu ja konfliktide mõistmisel.
 • Hinnake ja kasutage primaarseid, sekundaarseid ja kolmanda taseme andmeallikaid.
 • Arendada välja kriitiline vaatenurk võimu suhete, eetiliste probleemide ja muutuste konfliktidega, mis on seotud sotsiaalsete ja keskkonnaalaste muutuste protsessidega.
 • Aidata kaasa sotsiaalsele innovatsioonile ja pakkuda välja uusi lahendusi arenguküsimustele.

Üldine pädevus:

 • Planeerige ja tehke sõltumatuid uuringuid, arendage uuenduslikke uurimisküsimusi ning kritiseerige poliitika kujundamisel ja projektiarendamisel.
 • Lahendada teoreetilisi ja metodoloogilisi ning projekti- ja poliitilisi probleeme.
 • Rakendada teadmisi uutes seadetes, nagu areng, erasektori juhtimine või õpetamine.
 • Osalege võrgustikes, läbirääkimistel ja avalikes aruteludes ning oskate teha koostööd erinevate kultuuritaustajate ja akadeemiliste valdkondadega inimestel.
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

NMBU's mission is to contribute to the well-being of the planet. Our interdisciplinary research and study programmes generate innovations in food, health, environmental protection, climate and sustain ... Loe edasi

NMBU's mission is to contribute to the well-being of the planet. Our interdisciplinary research and study programmes generate innovations in food, health, environmental protection, climate and sustainable use of natural resources. Näita vähem