MSc rahvusvahelistes ja Euroopa suhetes

Üldine

Programmi kirjeldus

Kas olete huvitatud sellest, mis tunne on õppida LiU-s? Liituge meiega, et vestelda sellest, mis tunne on elada ja õppida meie ülikoolilinnakutes Rootsis. Pakume nii tulevastele kui ka vastuvõetud kraadiõppuritele aastaringselt tasuta veebiseminare ja salvestusi. Lisateabe saamiseks klõpsake siin !

 • Algus: sügis 2020
 • Õppekoht: Linköping
 • Tase: teine tsükkel
 • Rakenduskood: LIU-91003

Selles programmis käsitletakse Euroopa suhetega seotud küsimusi rahvusvahelise ühiskonna ja globaalse valitsemise kontekstis, pöörates erilist tähelepanu Euroopa rollile maailmaasjades. Kahekordne keskendumine rahvusvahelistele ja Euroopa suhetele muudab selle ainulaadseks magistriprogrammiks, pakkudes teile konkurentsieelist.

Õppekava koosneb paljudest teemadest, hõlmates selle intrigeeriva valdkonna uusimaid värskendusi. Saate suurepärase ülevaate sellistest teemadest nagu rahvusvaheline õigus ja julgeolek, Euroopa institutsioonid ja Euroopa välissuhted, rahvusvaheliste suhete teooriad, rahvusvahelise juhtimise tänapäevased küsimused ning uurimistöö kavandamine ja metoodika. Kolmanda semestri jooksul on õpilastel võimalus valida kas globaalsele valitsemisele keskendunud kursused või osaleda juhendatud praktikal rahvusvaheliste või Euroopa suhete jaoks olulise organisatsiooniga. Kogu programmi vältel arendate suutlikkust mõista rahvusvaheliste ja Euroopa suhete ajalugu, teooriat ja tänapäevaseid mõjusid, samuti jõude, mis arenguid suunavad.

Programm on jagatud neljaks komponendiks, millest igaüks vastab ühele terminile:

 • Rahvusvahelised suhted
 • Euroopa suhted
 • Rahvusvaheline juhtimine / juhitava praktika
 • Magistritöö

Kogu õpingute vältel ühendatakse teid mitmesuguste teemade uurimisega. Õpetajad tegelevad rahvusvahelise teooria ning rahvusvaheliste normide ja institutsioonide arendamise, Euroopa julgeoleku ja välissuhete, Euroopa poliitika, regionaalarengu, poliitökonoomia, e-valitsemise, rände ja diasporaa uuringute, poliitika analüüsi ja poliitilise teooriaga.

Lõpetamise ajaks on teil sõltumatu, kriitiline lähenemisviis keerukatele globaalsetele ja konkreetselt Euroopa probleemidele. Lisaks saate oskused ja teadmised, et aktiivselt kaasa aidata oluliste arengute saavutamisele kas praktikute või teadlastena.

122695_pexels-photo-269790.jpegPixabay / Pexels

Õppekava

Magistriprogramm rahvusvaheliste ja Euroopa suhete on teine tsükkel, kaheaastane, täistööajaga õppeprogramm, mis viib magistrikraadi suuremate politoloogia, spetsialiseerumine rahvusvaheliste ja Euroopa suhteid.

Programm valmistab üliõpilasi ette arenenud võimetega tööks dünaamilisel, rahvusvahelisel tööturul, samuti edasisteks õpinguteks, sealhulgas doktoriõppe ja teadustöö jaoks. Seega on eesmärk, et programmi lõpetanud tudengid oleksid välja töötanud iseseisva ja kriitilise lähenemise rahvusvahelistele ja Euroopa suhetele ning oskused ja teadmised, mis võimaldavad neil praktikute või teadlastena aktiivselt kaasa aidata selle valdkonna arengutele.

Õpilased:

 • Arendada suutlikkust mõista rahvusvaheliste ja Euroopa suhete ajalugu, teooriat ja tänapäevaseid mõjusid.
 • Hankige analüütilised vahendid tänapäevaste rahvusvaheliste ja Euroopa suhete uurimiseks.
 • Omandage põhjalik arusaam rahvusvahelisest juhtimisest.
 • Arendada suutlikkust rahvusvaheliste ja Euroopa suhete probleemide sõltumatute analüüside tegemiseks ja analüüside tulemuste esitamiseks.

Teadmised ja mõistmine

Magistrikraadi (120 ainepunkti) eest üliõpilane:

 • Näidake teadmisi ja mõistmist politoloogia alal, sealhulgas nii laiaulatuslikke teadmisi valdkonna kohta kui ka arvestatavaid erialateadmisi valdkonna teatavates valdkondades, samuti ülevaade käimasolevast teadus- ja arendustööst.
 • Näidake politoloogia erialaseid metoodilisi teadmisi.

Pädevus ja oskused

Magistrikraadi (120 ainepunkti) eest üliõpilane:

 • Näidake oskust kriitiliselt ja süstemaatiliselt teadmisi integreerida ning analüüsida, hinnata ja käsitleda keerulisi nähtusi, probleeme ja olukordi isegi piiratud teabe korral.
 • Näidake oskust kriitiliselt, autonoomselt ja loovalt teemasid tuvastada ja sõnastada ning kavandada ja sobivaid meetodeid kasutades täiustatud ülesandeid etteantud tähtaja jooksul täita ja aidata nii teadmiste kujunemisele kui ka oskusele seda tööd hinnata.
 • Näidake kõnes ja kirjas kirjutamise võimet nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil selgelt aru anda ja arutleda oma järelduste ning teadmiste ja argumentide üle, millel need põhinevad, dialoogis erinevate sihtrühmadega.
 • Näidake teadus- ja arendustöös osalemiseks või iseseisvaks töötamiseks vajalikke oskusi mõnes muus kvalifikatsioonis.

Veebiseminar

Veebiseminar - 29. oktoobril kell 11.00 (Kesk-Euroopa aja järgi, Rootsi aeg)

Kas olete huvitatud sellest, kuidas õppida LiU rahvusvaheliste ja Euroopa suhete magistrantuuri? Liituge meiega tasuta veebiseminaril. Registreeruge sellel lingil, et saada teavet veebiseminarile juurdepääsu kohta.

Registreeri end sellele veebiseminarile

Karjäärivõimalused

Meie lõpetanud on ette valmistatud ametialaseks karjääriks valitsusasutustes ja rahvusvahelistes avalikes organisatsioonides, samuti era- ja valitsusvälises sektoris. Programmi lõpetanuid võib tänapäeval leida sellistest asutustest, töötades erinevate aspektidega alates poliitikaprogrammide käitamisest kuni teadusliku uurimistööni. Kursused pakuvad ka tugeva aluse edasisteks õpinguteks ja teadustööks doktorikraadi poole.

Riiki sisenemise nõuded

Bakalaureusekraad, mis võrdub Rootsi Kandidatexameniga, politoloogias, rahvusvahelistes suhetes, majanduses, ajaloos, geograafias, õigusteaduses, meediauuringutes, sotsioloogias ja muudes sotsiaalteadustes või muudes valdkondades, kui taotlejad suudavad näidata oma potentsiaali arendamise võimalusi õppeaine,

Inglise keele tase, mis vastab rootsi gümnaasiumi inglise keele tasemele (inglise keel 6 / B). Vabastus rootsi keelest 3.

Eriline valik

Valik põhineb:

 • Akadeemilised saavutused ja kavatsuste protokollid

Seetõttu peaks iga taotleja lisama inglise keeles kirjutatud eellepingu, milles selgitatakse, miks nad soovivad seda programmi õppida, ja kokkuvõtte oma bakalaureuse esseest või projektist. Kui taotlejal on kraad, mis ei sisalda bakalaureuse esseed või projekti, peaks nende eelleping kirjeldama varasemaid õpinguid ja kõiki akadeemilisi tegevusi, mis on seotud magistriõppe või taotletud programmidega.

Viimati uuendatud okt 2019

Teave kooli kohta

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the ... Loe edasi

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the same spirit, the university offers many innovative educational programs, many of them with a clear vocational focus, leading to qualification as, for example, doctors, teachers, economists, and engineers. Näita vähem
Linköping , Norrköping , Linköping , Linköping , Lidingö + 4 Rohkem Vähem