MSc ruumilise planeerimise valdkonnas

Üldine

Programmi kirjeldus

Virtuaalne lahtiste uste päev

Kas soovite selle programmi kohta rohkem teada saada, külastada meie linnakut ja kohtuda praeguste õpilaste ja töötajatega mugavalt oma kodust? Liituge virtuaalse avatud uste päevaga 3. detsembril 2019!

Programmi ülevaade

 • See programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on taust ruumiliselt orienteeritud erialade ja uurimismetoodika kohta
 • Saate oskused ja teadmised ruumilise disaini väljakutsete mõistmiseks ja ruumiliste muutuste haldamiseks
 • Valige spetsialiseerumine ja uurige ruumiplaneerimisel mitmeid enneaegseid valdkondi, mis käsitlevad keskkonda, liikuvust või arengut
 • Valmistage end ette poliitika kujundaja, linnaplaneerija, teadlase, konsultandi või muu karjääriks

Miks õppida Radboud University ruumiplaneerimist?

Radboud University ruumiplaneerimise osakonna magistriprogrammil on suurepärane teadustöö maine, säilitades samal ajal väikese mõõtme, mis tähendab, et teete tihedat koostööd kaasõpilastega ja teil on palju üks-ühele kontakte juhendajatega.

Radboud on ka suurepärane võrgustik, mis annab teile suurepärased võimalused väärtuslikuks praktikaks Hollandis või välismaal.

Mida sa õpid?

Ruumiplaneerijad on lummatud käimasolevatest ja tulevastest muutustest linnades ja piirkondades ning võtavad nende ruumiliste muutuste juhtide rolli - mõelge: kaubanduspiirkondade või vanade tööstusobjektide taastamisele; veepeetuspiirkondade määramine; linnalise liikumiskeskkonna kontseptsioonide kujundamine tulevikuks.

Seotud väljakutsed on erineva ulatusega, alates üksikisiku omandist kuni Euroopa poliitikakujundamiseni. Programmi alapealkiri „Nutikate linnade ja piirkondade haldamine” kajastab praeguste ja tulevaste linnaühiskondade väljakutseid ajal, mil sõnastatakse 21. sajandi „uue linnade tegevuskava” eesmärgid koos poliitikate ja strateegiatega säästvama ja õiglased linnaruumid.

See spetsialiseerumine pakub erinevat arusaamist planeerimisest ja praktikavormidest. Teid julgustatakse arendama uusi viise, kuidas luua sotsiaalselt, keskkonnaalaselt ja majanduslikult õiglasi kohti. Samuti julgustatakse teid oma programmis multidistsiplinaarset lähenemist kasutama.

Koos õppejõudude ja praktikutega töötate välja nutikad ja jätkusuutlikud lahendused tegelikele ja tulevastele planeerimisprobleemidele.

Õpilased lahkuvad sellest programmist parema ülevaatega:

 • liidesed erinevate planeerimispõhimõtete, sektorite, erialade ja huvide vahel;
 • leitud sünergia ja kompromissid, mis on tehtud nende liideste kaudu;
 • mille kaudu integreeritav planeerimine avaldub poliitika väljatöötamisel, otsuste tegemisel ja projektides erinevates geograafilistes ja institutsionaalsetes tasandites.

Karjääri väljavaated

Lõpetajad selle programmi leiavad end valmis karjääri järgmiselt:

 • Poliitikakujundajad
 • Linnaplaneerijad
 • Planeerimise konsultandid
 • Teadlased
 • Projektijuhid

Spetsialistid

Võite valida eriala, mis kajastab kõige paremini teie kirge ruumilise planeerimise vastu:

 • Linnad, vesi ja kliimamuutused
  Saate kõik vajalikud teadmised ja oskused linnaplaneerimise, vee- ja keskkonnajuhtimise vahelise seose loomiseks.
 • Euroopa ruumiline ja keskkonnaalane planeerimine
  Saage ruumiplaneerijaks, kes mõistab ELi poliitikat, saab teha piiriülese planeerijaga koostööd ja suhelda teiste sektoritega, näiteks keskkonna ja majandusarenguga.
 • Planeerimine, maa ja kinnisvara arendamine
  Avastage uued linnaarengu perspektiivid, mida saate tulevikus kasutada linna arendajana - kas avalikus või erasektoris.
 • Linnade ja piirkondade liikuvus
  Uurige erinevaid integreeritud liikuvussüsteeme või transpordiliike erineva ruumilise skaalaga. Avastage uusi tavasid ja strateegiaid, et pakkuda uuenduslikke liikuvuslahendusi.

Vastuvõtutingimused

1. Lõpetatud bakalaureusekraad ruumiliselt orienteeritud distsipliinilt
Selle magistriõppesse pääsemiseks on vaja lõpetatud bakalaureusekraadi ruumiliselt orienteeritud distsipliinilt, näiteks ruumiplaneerimine, inimese geograafia või keskkonnaõpe.

2. Uurimismetoodika taust
Selle programmi akadeemilise olemuse tõttu nõuame kõigilt meie õpilastelt baasväljaõpet uurimisprotsessides, nt uuringute kavandamine ja andmete analüüs.

Keelenõuded

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. See nõue on täidetud, kui üliõpilane vastab ühele järgmistest tingimustest:

 • On edukalt lõpetanud kolmeaastase bakalaureuse programmi Hollandi ülikoolis.
 • Kas Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Ühendkuningriigi või Ameerika Ühendriikide kodanik.
 • On edukalt läbinud bakalaureuse programmi, mida õpetati täiesti inglise keeles ühes järgmistest riikidest: EL / EMP riigid, Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa, Ameerika Ühendriigid.
 • On edukalt lõpetanud magistriõppekava Hollandi rakendusteaduste ülikoolist (HBO).

Kõik ülejäänud õpilased vajavad ühte järgmistest tunnistustest (kõik tunnistused ei tohi olla vanemad kui kaks aastat).

 • TOEFL skoor on ≥90, mille alamklassid ei ole madalamad kui 18
 • IELTS-i skoor ≥6,5, alamtulemite korral mitte alla 6,0
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

See programm ka hinnati "Parim magistriõppesse" ajakirja Elsevier iga-aastasest parimatest kraadiprogrammidest.

Viimati uuendatud November 2019

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem