MSc säästva arengu teaduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Kas olete huvitatud sellest, mis tunne on õppida LiU-s? Liituge meiega, et vestelda sellest, mis tunne on elada ja õppida meie ülikoolilinnakutes Rootsis. Pakume nii tulevastele kui ka vastuvõetud kraadiõppuritele aastaringselt tasuta veebiseminare ja salvestusi. Lisateabe saamiseks klõpsake siin !

Vaata veebiseminari - november 2019

  • Algus: sügis 2020
  • Õppekoht: Linköping
  • Tase: teine tsükkel

Olla osa jätkusuutliku tuleviku lahendusest! Tulevik vajab jätkusuutlikke lahendusi ühiskondlikele väljakutsetele. See programm pakub terviklikku interdistsiplinaarset lähenemisviisi praegustele ühiskondlikele probleemidele, nagu kliimamuutused, loodusvarade kasutamine, suurenev energianõudlus ja ebavõrdsus.

Tulevik vajab jätkusuutlikke lahendusi ühiskondlikele väljakutsetele. See programm pakub terviklikku interdistsiplinaarset lähenemisviisi praegustele ühiskondlikele probleemidele, nagu kliimamuutused, loodusvarade kasutamine, suurenev energianõudlus ja ebavõrdsus. Magistriprogramm võimaldab uurida säästva ühiskonna loomise keerukust, järgides säästva arengu põhimõtteid ja Agenda 2030.

Programm tegeleb globaalsete keskkonnamuutuste ja ühiskondlike muutustega. See annab teile väljakutse viia läbi praeguste ja tulevaste keskkonnaprobleemide kriitiline analüüs, rakendada teaduslikke teadmisi akadeemiliste distsipliinide vahel ja arendada interdistsiplinaarset pädevust. Teie koolitus võimaldab teil arendada oskusi tõlgendada, kujundada, suhelda ja rakendada lahendusi jätkusuutlikkuse ja keskkonnaga seotud väljakutsetele, mis on teie jätkusuutliku arengu eksperdi karjääris asendamatud.

Põhikursused

"Kursused hõlmavad laias valikus teemasid - alates kliimamuutustest ja bioloogilise mitmekesisuse vähenemisest kuni feminismi ja koloniseerimiseni. Samuti on õpilasi kogu maailmast - pole mitte ainult lõbus olla avatud sellisele tohutule kultuuride mitmekesisusele, vaid ka klassile, on tegelikult tunne globaalset koostööd nende probleemide lahendamisel! " Karolina Gurjazkaite, õpilane

Põhikursused on loodud selleks, et anda teile keskkonnaküsimustes laia vaatenurk ja samal ajal pakkuda võimalusi süvendada oma teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi konkreetsetes teadusvaldkondades. Õppekäigud, laboratooriumi- ja GIS-harjutused, ruumianalüüs Norrköpingi otsuseareenil, rollimängud, õppekäigud keskkonnaga progressiivse Östergötlandi provintsi asutustesse ja ettevõtetesse on vaid mõned viisidest, kuidas õppida jätkusuutlikke lahendusi praktikas kasutama. . Teil on võimalus teha praktikume Rootsis või välismaal asuvates ettevõtetes, organisatsioonides või teadusinstituutides ning arendada koos meie õppejõududega multidistsiplinaarse uurimistöö oskusi. Meie õpetamisprofiil on integreeritud säästva arengu ja keskkonnateaduste kõrgtasemelise uurimistööga ning meie instituudi teadlased juhendavad teid individuaalselt magistritöö projekti kavandamisel, kavandamisel ja teostamisel.

122707_photo-1515344905723-babc01aac23d.jpgZbynek Burival / Unsplash

Õppekava ja kursuse üksikasjad

Programm kestab üle kahe aasta ja hõlmab 120 ainepunkti, sealhulgas lõputöö.

1. semester

Selle semestri fookuses on keskkonnaprobleemid ja kuidas jätkusuutlikkuse teadus saab neid lahendada. Õpilased tegelevad jätkusuutlikkuse teooria ja praktikaga seotud juhtumitega ning keskkonnaküsimuste hindamise ja analüüsimisega, rahvusvaheliste kliimaläbirääkimiste rollimängude ja praktiliste oskuste koolitamisega (GIS, modelleerimine, keskkonnaseire jne).

2. semester

See semester keskendub ühistele keskkonnaküsimuste teooriatele ja analüütilistele lähenemisviisidele ning ressursside säästliku majandamise rakendustele.

3. semester

See semester algab keskendumisega keskkonnaõppe kujundamisele, et panna alus nii üliõpilaste lõputöödele kui ka nende edaspidisele erialasele tööle. Ülejäänud aeg pühendatakse spetsialiseerumiskursustele, kus pakume erinevaid võimalusi õpilaste teadmiste ja oskuste süvendamiseks näiteks kliimamuutuste visualiseerimisel, linnade jätkusuutlikkuses ja veemajanduses. Samuti on meil ainulaadsed kursused, kus tudengid teevad tihedat koostööd vanemate õppejõududega, et koolitada konkreetseid uurimisoskusi.

Õpilased saavad teha praktika ka Rootsis või välismaal, kus nad täidavad konkreetse ülesande, mis seob valitud organisatsiooni tegevust ja õpilaste tulevasi kutsealaseid huve. Lisaks nendele kursustele pakutakse võimalusi ka õppimiseks teistes Rootsi või välismaa ülikoolides.

4. semester

Lõpupoolel kirjutavad üliõpilased magistritöö. Nad valivad lõputöö teema, uurimismeetodid ja analüüsivormid, konsulteerides lõputöö juhendaja ja MSc programmi koordinaatoriga.

Veebiüritus

Veebiseminar - 26. novembril kell 11.00 (Kesk-Euroopa aja järgi, Rootsi aeg)

Kas soovite teada, mis on jätkusuutliku arengu õppimine LiU-s? Liituge meiega tasuta veebiseminaril. Registreeruge sellel lingil, et saada teavet veebiseminarile juurdepääsu kohta.

Registreeri end sellele veebiseminarile

Karjäärivõimalused

Jätkusuutlikkuse küsimused sillavad akadeemilisi distsipliine ja nõuavad mitmekesiseid teadmisi. Vaid vähesed ülikoolid pakuvad keskkonnateadustes sellist interdistsiplinaarset vaatenurka nagu LiU. Õppejõudude akadeemiline taust ulatub humanitaar- ja sotsiaalteadustest loodusteaduste ja inseneriteadusteni. Programm on keskkonnateaduste kategoorias ainus, mille Rootsi kõrgema hariduse amet on hinnanud kõrgeima hindega.

Programm loob tugeva aluse säästva arengu ja keskkonnateadustega seotud karjääriks. Meie lõpetanutel on positsioone teadusinstituutides, ülikoolides, keskkonnaorganisatsioonides, ettevõtetes, valitsusvälistes organisatsioonides, vesikondade komisjonides, konsultatsioonifirmades, energiaettevõtetes, valitsustevahelistes keskkonnaagentuurides ja doktorikraadis. programme.

Riiki sisenemise nõuded

Bakalaureusekraad loodus-, sotsiaal-, tervise-, humanitaarteaduste või inseneriteaduste või muu samaväärse teaduse alal, mis on seotud säästva arengu keskkonna-, sotsiaal- või majandusaspektidega, mis on võrdne Rootsi Kandidatexameniga.

Inglise keele tase, mis vastab rootsi gümnaasiumi inglise keele tasemele (inglise keel 6 / B). Vabastus rootsi keelest 3.

Eriline valik

Valik põhineb:

  • Akadeemilised saavutused ja kavatsuste protokollid

Seetõttu peaks iga taotleja lisama inglise keeles kirjutatud eellepingu, milles selgitatakse, miks nad soovivad seda programmi õppida, ja kokkuvõtte oma bakalaureuse esseest või projektist. Kui taotlejal on kraad, mis ei sisalda bakalaureuse esseed või projekti, peaks nende eelleping kirjeldama varasemaid õpinguid ja kõiki akadeemilisi tegevusi, mis on seotud magistriõppe või taotletud programmidega.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the ... Loe edasi

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the same spirit, the university offers many innovative educational programs, many of them with a clear vocational focus, leading to qualification as, for example, doctors, teachers, economists, and engineers. Näita vähem
Linköping , Norrköping , Linköping , Linköping , Lidingö + 4 Rohkem Vähem