MSc säästva energeetika materjalides ja protsessides

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Energia on kogu maailmas suurenenud tarbimise ning kasvuhoonegaaside tootmise piiramise vajaduse tõttu muutumas üha olulisemaks kõigi energiaäris tegutsejate kuluteguriks.

2030. aastaks on maailma energiavajadus eeldatavalt 50% suurem kui praegu. Tänapäeval tuleb suur osa sellest energiast taastumatutest allikatest, näiteks fossiilkütused: kivisüsi, nafta ja gaas. Neid kütuseid kasutatakse kiiremini kui neid toodetakse ja need võivad olla tulevastele põlvedele kättesaamatud. Samal ajal on vaja 2050. aastaks kasvuhoonegaaside heitkoguseid 25% vähendada, et vältida tõsiseid muutusi Maa kliimasüsteemis.

2009. aastal käivitas TalTech koostöös Tartu Ülikooliga säästva energia alase ühise magistriprogrammi Materjalid ja protsessid (programmi kood: KAYM), mis õpetab erinevaid säästva energia meetodeid. 2017. aastal on KAYM-i programm täielikult uuendatud ja renoveeritud, võttes arvesse säästva energiatehnoloogia uusi suundi ja tööturu vajadusi.

Õppekava

Õppekava pakub haridust alternatiivenergia materjaliteaduste ja -tehnikate valdkonnas, millel on tugev tehnoloogiline komponent ja mis on spetsialiseerunud säästva energeetika materjalidele või protsessidele. Selle programmi eesmärgiks on koolitada spetsialiste, kes suudavad kujundada, arendada ja täiustada jätkusuutlikus energiasüsteemis kasutatavaid materjale.

Materjalide spetsialiseerumine keskendub päikesepaneelide kütuseelementidele, superkondensatsioonidele ja vee eraldamiseks. Samuti on võimalik bioosensorite spetsialiseerumine keskkonna saasteainete avastamiseks.

Protsessidele spetsialiseerumine õpetab taastuvenergia tootmiseks erinevaid viise: päikesepaneelide rakendused, tuuleenergia, energiakasutuse optimeerimine ja modelleerimine jne.

Programm on ühendatud tööstusega ja pakub kogemusi juba õpingute ajal Eesti profileeritud ettevõtetes (Eesti Energia AS, Roofit Solar Energy, CrystalSol jne).

Miks see programm on?

 • Ühisprogramm - tudengid veedavad oma esimese ja kolmanda semestri õppides TalTechis ning teise semestri Tartu ülikoolis, st tõsise põhiharidusega kaasneb reaalne praktiline koolitus.
 • Integreerivad loengud, laboratoorsed, teoreetilised tunnid ja kogemused tööstuses.

Tulevik karjäär

Pärast selle programmi tutvustamist rahvusvahelistele tudengitele otsustab peaaegu 50% lõpetajatest jätkata õpinguid doktorantuuris TalTechis või muudes Euroopa või USA ülikoolides. Jätkusuutliku energeetika materjalidele või protsessidele spetsialiseerunud üliõpilastel on jätkusuutliku ja tavapärase energeetika valdkondades suur nõudlus - alates tänapäevastest materjalide rakendustest kuni protsesside juhtimiseni. Hulk meie lõpetajaid on teinud edukat karjääri juhtivates ettevõtetes ja organisatsioonides nii Eestis kui ka mujal, näiteks Eesti Energia AS, ABB, Crystalsol, Euroopa Kosmoseagentuur jne.

Lugege ajaveebi, mida arvavad Vivian ja Ender TalTechis õppimisest ning miks soovitavad nad jätkata säästva energeetika materjalide ja protsesside erialal.

Õpilased ütlevad

Minu otsus õppida magistriõppeks Eestis ja eriti TalTechis on olnud pöördeline, et panna jalad põneva karjääri teele. TalTech on pakkunud mulle väga head platvormi: sain palju praktilisi kogemusi suurepäraste professorite juhendamisel töötades, mul oli võimalus õppida vahetusõpilasena Ameerika Ühendriikides Berkeley osariigis California ülikoolis ja olin Samuti on mul võimalik osaleda paljudel erinevatel konverentsidel - selle tulemusel sain ma oma magistrikraadi. koos cum laude. Praegu teen samas osakonnas doktorikraadi materjaliteaduste alal.


Nkwusi Godswill Chimezie, Nigeeria
Jätkusuutliku energeetika programmi materjalide ja protsesside vilistlane

Õpingud TalTechis avasid minu jaoks täiesti uue maailma: mul oli võimalus teha koostööd suurepäraste professoritega, osaleda koolitustel Ukrainas ja Prantsusmaal, minna vahetusõpilasena Austriasse, et kirjutada oma magistritöö, külastada paljusid ettevõtteid ja kohtuda tööstuse inimestele, et saada tipptasemel uudiseid energiatehnoloogiate kohta. Kõik Eestis viibimise ajal omandatud teadmised ja kogemused aitasid mul oma kodumaal doktoritöö edukalt lõpule viia ja saada töö, millest unistasin.


Nino Maghradze, Gruusia
Jätkusuutliku energeetika programmi materjalide ja protsesside vilistlane

Juba vahetusõpilasena TalTechis bakalaureuseprogrammi ajal sattusin tegelikku äriellu spin-off -ettevõtte Crystalsol abil, mis turustab TalTechi monograinse päikeseelementide lähenemisviisi. Pärast bakalaureusekraadi omandamist Austrias olin õnnelik, et sain tagasi TalTechi tööle. Programm toob kokku väikese, kuid ilusa põhjamaa, kus osalevad tudengid ja teadlased kogu maailmast. Võin öelda, et siinsed TalTechi uurimisrühmad ootavad uute tudengite integreerimist ja on kogu aeg väga abivalmid ja sõbralikud!

Franz Lehner, Saksamaa

Sissepääs

TalTechi rahvusvaheliste õppeprogrammide üliõpilasi võetakse vastu vastuvõtuläve alusel. Veebiküsitlus viiakse läbi ainult nende kandidaatide jaoks, kes on läbinud eelhindamise. Motivatsioonikirja ja veebiküsitluse maksimaalne tulemus on 10 punkti. Taotleja, kes saab vähemalt 5 punkti, kaalutakse sisseastumist.

Programmi erinõuded

Bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon

Bakalaureusekraad või sellele vastav ekvivalent loodusteadustes või tehnikaaladel (nt materjaliteadus ja tehnoloogia, keemia, rakendusfüüsika, metallurgia, energia tootmine ja juhtimine, mehaanika, elektroonika jne)

Tallinn University of Technology õpingute saamiseks peab taotlejal olema vähemalt 60% kõrgeimast CGPA-st.

Motivatsioonikiri

Palun lisage järgmine:

 • Tõstke esile, miks soovite valitud programmis osaleda;
 • Spetsialiseerumise huvi (säästva energeetika materjalid või säästva energeetika protsessid);
 • Teie varasemate ülikoolialaste õpingute lühikirjeldus;
 • Ideed magistritööks;
 • Teie tulevased akadeemilised ja karjääri eesmärgid.

NB! On oluline, et teie motivatsioonikirjas kasutatavaid allikaid (tsitaadid, väljaanded, ideed jms, mis ei ole teie enda jaoks) õigesti tsiteeritud ja viidata. Viitamise ja tsitaadi reeglite eiramine loetakse plagiaadiks ja selle tulemuseks on teie taotluse diskvalifitseerimine.

Internetis internetis

Intervjuu eesmärk on hinnata kandidaadi:

 • suhtlemisoskused;
 • loovus ja kriitiline mõtlemine;
 • probleemide lahendamise oskused;
 • intellektuaalne paindlikkus ja analüütilised oskused;
 • valitud õppekava läbimise ja kutsealase karjääri jätkamise motivatsioon;
 • oskus teha koostööd ja aidata kaasa multikultuursele ja multidistsiplinaarsele meeskonnatööle.

Intervjuu kestus on 10-15 minutit.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

A vision of today’s society is innovative, entrepreneurial, technologically advanced, and open to the world, and this is what Tallinn Unversity of Technology (TalTech) is applying for through internat ... Loe edasi

A vision of today’s society is innovative, entrepreneurial, technologically advanced, and open to the world, and this is what Tallinn Unversity of Technology (TalTech) is applying for through internationally high-level studies and research. Näita vähem