MSc jätkusuutlikkuse teaduses, poliitikas ja ühiskonnas

Üldine

Programmi kirjeldus

Maastrichti ülikool - äri- ja majanduskool

Integreeritud hindamise ja säästva arengu rahvusvaheline keskus (ICIS).


Jätkusuutlik areng - ühiskonna arengueesmärkide ühitamine planeedi keskkonnamõjudega pikas perspektiivis - on kujunenud üheks keskseks väljakutseks, mis inimkonna ees 21. sajandil seisab. Jätkusuutlikkuse teadus, poliitika ja ühiskond vajavad pikaajalist perspektiivi ja süsteemi mõtlemist, et mõista keskkonna, majanduse ja ühiskonna dünaamilisi ühendusi. Hädasti on vaja teadlasi ja spetsialiste, kes saavad koolituse säästva arengu valdkondadevaheliste ja integreerivate lähenemisviiside kohta, võimaldades neil süsteemi vaatenurgast lähtudes keerukust hinnata ja sellega hakkama saada. See magistriprogramm loob õpilastele ainulaadse võimaluse spetsialiseeruda jätkusuutlikkuse teadusele ja poliitikale ning eriti jätkusuutlikkuse hindamisele interdistsiplinaarse õppekava kaudu rahvusvahelises keskkonnas.


SSPS MSc-programmi peamised omadused võib kokku võtta järgmiselt:

• 1-aastane programm (60 ECTS) täielikult inglise keeles

• ühiskondlik väga asjakohane teema

• professionaalne lähenemine

• rahvusvaheline, multidistsiplinaarne klassiruum väikeste rühmadega

• teadlaste õpetamine

• spetsiaalne väitekiri


Karjäärivõimalused


MSc SSPS eesmärk on varustada oma koolilõpetajaid teadmiste, oskuste ja pädevustega, mis võimaldavad neil leida positsiooni valitsus-, valitsusvälistes ja ettevõtlusorganisatsioonides ning tagada, et nad saavad oma kutsepraktikas täita selliseid ülesandeid nagu poliitika- tegijad, jätkusuutlikkuse koordinaator, strateegilise poliitika ja strateegiate analüütik ning jätkusuutlikkuse küsimustes konsultant. Mõni lõpetanu võib kaaluda teadusliku karjääri sõlmimist teadusinstituudis või ülikoolis doktorikraadi kaudu.

Probleemipõhine õpe


Magistriõpe jätkusuutlikkuse teaduses, poliitikas ja ühiskonnas (MSc SSPS) võtab oma õppevormina vastu probleemipõhise õppe (PBL).


PBL muudab Maastrichti süsteemi "õpetajakeskseks" asemel "üliõpilaskeskuseks": üliõpilased töötavad väikestes rühmades umbes 10-15 inimest, kellel on personal, täiendavad loengud ja õppematerjalid, et neid aidata. See lähenemine tähendab väikesemahulist õpetamist ja intensiivset rühmatööd, mis on olulised tegelike probleemide lahendamisel, mida saab integreeritud perspektiivist piisaval määral lahendada.


Kuna MSc SSPS meelitab erinevatest rahvustest ja erialadest pärit tudengeid, rikastab sellest tulenev rahvusvaheline, multidistsiplinaarne õpikeskkond tudengite (ja töötajate) vahelisi arutelusid ja soodustab sotsiaalset õppimist.


MSc SSPS-i koordineerib ja õpetab Maastrichti ülikoolis asuv rahvusvaheline integreeritud hindamise ja säästva arengu keskus (ICIS).

Viimati uuendatud okt 2019

Teave kooli kohta

ICIS, at the Faculty of Humanities and Sciences, Maastricht University, was founded in 1998. ICIS addresses complex issues facing the planet and its inhabitants. Its aims are to conduct research and p ... Loe edasi

ICIS, at the Faculty of Humanities and Sciences, Maastricht University, was founded in 1998. ICIS addresses complex issues facing the planet and its inhabitants. Its aims are to conduct research and provide education in the fields of integrated assessment and sustainable development. Näita vähem