MSc säästvas arengus

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Säästva arengu magistriõpe on suunatud bioloogia, majanduse, keskkonnateaduste, geograafia, matemaatika, poliitika või sotsioloogia taustaga üliõpilastele, kes on huvitatud ühiskonna, keskkonna ja majanduse muutmisest.

Hariduselt säästva arengu on ühe aasta, täistööajaga õpetas kraadiõppe programmi juhib School of Geography ja säästva arengu.

Jätkusuutlikku arengut peetakse nüüd laialdasemalt kõige lootustandvamaks raamistikuks, mille raames saab lahendada puhta vee ja piisava kanalisatsiooni, energia tootmise ja tarnimise, inimeste tervise, toidu tootmise ja levitamise ning bioloogilise mitmekesisuse ohud. MSc programm võimaldab teil arendada teadmisi, mida on vaja säästvusküsimuste mõistmiseks ja käsitlemiseks mitmes perspektiivis.

Tähtsündmused

 • Interdistsiplinaarne õpetamine pakub mitmeid perspektiive. Üliõpilasi õpetavad ülikoolide erialade eksperdid ja väljaspool.
 • Väljasõidud (ilma lisatasuta) uurivad säästva arengu praktilisi rakendusi.
 • Praktiline kogemus täiendab juhtivat teooriat.
 • Oskuste arendamine on lahutamatu, näiteks GIS-i rakendused ja mõju hindamine.

Õppetöö formaat

Programmi õpetamise ajal võtavad õpilased tavaliselt seitse moodulit, mida õpetatakse loengute, õppematerjalide, seminaride ettekannete, üliõpilaste juhitud õpikodade, väljasõitude ja eemalviibimiste kaudu. Mooduleid hinnatakse kirjalike eksamite ja kursuste kaudu, sealhulgas klassikatsetused, esitlused ja esseed.

Programmi jooksul, kuid kes keskenduvad eriti suvekuudel, uurivad õpilased projekti valdkonda ja koostavad akadeemilise kirjanduse ülevaate, professionaalse poliitika lühikokkuvõtte ja reflekteeriva essee.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Säästva arengu ülekuulamine: tutvustab säästvat arengut.
 • Globaalse keskkonnamuutuse tutvustus: tutvustatakse kliimamuutuste teadust.
 • Säästva arengu meistriklass: koolitab õpilasi kriitiliselt mõtlema säästva arengu võimalustele ja piirangutele.

Valikuline

Õpilased valivad tavaliselt neli valikulist moodulit. Vastava kooli juhataja loal võib kuni 60 ainepunkti võtta ülikoolide koolides MSc tasemel. Muid magistriõppe mooduleid erinevatest koolidest saab valida vastavalt personali kättesaadavusele.

 • Sotsiaalteadlane: uurib kõikide sotsiaalteadlaste vajalikke põhioskusi ja valmistab teid ette teadus- ja kutsealaseks arenguks.
 • Areng ja keskkond: tutvustatakse üliõpilasi arengu- ja keskkonnamajanduse põhiteemadesse, sealhulgas vaesus, ebavõrdsus ja maareform.
 • Keskkonnamajandus: tutvustatakse keskkonnamajanduse panust, et aidata meil mõista ja hallata mitmesuguseid keskkonnaprobleeme.
 • Geograafilise info teaduse sissejuhatus: tutvustab õpilastele geograafilise informatsiooni teaduse aluspõhimõtteid, sealhulgas geograafiliste infosüsteemide (GIS) kasutamist, kaardistamist ja ruumianalüüsi kasutades ArcGIS-i ja kaugseirega andmete kasutamist.
 • Sotsiaalteaduste filosoofia ja metoodika: tutvustatakse sotsiaalteaduste põhilisi teoreetilisi lähenemisviise, julgustades teid siduma sotsiaalteaduslike uuringute läbiviimisega seotud metodoloogiliste ja epistemoloogiliste küsimuste vahel.
 • Kvalitatiivsed meetodid sotsiaaluuringutes: pakub nii teoreetilist kui ka praktilist tutvustust kvalitatiivsete sotsiaalteaduslike uuringute kogumisele, analüüsile ja kirjutamisele.
 • Kvantitatiivsed uuringud sotsiaalteaduses: hõlmavad aluspõhimõtteid, terminoloogiat, uurimisprojekte, proovivõtustrateegiaid, ebakindlust ja puuduvaid andmeid, arvutiandmete haldamist ja ühemõõtmelisi ja mitmemõõtmelisi lähenemisi andmete analüüsile.

Valikulisi mooduleid võib igal aastal muuta ja nõuda minimaalset osalejate arvu.

Suveprojekt

Erinevalt traditsioonilistest uurimisprojektidest pakub suveprojekt formaati, mis sobib paremini õpilaste huvidele ja karjääripüüdlustele.

Teie kraadi kulminatsioonina annab säästva arengu täiustatud õpe moodul teile võimaluse uurida sind huvitavat säästva arengu valdkonda. Seejärel teete oma teadustöö põhjal akadeemilise kirjanduse ülevaate, professionaalse poliitika lühikokkuvõtte ja peegeldava essee. Akadeemilise personali liikme nõustamine, töötate suvekuudel oma individuaalses projektis.

Kui üliõpilased ei soovi MSc jaoks vajalikku täiustatud õppeprojekti lõpule viia, on olemas väljumispreemia, mis võimaldab sobivust kvalifitseeritud kandidaatidel saada aspirantuuri. Valides väljapääsupreemia, lõpetate oma kraadi teise õppeaasta lõpus ja saate MSC asemel PGDipi.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Jätkusuutlikkus mõjutab peaaegu kõiki eluvaldkondi ja säästva arengu magistriõppe lõpetanud paljudel erinevatel ametialastel karjääritel, sealhulgas:

 • rahvusvaheline areng,
 • riikidevaheliste organite, nagu ÜRO, Maailmapank, Euroopa Liit ja OECD, jätkusuutlikkuse nõunikud, \ t
 • jätkusuutlikkus ärijuhtimises, inseneri-, planeerimis-, transpordi-, jäätmete-, energia- või keskkonnajuhtimises, \ t
 • jätkusuutlikkuse uuringud ja poliitikakonsultatsioonid.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalast oskust arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2.1 auhind bakalaureuse kraad. Varasemate säästva arengu koolitust ei nõuta. Kui õppisite oma esimest kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemisnõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV või CV. See peaks sisaldama teie isiklikke andmeid, millel on seni olnud haridus ja tööhõive,
 • kaaskiri või isiklik avaldus, mis selgitab, miks olete sobiv kandidaat ja kuidas see aste teie isiklikku arengut aitab;
 • akadeemilise kirjaliku töö näidis inglise keeles (1000 sõna),
 • kaks algset akadeemilist viitamist
 • akadeemilised ärakirjad ja kraaditunnistused, kus on olemas ametlikud inglise keele tõlked,
 • Inglise keele nõuete sertifikaat.

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete Uni ... Loe edasi

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete University Guide 2019, and 2nd overall in the UK (Guardian Good University Guide 2019). Näita vähem