MSc sotsiaal- ja kultuuriteaduses (uurimistöö)

Üldine

Programmi kirjeldus

Virtuaalne lahtiste uste päev

Kas soovite selle programmi kohta rohkem teada saada, külastada meie linnakut ja kohtuda praeguste õpilaste ja töötajatega mugavalt oma kodust? Liituge 6. veebruaril 2020 toimuva virtuaalse avatud uste päevaga!

Programmi ülevaade

 • See programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on sotsiaal- või kultuuriteaduste või nendega seotud erialade taust
 • Saate oskused empiiriliste uuringute tegemiseks tänapäeva ühiskonnas
 • Lähenege oma uurimistööle selliste sotsiaalsete probleemide võrdlemise kaudu nagu ebavõrdsus, vaesus, organiseeritud usu langus ja konfliktid
 • Valmistage end ette teadlase, ajakirjaniku, poliitikakujundaja karjääriks või muudeks ametikohtadeks

Miks õppida sotsiaal- ja kultuuriteadust Radboud University ?

Radboud University teadusuuringute magistriprogramm sotsiaal- ja kultuuriteaduses on uhke, et keskendub multidistsiplinaarsele lähenemisele praeguste ühiskondlike teemade mõistmisel. Radboud ümbritseb teid valitud rühm kõrgelt motiveeritud, rahvusvahelisi tudengeid ja suurepärane õhkkond uurimistöö läbiviimiseks.

See programm on spetsiaalselt abiks teie teadustöös, kursustega, mis on mõeldud eranditult teadusuuringute tudengitele ja meie teaduskonna maailmatasemel järelevalvele. See programm on seotud ka Radboud sotsiaal- ja kultuuriuuringutega ( Radboud SCR), mis annab teile juurdepääsu tugiteenustele ja ulatuslikule andmebaasile.

Võite olla kindel ka Radboud maine osas. Väliste ekspertide hiljutine hinnang hindas meie programmi üheks parimaks Hollandis. Meie uurimisinstituudis NISCO läbiviidud uurimistööd hinnati „heaks suurepäraseks”. Sellele programmile omistati ka Keuzegids 2018 „Top Programmi“ silt.

Tagame programmi kvaliteedi, piirates osalejate arvu 15-ni ja eesmärk on meelitada ligi ambitsioonikaid õpilasi, kes ei karda väljakutset. Te jälgite spetsiaalselt loodud koolitusmooduleid, antakse teile oma töökoht (personaalarvutiga varustatud) ja saate isiklikku juhendamist ning järelevalvet.

Mida sa õpid?

Ühiskonna- ja kultuuriteaduse magistriprogrammis võetakse multidistsiplinaarset ja mitut meetodit käsitlevat lähenemist selliste teemade uurimisel nagu ebavõrdsus, ühtekuuluvus ja kultuuriline mitmekesisus. Me julgustame õpilasi jõudma distsiplinaarsete piirideni, et paljastada ja uurida omaenda kirglikke kirgi.

Rõhk selles programmis on metoodika ja teadustöö oskusi. Saate teada, kuidas tõlkida sotsiaalseid probleeme empiirilisteks uurimisküsimusteks ja millised meetodid on neile küsimustele vastuse saamiseks kõige sobivamad. Nijmegeni sotsiaal- ja kultuuriuuringute instituudil (NISCO) on rikkalik andmearhiiv ja see osaleb mitmetes rahvusvahelistes uuringutes, näiteks mitme riigi Euroopa sotsiaaluuringus.

See programm aitab teil ka tulevasteks doktorikraadiks valmistuda, andes teile oskuse kirjutada mitmeid teadusajakirju ja aidates arendada oma akadeemilist portfooliot.

See magistriõppe programm annab teile põhjaliku väljaõppe empiirilistes uuringutes kaasaegse ühiskonna kontekstis. Multidistsiplinaarset vaatevinklist võrreldakse sotsiaalseid küsimusi nagu ebavõrdsus, vaesus, organiseeritud usundi langus, vähemused ja konfliktid ning sotsiaalne ühtekuuluvus erinevates riikides - ainulaadne lähenemisviis Euroopas. Programm on mõeldud kõigile neile, kes soovivad mõista, kuidas ühiskond toimib ja miks riigid erinevad üksteisest.

Esimene aasta

 • Võrdlev teooria ja metoodika (12 EÜ)
 • Võrdlevad uurimismeetodid (18 EÜ)
 • Võrdlusuuringud (18 EÜ)
 • Võrdlev uurimistöö (12 EÜ)

Teine aasta

 • Valikained (12 EÜ)
 • Magistritöö (36 EÜ)
 • Teadusliku ajakirja paber, teadustöötagatise ettepanek või soovituse aruanne (12 EÜ)
 • Erinevate õpikomponentide abil saate - olenevalt eelmise hariduse olemusest - keskenduda sotsioloogiale, kultuurilisele antropoloogiale või arendustegevusele.

Karjääri väljavaated

Suur enamus meie lõpetajatest omandab doktorikraadi või muu uurimistöö; peaaegu kõik meie lõpetajad leidsid töö peagi pärast kooli lõpetamist.

Samuti on neil hea kvalifikatsioon poliitika- või teadustööks riiklikes ja rahvusvahelistes turu-uuringute organisatsioonides ning statistilise komponendiga töökohtadel (näiteks Eurostatiga Strasburgis). Meie lõpetajad töötavad ka paljudes teistes teadusagentuurides ja valitsuse heaks.

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud bakalaureusekraad sotsiaal- ja kultuuriteaduses või sellega seotud valdkonnas

Selle magistriõppe saamiseks peate läbima bakalaureusekraadi sotsioloogia, kultuuriantropoloogia, arendusuuringute, kommunikatsiooniteaduse või muu sotsiaalteaduse valdkonnas.

2. Motivatsioonikiri
Selles motivatsioonikirjas peaksite selgitama, miks soovite selles programmis osaleda ja miks arvate, et teile sobib see programm. Sellele kirjale tuleks lisada resümee koos fotoga, hinnete loetelu ja õppejõudude kahe teatisega. Enne saatesse lubamist võib järgneda intervjuu (näost näkku või Skype'i kaudu).

3. Soovituskiri
Taotlejad peavad saatma kaks loengute või juhendajate soovituste kirja (sealhulgas kontaktandmed).

Keelenõuded

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:

 • TOEFL skoor ≥600 (paberil põhinev) või ≥100 (internetipõhine)
 • IELTS-i skoor ≥7,0
 • Cambridge'i kõrgtaseme inglise keele tunnistus (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE), mille märk on C või kõrgem.

* Taotlejad loetakse inglise keelt emakeelena kõnelejaks, kui nad on pärit Austraaliast, Kanadast (välja arvatud Quebec), Iirimaalt, Uus-Meremaalt, Singapurist, Suurbritanniast, USA-st või Lõuna-Aafrikast.

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

Nii Keuzegids Magistriõpe kui ka bakalaureuseõppe programmi juhend Keuzegids Universiteiten on nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldülikooliks. Sellele programmile anti hiljuti Madalmaades Keuzegids Magistriõpe 2015 (magistriprogrammide juhend) kvaliteedimärk „Top Program“.

Viimati uuendatud Detsember 2019

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem