MSc spordi äri, juhtimise ja poliitika valdkonnas

Üldine

Programmi kirjeldus

Kodu kaks peaministri jalgpalli meeskonda, riigi vanimaid kriketiväljakuid ja tuntud velodroomi - spordiürituste uurimiseks pole paremat koht kui Manchesteris.

Ülevaade

Sport on Manchesteri DNA osa. See on linna ajaloo, iseloomu ja majanduse suur tunnusjoon. Ja see on ka suur osa Manchester Metist.

Ühena vähestest Suurbritannias ainult spordile keskendunud juhtimiskursustest käsitleme teemasid, sealhulgas spordipoliitikat, sporditurundust ja ärianalüütikat.

Erinevalt teistest kursustest riigis saate uurida ka selliseid valdkondi nagu poliitika, rahandus ja õigus, et mõista, kuidas need spordisektoris kehtivad.

Viimane areng spordis

Kõik, mida te selle kursuse kohta õppite, on kursis peamiste tööstuse ekspertide ülikooli spordi nõuandekoguga.

Kogu meie õpetamine on teadusuuringutele suunatud. Suurem osa meie töötajatest on rahvusvaheliselt tuntud spordipoliitika, õiguse, poliitika, turunduse ja muu valdkonna teadusuuringute poolest.

Meie õpetamise meeskond teeb tihedat koostööd peamiste tööstusharude organisatsioonidega kogu maailmas, sealhulgas Ühendkuningriigi spordiala, IOC, FIFA ja RFY. Meil on ka sidemeid London 2012 ja Tokyo 2020 olümpiamängude kohalike korralduskomisjonide ja Qatari 2022. aasta maailmameistrivõistluste vahel.

Kui olete lõpetanud, olete valmis karjääri spordi äri-ja juhtimise, poliitika ja juhtimise avalikus ja erasektoris.

Pikkus

 • 1 aasta: täiskohaga
 • 2 aastat: osalise tööajaga

Omadused ja eelised

 • Globaalne spordikeskus - Manchester on maailma tuntud spordi-linn. Kodu kahele rahvusvaheliselt tunnustatud jalgpalliklubile ja muudele suurematele spordisaalidele on linn kõigile sportlikule sihtkohale.
 • Tutvuge spordipoliitikaga - erinevalt sarnastest kursustest Ühendkuningriigis aitame teil spordipoliitikaga kursis olla. Me käsitleme heaolu ning individuaalset, sotsiaalset, kogukonna ja majandusarengut.
 • Tipposkused õppetöös - õppige meeskonnalt, kellel on rikkalik tööstusharu ja teadustöö kogemus erinevates spordivaldkondades, näiteks poliitika, turundus ja megaüritused.
 • Ühendused - meil on tihedad sidemed kõrgetasemeliste spordiklubide ja -organitega, näiteks Manchester City ja Manchester United, Inglise Spordi Instituut ja Tokyo 2020 olümpiamängud.
 • Hõlmake rea elutähtsaid valdkondi - õppige põhilisi mooduleid, sealhulgas spordisündmuste poliitika ja juhtimine, ärianalüütika, rahvusvaheline strateegiline juhtimine ja palju muud, et laiendada oma karjäärivõimalusi spordis.

Akrediteeringud, auhinnad ja kinnitused

 • Ärikool on akrediteeritud MBA assotsiatsiooni poolt. AMBA akrediteerimine on kõrghariduse saavutamise kõrgeim tase.
 • Ärikool on ühingu poolt akrediteeritud ärikoolide arendamiseks. See tähendab, et oleme rahvusvaheliselt tunnustatud äri- ja juhtimishariduse ülemaailmsete tipptaseme standardite täitmise eest.

Karjääri väljavaated

Oleme loonud selle kursuse Ülikooli Spordi nõuandekomisjoni, mis koosneb peamiste spordisektori ekspertidest, et tagada üliõpilaste haridustöö omandamine praktiliste oskuste ja teadmistega, mida juhtivad spordi tööandjad soovivad.

Me soovime aidata teil mõista ettevõtte keerukat olemust ja poliitikat, mis aitavad teil saavutada töökohti teie ideaalis. Lisaks õpitud põhiteemadele saate omandada olulisi teadustöö oskusi, mis muljetavad tööandjaid.

Selle lõpetamise ajaks olete valmis tegutsema mitmesugustes spordi- ja juhtimis-, poliitika- ja juhtimispõhimõtetes - nii avalikus kui ka erasektoris nii Ühendkuningriigis kui ka mujal.

Sisenemise nõuded

Hea Suurbritannia autasu kraadi (vähemalt 2: 2) või samaväärne rahvusvaheline, mis tahes teemal.

Ülemaailmsed taotlejad nõuavad IELTS-i, mille üldskoor on 6,5 ja mis tahes kategoorias vähemalt 5,5, või samaväärne vastuvõetav inglise keele oskus.

Pange tähele: sellele kursusele kandideerimiseks peate esitama ainult ühe viite.

Tutvuge ekspertidega

Kursuse üksikasjad

Otsime uue spordikorralduse spetsialistide põlvkonna tootmist, seetõttu on meie kursused mõeldud pakkuma õpilastele teadmisi ja oskusi, mida tööstuse tööandjad väga vajavad. Kogu meie õpetus on suunatud teadusuuringutele ja suurem osa meie töötajatest on rahvusvaheliselt tuntud oma juhtivate teadusuuringute osas spordipoliitika, spordiseaduse, spordipoliitika, sporditurunduse ning spordiettevõtte ja juhtimise alal.

Lisaks töötavad meie töötajad tihedas koostöös peamiste tööstusorganisatsioonidega kogu maailmas, sealhulgas Ühendkuningriigi spordi, IOC, FIFA ja RFY-iga, aga ka London 2012 ja Tokyo 202 olümpiamängude kohalikud organiseerimiskomiteed ja Katar 2022. aasta maailmameistrivõistlused Lisaks sellele säilitab ülikool tihedaid sidemeid kõrgharidusega spordiklubide ja -organisatsioonidega, nagu Manchester United FC ja Manchester City FC, rahvuslik jalgpallimuuseum ja Inglismaa spordiinstituut.

Aasta 1

Uurite kaheksat põhiteema, hõlmates valdkondi, sealhulgas spordipoliitikat ja -poliitikat ning spordiäri ja juhtimist ning põhjalikku uurimisprojekti. Samuti saate oma õppimist kohandada ühe spordiseadusega või rahvusvahelise äri ja tärkava turuga seotud valikuvõimalusega.

Tuumaelektrijaamad

Magistriõppe tase

See üksus arendab üliõpilaste kriitilist mõtlemist ja muid arenenud õppeoskusi, sealhulgas analüüsi-, kirjutamis- ja viitamisoskusi, et magistriõppes edukalt tegutseda. Selle üksuse soovituslike teemade hulka kuuluvad: edasijõudnud õpioskused, sealhulgas kriitiline lugemine ja kirjutamine; akadeemilise töö ja muude allikate kriitilise hindamise olulisus; uurimistöö olemus ja eesmärk; mis teeb head uurimistööd; kuidas uurimistööd läbi viia; ning kutse- ja akadeemiliste standardite vastuvõtmine.

Spordi poliitika ja poliitika

See üksus tutvustab õpilastele spordipoliitika ja -poliitika uurimisel kasutatavaid peamisi arutelusid, mõisteid ja teooriaid. Selles uuritakse spordipoliitika analüüsi peamisi teoreetilisi lähenemisviise ja spordipoliitika uurimise peamisi kontseptsioone, näiteks nn pehme jõud ja valitsemistava. Selle üksuse soovituslike teemade hulka kuuluvad: spordiürituste poliitiline kasutamine; spordi poliitiline ökonoomia; spordi juhtimine; spordi areng rahvusvahelistes oludes; ja moraalsed dilemmad globaalses spordipoliitikas (näiteks mängude kokkuleppimine, hasartmängud ja doping).

Spordiürituste poliitika ja juhtimine

See üksus keskendub spordisündmuste (nagu olümpiamängud või FIFA maailmameistrivõistlused) korraldamise, juhtimise ja poliitika / valitsemise mõjudele. Eelkõige soovib üksus heita valgust spordiürituste korraldajate peamistele otsustele tänapäeval, sealhulgas sündmuste kommunikatsiooni, sündmuste pärandi, ürituste turvalisuse, korruptsiooni ja mängude kokkuleppimise, reklaamimise ja kaubamärgi kujundamise ning tervise ja heaolu teemadel .

Ärianalüüs

Üksus annab õpilastele oskused ja teadmised organisatsioonide tavaliselt genereeritud andmete käsitlemise ja analüüsi kohta. Õpilastele tutvustatakse äriteenuste osutamise iseteeninduse mõistet ja selle mõju nende tulevasele karjääriteele. Üksuse üldteemaks on ärianalüütika põhiprintsiibid. Selle üksuse soovituslikud teemad hõlmavad järgmist: kuidas organisatsioonid mõtestavad kõiki oma andmeid; kuidas saab andmeid kasutada otsustusprotsessi tõhusaks toetamiseks; ning viise, mille abil saab toimiva teabe luua ja edastada.

Sport turundus

See üksus uurib sporditurunduse kahte peamist suunda: (i) spordi turundamine ja (ii) spordi kaudu toimuv turundus. Üksuse esimeses osas tutvustatakse õpilastele peamisi turundusteooriaid ja kuidas need on seotud spordiga. Eelkõige uuritakse spordi tarbijate käitumist, segmenteerimist, tooteid ja kaubamärke spordis ning hinnakujundust ja turunduskommunikatsiooni. Üksuse teises osas keskendutakse spordi kaudu toimuvale turundusele, spordi spondeerimise teooria ja praktika uurimisele, sealhulgas sponsorluse edukust mõjutavatele teguritele, sponsorluse aktiveerimisele ja pildi edastamise küsimustele. Tervikuna tugineb üksus paljude spordialade ja riikide kaasaegsetele näidetele, et kajastada sporditurunduse mitmekesist, globaalset olemust.

Spordi äri ja juhtimine

Üksus tutvustab õpilastele spordiettevõtte ja juhtimise uurimisel kasutatavaid peamisi arutelusid, mudeleid ja teooriaid. Selles uuritakse peamisi kontseptuaalseid ja praktilisi lähenemisviise spordi ja spordiorganisatsioonide ettevõtlusele ja juhtimisele. Selle üksuse soovituslike teemade hulka kuuluvad: spordikorralduse valdkonna globaliseerumine; personalijuhtimine spordis; sport ja strateegiline analüüs; riskijuhtimine spordis; spordi ja avalike suhete juhtimine; spordibrändimine; spordi organisatsiooniline kultuur ja muutused; inimeste juhtimine spordis; juhtimine spordis; spordimajandus; ning sport, meedia ja turustamine.

Rahvusvaheline strateegiline juhtimine

See üksus uurib strateegia olemust ja strateegilise mõtlemise arendamist. Selle üksuse raames uurivad õpilased uusimaid strateegilise juhtimise teooriaid ja praktilisi tööriistu, mis aitavad organisatsioonidel kaasaegses rahvusvahelises ärikeskkonnas edu saavutada. Selle üksuse soovituslikud teemad hõlmavad järgmist: strateegia kui kontseptsioon ja juhtimisprotsess; strateegia dünaamika; strateegia VKEdele; äri-, ettevõtte- ja võrgutasandi strateegia; strateegia ja ärifunktsioonid; strateegiline eesmärk ja strateegiline valik globaliseerunud turgudel; ärieetika, ettevõtte sotsiaalne vastutus ja strateegia; juhtimine ja strateegilised muutused.

Väitekiri - Spordiäri, juhtimine ja poliitika

Väitekiri valmis pärast õpetatavate üksuste lõppemist. Kursuse see osa annab õpilastele võimaluse uurida huvipakkuva spordiga seotud teemat üksikasjalikult ja soovi korral töötada koos tööstuse tööandjaga. Selles üksuses oodatakse õpilastelt keeruka ja reaalse maailma poliitika, juhtimis- või äriprobleemide tuvastamist, struktureerimist, kujundamist ja uurimist ning nende saavutuste ja järelduste põhjaliku kirjaliku dokumendi koostamist. Edukaks teadustööks vajalikud ja arendatud oskused on kasuks õpilaste karjäärile valitud tööstuses.

Tõenäoliselt vabatahtlikud osakud

Spordiseadus

See üksus tutvustab õpilastele spordiseaduse uurimisel kasutatavaid peamisi arutelusid, mõisteid ja teooriaid. Selles uuritakse peamisi teoreetilisi ja praktilisi lähenemisviise seaduse rakendamiseks spordis. Selle üksuse soovituslikud teemad on järgmised: spordi juhtimine; Spordi Arbitraažikohtu ja lex Sportiva tegevus; Olümpiaseadus; dopingu kasutamise ja mängude fikseerimise reguleerimine; staadioni ja pealtvaatajate regulatsioon; kaubandus- ja intellektuaalomandi kaitse; ja vägivalla ohjamine.

Rahvusvaheline äri ja arenevad turud

See üksus keskendub majanduslikule ja sotsiaalpoliitilisele arengule, praegusele ettevõtluskeskkonnale ja äritegevuse juhtimisele valitud arenevatel turgudel. Üksus vaatleb majanduskasvu ja arengu teoreetilisi aspekte, et käsitleda turgude tekkimist. Üksus võtab arvesse valitud turgude, sealhulgas Ida-Aasia, Hiina, India, Ladina-Ameerika ning Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika (MENA) turgude arengu- ja ettevõtluskeskkonda. Iga riigi ja piirkonna jaoks võetakse arvesse äritegevuse võimalusi ja väljakutseid igal turul ning analüüsitakse, milliseid poliitilisi muudatusi võiks ettevõtluskeskkonna ja majandusarengu edasiseks parandamiseks ette võtta.

Paigutuse valikud

Tööpraktika on suurepärane võimalus õppimise ajal omandada praktilisi kogemusi. See näitab, et olete nõus kaasa lööma, ja see on ka suurepärane võimalus alustada oma professionaalse võrgustiku ülesehitamist.

Ülikoolil on tihedad sidemed tööstusega ning sellele kursusele õppijatele pakutakse aastaringselt riiklikke praktikavõimalusi.

Meie kursuse juhendajatel ja praktikameeskonnal on suurepärased sidemed spordiorganisatsioonide ja -organisatsioonidega, nii et nad aitavad teil leida õige võimaluse oma tugevate ja ambitsioonide sobitamiseks. Samuti aitavad nad teil arendada peamisi tööalase konkurentsivõime oskusi - alates CV ja avaldustega töötamisest kuni tööintervjuudeks ettevalmistamiseni.

Majanduse, poliitika ja rahvusvahelise äri osakond

Meie majanduse, poliitika ja rahvusvahelise ettevõtluse osakond täiendab teadmisi tänapäeva globaalsel areenil olulistes küsimustes.

Osakond on pühendunud tipptasemel õpetamisele ning seda juhivad maailmatasemel spetsialistid ja akadeemilised majandusteadlased. Reageerides digitaalajastu globaalsetele vajadustele, on selle eesmärk võimaldada õpilastel uurida tohutuid valdkondi, mida mõjutab majandus ja poliitika.

Tasud

Suurbritannia ja EL tudengid
 • Ühendkuningriigi ja ELi üliõpilased: Täistööajaga töötasu: 9 250 £ aastas. Õppemaks tasub teie kursuse iga aasta sama, kui teete seda tavapärase aja jooksul (ükski korduv aasta või uuringu katkestamine).
 • Suurbritannia ja EL-i tudengid: osalise tööajaga lõiv: 4625 naela aastas. Õppetasud jäävad samaks igal kursuse aastal, kui täidate need tavalises ajakavas (kordusaastaid ega õppepause pole).
Kolmandate riikide ja Kanalisaarte üliõpilased
 • Euroopa Liitu mittekuuluvad rahvusvahelised ja Kanalisaali õpilased: täistööajaga töötasu: 16 500 £ aastas. Õppemaks tasub teie kursuse iga aasta sama, kui teete seda tavapärase aja jooksul (ükski korduv aasta või uuringu katkestamine).
 • ELi mittekuuluvad rahvusvahelised ja Kanalisaare üliõpilased: osalise tööajaga lõiv: 8 250 naela aastas. Õppetasud jäävad samaks igal kursuse aastal, kui täidate need tavalises ajakavas (kordusaastaid ega õppepause pole).
Lisainformatsioon

Magistrikursus sisaldab tavaliselt 180 krediiti, PGDip 120 ainepunkti, PGCert 60 ainepunkti ja MFA 300 krediiti. Õppemaks tasub iga õppeaasta eest sama, kui kursus on lõpule viidud tavapärase aja jooksul (ükski korduv aasta või uuringu katkestamine).

Osalise tööajaga õpilased võivad võtta maksimaalselt 90 ainepunkti igal õppeaastal.

Lisakulud

Kõik kursuseks vajalikud raamatud on raamatukogus saadaval. Samuti on ülikoolis arvutilaborid ja sülearvutite laenuteenus. Paljud õpilased otsustavad osta mõne põhilise õpiku ja / või sülearvuti. Võimalik, et õpilastel tuleb trükkida ka ülesanded ja muud dokumendid. Ülikoolilinna trükikulud algavad 5 pennist lehekülje kohta. Eeldatavad kulud on sülearvuti jaoks 300 kr, raamatute ja trükkimise puhul kuni 100 kr. Valikuline kogukulu: 400 kr.

Viimati uuendatud Oktoober 2019

Teave kooli kohta

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 c ... Loe edasi

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 countries. We are ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old according to the Times Higher Education Young University Rankings 2019 which is a measure of our commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Näita vähem

Akrediteeringud