MSc spordi- ja liikumisteadus

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Sport ja liikumine on keerukamad kui kunagi varem. Alates selle mõjust meie kehale ja lõpetades mõjuga kogukondadele kasvab meie arusaam sellest teemast iga päevaga. Selle kasvuga kaasneb terve rida erialasid ja nišiaineid, rääkimata mitmesugustest karjääriteedest. See magistriprogramm suudab teid nendeks võimalusteks ette valmistada, pakkudes segu kriitilisest mõtlemisest, asjatundlikest teadmistest ja kutseoskustest, mis on eluliselt olulised uutes tervisevaldkondades, treeningutesse sekkumisel ja spordihariduses.

See on kindlatele teaduslikele ja praktilistele alustele rajatud programm, mis pakub interdistsiplinaarset vaatenurka - andes teile võimaluse puudutada selliseid valdkondi nagu füsioloogia, psühholoogia ja spordivigastused.

Seega on see paindlik kursus, mis pakub kahte Pathways :

 • MSc Sport ja treening - Sport ja treeningfüsioloogia
 • MSc Sport ja treenimine - Sport ja treeningpsühholoogia

Nii et kui näete oma tulevikku töötamas laboris, kogukonnas või raja, väljaku või basseini ääres, pakume teile vajalike teadmiste ja oskuste jaoks marsruuti.

Spordi- ja liikumisteaduste osakond tunnistati Suurbritannias üliõpilaste kogemuste osas selles valdkonnas number üks * ning ta on kantud sporditeaduse ** viie parima ülikooli hulka. Meie koduks on muljetavaldav hulk rajatisi, alates kaasaegsest keskkonnakambast kuni 3. põlvkonna pigi- ja biokeemialaborini.

Samuti oleme koduks muljetavaldavale meeskonnale, kes tegutseb erinevatel erialadel, alates füsioloogiast ja toitumisest kuni treenerite ja kogukonnaspordini. Meie töötajatest leiate maailma juhtivate teadusuuringute eksperdid, oma ala rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid ja juhtivate organite aktiivsed liikmed.

Asumine linnas, kus sport on DNA-s, tähendab, et teie tuleviku rajamiseks on vähe paremaid kohti. Manchester on keskkond mitmesugustele spordiorganisatsioonidele, alates rohujuuretasandist kuni ülemaailmse eliidini, koos paljude kohalike tervise- ja spordialadega tegelevate asutuste ja ettevõtetega. Ja meil on selle kõigega tugevad sidemed - klubid, sealhulgas Manchester City jalgpalliklubi, teadusorganisatsioonid nagu Manchesteri tervise- ja etendusinstituut ning riiklikud asutused, sealhulgas Suurbritannia treener ja British Cycling.

Lühidalt, pakume kõike, mida vajate spordis tuleviku saavutamiseks - järgides meie lõpetanute jälgedes, kes toetavad nüüd eliitsportlasi, koordineerivad kogukonna rahvatervist või viivad läbi kehalise aktiivsuse ja rehabilitatsiooniprogramme.

* The Times Higher Education, teema edetabel 2019
** Guardiani ülikooli juhend 2020

Omadused ja eelised

 • Investeerimine rajatistesse - oleme hiljuti investeerinud Manchesteri spordirajatistesse üle 6 miljoni naela. Meil on põnevaid plaane arendada välja oma teerajaja teadusuuringute, õppimise ja õpetamise keskus sporditeaduse, ettevõtluse, poliitika ja kultuuri alal.
 • Juhtiv personal - nautige meie akrediteeritud sporditeadlaste meeskonna tuge, kuhu kuuluvad olümpia tasemel treenerid, tervishoiu konsultandid, avaldatud teadlased ja tunnustatud eksperdid.
 • Professionaalsed ühendused - kasutage ära meie laiaulatuslikke partnerlussuhteid, sealhulgas Manchester City jalgpalliklubi, Manchester City naiste jalgpalliklubi, City of the Community ja Manchester Giantsi korvpallimeeskond.
 • Usaldusväärsed eksperdid - õppige kogenud praktikute juurest, kes pakuvad ettevõtjatele ja valitsusele teaduslikku tuge ning on teed spordiga seotud SOCRATESi Euroopa vahetusvõrgustiku partneriks.
 • Spordipealinn - see on linn, mille sport on spordi päralt - pannes teid spordiringkondade keskmesse, kuhu kuuluvad riiklikud asutused, teadusorganisatsioonid, rohujuuretasandi meeskonnad ja ülemaailmsed megaklubid.
 • Spetsiaalne tugi - saate meie meeskonna akrediteeritud sporditeadlasi ja eksperte, kes teevad koostööd äri, NHSi, valitsuse ja rahvusvaheliste sportlastega. Meie kohalike spordiorganisatsioonide ja tervishoiuteenuste pakkujate võrgustiku abil saate võimaluse praktikakohtadeks.
 • Akrediteerimine - spordi- ja treeningpsühholoogia Pathway on Briti psühholoogilise ühingu (BPS) poolt akrediteeritud kaheetapilise treeningprotsessi 1. etapiks, mis nõuab läbimist, et saada spordi- ja treenimispsühholoogiks. Kõik õppejõududel psühholoogia Pathway töötajad on BPS Chartered psühholoogid koos praktiseerija psühholoogid registreeritud Health Care Ametid Nõukogu (HCPC).

Kursuse info

Te arendate oma kutseoskusi alates suhtlemis- ja meeskonnatööoskustest, tagades, et saate oma akadeemilise mõistmise tõlkida töökoha mõjuks. Samuti uurite laia valikut uurimismeetodeid, avastad, kuidas kasutada õigeid tööriistu ja lähenemisviise, et uurida spordi ja liikumise erinevaid aspekte. Ja sealt edasi saate teadusprojekti - olulise, magistritasemel töö, mis võimaldab teil uurida valdkonda, mis teid kõige rohkem huvitab.

Ülejäänud programm sõltub valitud Pathway - kas see tähendab liikumisteaduse, kogukonna heaolu või spordi psühholoogiaga seotud probleemide uurimist, kui nimetada vaid mõnda neist. Ehkki need Pathways on mitmekesised, tarnitakse neile kõigile ühesugused kõrged standardid, mille teeb erakordne meeskond, kes kasutab ära suurepäraseid võimalusi.

Meie Sport ja teostamine Pathways pakkuda segu praktilise ja teoreetilise. Ühel päeval võiksite töötada tipptasemel laboris, järgmisel päeval võiksite olla meie spordihalli kaheksast platsist. Samuti võiksite leida praktikavõimalusi partnerorganisatsioonides, näiteks Manchester City FC, töötades selliste organisatsioonidega nagu Inglise Spordi Instituut, või teha uuringuid isegi Manchesteri tervise- ja jõudlusinstituudis.

Ükskõik, mis Pathway pidi ka ei Pathway teie kirg spordis, see on programm, mis on loodud selleks, et luua vundament tulevikuks. Teil on võimalus tegutseda spordi- ja spordialade arendamise valdkonnas spetsialiseerunud liikumis- ja spordikarjääris.

Iga Pathway ühikud:

Hariduselt Sport ja Treening - Sport Ja Treeningu Füsioloogia Hariduselt Sport ja Harjutus - Sport Ja Harjutuspsühholoogia
 • Süsteemi füsioloogia ja treeningu testimine
 • Kardiorespiratoorne füsioloogia
 • Liikumise bioloogiline alus
 • Kliinilise treeningu füsioloogia
 • Spordi- ja treeninggeneetika
 • professionaalsed oskused
 • Uurimismeetodid ja kujundamine
 • Kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed uurimismeetodid
 • Uuringuprojekt
 • Töötamine spordi- ja treeningpsühholoogias
 • Tunnetus ja emotsioonid spordis ja treenimisel
 • Spordi ja liikumise sotsiaalpsühholoogia
 • Neuroteadus spordis ja treenimises
 • Spordi- ja treeningpsühholoogia nõustamine
 • professionaalsed oskused
 • Uurimismeetodid ja disain
 • Kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed uurimismeetodid
 • Uuringuprojekt

Paigutusvalikud

Ehkki meie magistrikursused ei paku programmi raames ametlikku praktikakohta, pakume erinevaid võimalusi oma oskuste lihvimiseks töökeskkonnas.

Me ei asu lihtsalt spordilinnas - me oleme selle aktiivne osa. Oleme loonud tihedad töösuhted paljude erinevate spordiorganisatsioonidega. Seetõttu võiksime aidata teil leida praktikavõimalusi näiteks Manchester City FC, Stoke FC või Port Vale FC esindajatega. Aitame teil uurida uurimis- ja tugivõimalusi koos organisatsioonidega, sealhulgas Neuromuskulaarse Keskuse, Manchesteri veekeskuse, Manchesteri tervise ja jõudluse instituudiga. Ja me oleme teinud koostööd rahastatud teadusprojektidega Sport England, UK Coachingu, Inglise Jalgpalliliidu, Canoe England, GB Shootingi, GB Orienteerumise ja Inglise Spordi Instituudi juures.

Riiki sisenemise nõuded

Vähemalt 2: 2 UK bakalaureuse kraadi autasud (või samaväärne) tavaliselt seotud valdkonnas või õppealal, millele on lisatud töö- või isiklik kogemus. Taotlejad, kellel on selles valdkonnas asjakohane ulatuslik töökogemus, kaalutakse akrediteeritud eelneva õppe (APL) ja akrediteeritud eelneva kogemuse (APE) sisseastumist, isegi kui neil pole nõutavat kvalifikatsiooni.

IELTS-i tulemus on vajalik rahvusvahelistele üliõpilastele 6,5, ilma et element oleks alla 5,5.

Tasud ja rahastamine

Suurbritannia ja EL tudengid

 • Täistööajaga lõiv: 8500 naela aastas. Õppetasud jäävad samaks igal teie kursuse aastal, kui täidate selle tavalises ajakavas (ei korda õppeaastaid ega õppepause).
 • Osalise tööajaga lõiv: 1417 naela 30 uuritud ainepunkti kohta aastas. Õppetasud jäävad samaks igal teie kursuse aastal, kui täidate selle tavalises ajakavas (ei korda õppeaastaid ega õppepause).

Kolmandate riikide ja Kanalisaarte üliõpilased

 • Täistööajaga lõiv: 16 000 naela aastas. Õppetasud jäävad samaks igal teie kursuse aastal, kui täidate selle tavalises ajakavas (ei korda õppeaastaid ega õppepause).
 • Osalise tööajaga tasu: 2667 naela 30 uuritud ainepunkti kohta aastas. Õppetasud jäävad samaks igal teie kursuse aastal, kui täidate selle tavalises ajakavas (ei korda õppeaastaid ega õppepause).

Lisainformatsioon

Magistrikursus sisaldab tavaliselt 180 krediiti, PGDip 120 ainepunkti, PGCert 60 ainepunkti ja MFA 300 krediiti. Õppemaks tasub iga õppeaasta eest sama, kui kursus on lõpule viidud tavapärase aja jooksul (ükski korduv aasta või uuringu katkestamine).

Lisakulud

Muud kulud

 • Valikuline hinnang: 600 naela

Kõik kursuseks vajalikud raamatud on raamatukogus saadaval. Ülikoolis on ka arvutilaborid ja sülearvutilaenuteenus. Paljud õpilased otsustavad osta mõne põhilise õpiku kursuse jaoks ja / või sülearvuti. Võimalik, et õpilastel tuleb trükkida ka ülesanded ja muud dokumendid. Ülikoolilinnas trükkimise kulud algavad 5 pp lehe kohta. Eeldatavad kulud on 500 naela sülearvuti kohta kuni 100 naela aastas raamatute ja trükkimise jaoks.

Karjääri väljavaated

See on kursus, mille eesmärk on valmistada teid ette spordi ja liikumise spetsialistide tulevikuks, olgu see siis professionaalsed rollid või jätkuvad õpingud. Kui paljud meie lõpetanutest jätkavad doktorikraadi omandamist pärast magistrikraadi omandamist, siis paljud teised on astunud hariduses vanemrollide hulka, alates rahvusvahelistest professoritest kuni kehalise kasvatuse õpetajateni kuni tippjuhtideni. See on ka kvalifikatsioon, mis viib teid tervishoiuteenuste valdkonnas kaugele - olgu tegemist rehabilitatsiooni, tervise edendamise või füsioloogina NHS-i või erasektori pakkujaga.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

Manchester Metropolitan University is home to a diverse international student population from more than 130 countries. The University is ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years ... Loe edasi

Manchester Metropolitan University is home to a diverse international student population from more than 130 countries. The University is ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old, which is a measure of its commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Manchester Metropolitan provides its students with regular employability events including advice workshops, industry networking, guest speakers and careers fairs. The University also has industry links with many global companies, including IBM, Bentley Motors, Bosch, Microsoft, Nike, Adidas, Manchester City Football Club and Walt Disney. A range of scholarships exclusive to international students is also available, up to the value of £5,000. Näita vähem