MSc tööohutus, töötervishoid ja keskkond

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kui oluline on tööohutus laiemate ühiskondlike probleemide lahendamisel? Kas meie elustiil mõjutab haigestumist ja varajast suremust meie kogukondades? Kuidas kasutada kokkupuuteandmeid toksikoloogiliste ohtude hindamiseks meie elanike tervisele?

Sellel kursusel uurite teaduslikke, tervise- ja psühhosotsiaalseid tegureid, mis mõjutavad tervist ja ohutust 21. sajandil.

Uurite praegusi ja tekkivaid õiguslikke ja nõuetele vastavuse probleeme ning kaalute paljusid töökoha ohutust ja tervist mõjutavaid tegureid, näiteks legionella, saastunud maa ja õhukvaliteet.

Saate teada, kuidas sõnastada, rakendada ja hinnata organisatsiooni tööohutuse, töötervishoiu ja keskkonna juhtimise süsteeme, sealhulgas töötervishoiu ja tööohutuse juhtimise kontseptsioone ja tehnikaid.

Teemad, mida uurite, hõlmavad riskide juhtimise põhimõtteid ja tavasid töökohal, keskkonnakaitset ja -juhtimist ning peamisi rahvatervisele olulisi haigusi.

Arendate oma teadmisi ohu- ja toimivusanalüüsi (HAZOP), suurõnnetuste situatsiooniplaanide (MICP) ja tööhügieeni juhtimise kohta. Vaatlete selliseid teemasid nagu ohutuse ja riskijuhtimise võrdlusuuringud ning tööl esinevate ohtude, riskide ja ohtude hindamine, sealhulgas ISO 14001 (keskkonnajuhtimine) ja ISO 45001 (töötervishoiu ja tööohutuse juhtimine) standardite väljatöötamise ja juhtimise protsessid.

Lisaks teooria õppimisele on teil ka praktilisi seansse. Saate teada oskusi, kuidas tuvastada, tõestada ja analüüsida tööohutuse probleeme, näiteks tööga seotud ohtude, sealhulgas mürataseme ja ekstreemse töökeskkonnaga kokkupuutest tulenevate töökeskkonna riskide hindamine ja kontroll.

Omadused ja eelised

 • Tööstusobjektide külastused - külastate SHE konkreetseid valdkondi ning tervise- ja heaolukeskkondi.
 • Praktilised seansid - teil on seansid, mis aitavad teil arendada oskusi inimeste tervisega seotud probleemide tuvastamiseks, tõendamiseks ja analüüsimiseks.
 • Professionaalne areng - kui olete kursusele registreerunud, saate oma õpingute ajaks taotleda Tööohutuse ja Töötervishoiu Instituudi (IOSH) üliõpilasliikme staatust. Kui olete lõpetanud, on teil õigus registreeruda IOSH-i lõpetajaliikme staatusele.
 • Võrgustikuüritused - korraldame regulaarselt tööohutuse, töötervishoiu ja heaolu valdkonna võrgustike loomise üritusi. Viimasel üritusel toimus loovate ideede ja lugude töötuba töökoha heaolu ja vaimse tervise käsitlemiseks koos külalisesinejatega Ankerist ja Marshist.

Kursuse info

Töökoha ohutus ja töötajate tervis on üha olulisemad laiemate ühiskondlike probleemide lahendamisel haigestumuse, varajase suremuse ja elustiili mõjude tõttu üksikisikutele ja kogukondadele.

Selle kursuse eesmärk on arendada oma analüüsi- ja probleemilahendusoskusi ning tutvustada teile paljusid tegureid, mis võivad mõjutada tööohutust ja töötervishoidu. See aitab teil saada praktikuks tööõnnetuste ja tervisekahjustuste ennetamisel ning töökoha keskkonnaprobleemide lahendamisel.

Uurite teemasid, sealhulgas riski tajumist ja riskijuhtimist, seadusi, tööhügieeni ja keskkonnajuhtimist.

Saate teada, kuidas kriitiliselt hinnata kindlaksmääratud elanikkonna tervise ja heaolu tõendeid ning kuidas analüüsida kokkupuute andmeid, et hinnata toksikoloogilisi riske elanikkonna tervisele.

Kaalute töötervishoiu ja tööohutuse filosoofiat tõhusa kontrolli ja tervisekaitse eesmärkidel ning hindate riskijuhtimissüsteeme konkreetsete töökeskkondade jaoks, sealhulgas gaasi-, nafta- ja toiduainetööstus.

Külastate kohapeal mitmesuguseid tööstus- ja kaubanduskeskkondi, näiteks töötlevat tööstust, ehitusplatse ja jäätmekäitlusettevõtteid. Te rakendate õpitud külastuste käigus saadud teadmisi riskihindamise, juhtimis- ja vastavusnõuete, töökoha ohutuse tagamise ning infrastruktuuri ja vastavuse tagamise süsteemide ehitamisel.

Oma väitekirja jaoks saadate oma uurimistöö ettepaneku (tavaliselt 1000 sõna) ja kirjutage töö, milles tutvustatakse teie uurimistulemusi (umbes 16 000 sõna). Varasemad väitekirjade teemad hõlmavad stressi ohjamist ja ohutuse mõju kõrge riskiga tööstuses, ränidioksiidi kokkupuudet ehitustöötajate seas ja ekstreemse kliima mõju välitöötajatele.

Selle kursuse eduka läbimise korral saate magistriõppe tööohutuse, töötervishoiu ja keskkonna alal ning õiguse registreeruda tööohutuse ja töötervishoiu asutuse (IOSH) kraadiõppe liikme staatuseks.

Selle kursuse tavapärane kestus on kaks aastat ja maksimaalselt viis aastat. Kursuse läbimine kahe aasta jooksul võimaldaks teil saada kraadiõppe laenu, et katta oma tasude maksumus.

Selle kursuse jooksul kaetakse järgmised põhiosad:

 • Töötervishoiu ja tööohutuse põhimõtted
 • Tööhügieeni juhtimine
 • Tema juhtimine ja rahvusvahelised kvaliteedistandardid
 • Riski tajumine ja juhtimine
 • Keskkonnajuhtimine
 • Rahvatervise rakendusteadused
 • Dissertation and Research Methods

Uuringute ja hindamiste jaotus

10 ainepunkti võrdub 100 õppetunniga, mis on loengute, seminaride ja praktiliste sessioonide ning iseseisva õppe kombinatsioon. Mastersi kvalifikatsioon koosneb tavaliselt 180 ainepunktist, PGDip 120 krediidist, PGCert 60 krediidist ja MFA 300 krediidist. Teie õpiaja täpne koostis ja hinnangud kursusele varieeruvad vastavalt teie valikutele ja õpistiilile, kuid see võib olla:

Uuring

 • 20% täiskohaga loengud, seminarid jms; 11% paigutus; 69% sõltumatu uuring
 • Osalise tööajaga 20% loenguid, seminare vms; 11% paigutus; 69% sõltumatu uuring

Hindamine

 • Täistööajaga 75% kursustööd; 25% praktiline; 0% eksam
 • Osalise tööajaga 75% kursustööd; 25% praktiline; 0% eksam

Riiki sisenemise nõuded

Teil on tavaliselt hea autasu kraadi (vähemalt 2: 2) või samaväärne rahvusvaheline, vastaval teemal või märkimisväärne tõestatud kogemus vastavas valdkonnas.

Inglise keele nõuded

Ülemaailmsed taotlejad nõuavad IELTS-i, mille üldskoor on 6,5 ja mis tahes kategoorias vähemalt 5,5, või samaväärne vastuvõetav inglise keele oskus.

Tasud ja rahastamine

Suurbritannia ja EL tudengid

 • Täistööajaga lõiv: 8500 naela aastas. Õppetasud jäävad samaks igal teie kursuse aastal, kui täidate selle tavalises ajakavas (ei korda õppeaastaid ega õppepause).
 • Osalise tööajaga tasu: 945 naela 20 õpitud ainepunkti kohta aastas. Õppetasud jäävad samaks igal teie kursuse aastal, kui täidate selle tavalises ajakavas (ei korda õppeaastaid ega õppepause).

Kolmandate riikide ja Kanalisaarte üliõpilased

 • Täistööajaga lõiv: 16 000 naela aastas. Õppetasud jäävad samaks igal teie kursuse aastal, kui täidate selle tavalises ajakavas (ei korda õppeaastaid ega õppepause).
 • Osalise tööajaga tasu: 1778 naela 20 õpitud ainepunkti kohta aastas. Õppetasud jäävad samaks igal teie kursuse aastal, kui täidate selle tavalises ajakavas (ei korda õppeaastaid ega õppepause).

Lisainformatsioon

Magistrikursus sisaldab tavaliselt 180 krediiti, PGDip 120 ainepunkti, PGCert 60 ainepunkti ja MFA 300 krediiti. Õppemaks tasub iga õppeaasta eest sama, kui kursus on lõpule viidud tavapärase aja jooksul (ükski korduv aasta või uuringu katkestamine).

Lisakulud

Spetsialisti kulud

 • Valikuline hinnang: 400 naela

Laboratoorsed mantlid, laboriseadmed ja kulumaterjalid (sealhulgas lõputööga seotud tarbekaubad) on kõik ilma lisatasuta.

Kõik selle kursuse jaoks vajalikud raamatud on saadaval raamatukogust. Ülikoolil on ka arvutilaborid ja sülearvuti laenuteenus.

Üliõpilastel võib tekkida vajadus printida ka mõned ülesanded ja muud dokumendid, ülikoolilinnaku printimiskulud algavad 5p lehelt. Prognoositavad kulud kogu kursuse kestuseks on 300 naela sülearvuti eest ja kuni 100 naela igal aastal kursuseraamatute ja printimise eest.

Professionaalsed kulud

 • Valikuline hinnang: 50 naela

IOSH-i üliõpilaste liikmelisus on täiskoormusega õppuritele tasuta ja osakoormusega üliõpilastele ühekordne tasu 50 naela.

Muud kulud

 • Kohustuslik hinnang: 20 naela
 • Valikuline hinnang: 20 naela

Kutseõppeasutustega seotud valikulised õppeüritused võivad olla tasulised.

Karjääri väljavaated

Lõpetajana kasutate oma praktilisi oskusi ja akadeemilisi teadmisi, et tagada ohutusalaste õigusaktide ja ohutuspoliitika järgimine paljudes organisatsioonides, alates suurtest tööstusharudest kuni väikeettevõteteni.

Sa võiksid arendada oma karjääri sellistes tööstusharudes nagu nafta ja gaas, ehitus, tootmine või asjaomastes valitsusasutustes.

Rollide hulka kuuluvad kõigi tööstussektorite töötervishoiu ja tööohutuse juhid, töötervishoiu ja tööohutuse nõustajad, HSE audiitorid ja konsultandid.

Viimati uuendatud sept 2020

Teave kooli kohta

Manchester Metropolitan University is home to a diverse international student population from more than 130 countries. The University is ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years ... Loe edasi

Manchester Metropolitan University is home to a diverse international student population from more than 130 countries. The University is ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old, which is a measure of its commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Manchester Metropolitan provides its students with regular employability events including advice workshops, industry networking, guest speakers and careers fairs. The University also has industry links with many global companies, including IBM, Bentley Motors, Bosch, Microsoft, Nike, Adidas, Manchester City Football Club and Walt Disney. A range of scholarships exclusive to international students is also available, up to the value of £5,000. Näita vähem