MSc teaduslikus arvutis

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

⚡️ Coronaviiruse (COVID-19) värskendus

Oleme ajutiselt muutnud programme virtuaalseteks õppeklassideks, nii et kogu kavandatud õppetöö saaks toimuda veebis. Programmid algavad 2020. aasta novembris ja vajaduse korral toimub veebipõhine õpetamine ja seejärel ülikoolilinnakus õppimine.

University of Bayreuth pakub uut eliitõppeprogrammi, mis algab 2019. aasta suvesemestril: teaduslik arvutustehnika on üks kahest uuest õppeprogrammist, mis saab Baieri rahastamist Baieri eliitvõrgustiku raames. Teadusliku andmetöötluse valdkond on seotud tehnoloogia, majanduse ja loodusteaduste keerukate probleemide matemaatilise modelleerimise ja tõhusa arvulise arvutamisega. Tänapäevane tooteuuring ja arendustegevus poleks mõeldav arvandmeid kasutavate arvuliste simulatsioonideta. Teadusliku andmetöötluse spetsiifilised rakendused ulatuvad kokkupõrketestitest elektromagnetilise ühilduvuseni, kütuseelementide optimeerimisele, tuletisinstrumentide hindade arvutamisele ja bioloogiliste protsesside simuleerimisele. See uus rahvusvaheline matemaatikaõppekava võimaldab University of Bayreuth valmistada ette väga andekaid tudengeid tulevasteks väljakutseteks numbrilise simulatsiooni valdkonnas.

Magistriprogrammi profiil

Viimase mitme aasta jooksul on tehnoloogia ja loodusteaduste nähtuste arvulised simulatsioonid osutunud oluliseks vahendiks tööstuses ja ettevõtetes toimuvate arengutsüklite kiirendamisel. Kui kunagi pidid teadlased prototüüpide põhjal hoolikalt uurima toote omadusi, siis nüüd on neid arvutites simuleeritud ja optimeeritud. Nõuded numbrilise simulatsiooni võimaluste järele kasvavad, kui on vaja järjest täpsemaid mudeleid, uute probleemsete valdkondade, näiteks andmeanalüüs (nt suurandmed), ja parameetritest sõltuvate probleemide ning ebakindlate andmetega mudelite kaasamist. Selle vallandas teadusliku andmetöötluse suhteliselt noor ja tulevikku suunatud uurimisvaldkond.

Väljas käsitletakse kogu lahenduste ahelat, sealhulgas modelleerimist; matemaatiline, numbriline ja statistiline analüüs; optimeerimine; suure jõudlusega arvutite algoritmide rakendamine; ja tulemuste visualiseerimine. Siiski on vähe tähelepanu pööratud õpilaste koolitamisele selles arengus. Matemaatikaõpetajate üldiselt piirdutakse üldjuhul arvandmete ja teaduslike andmetöötlusstatistikatega. Matemaatika õpingute kõrgete nõudmiste tõttu ei ole tavaliselt veel palju aega, et uusi teadmisi üle kanda naabruses asuvatesse valdkondadesse, mis esindavad iseenesest intellektuaalseid probleeme.

Rahvusvahelise magistriprogrammi eesmärk on seega pakkuda spetsialiseerunud kursusi, mis viivad kõrgelt kvalifitseeritud ja töökaid õpilasi väga tõhusate arvmeetodite väljatöötamise ja matemaatilise analüüsi suunas. On ülioluline, et väga keerulised probleemid viiakse matemaatilise tuuma mõistmise kaudu vähem keeruka numbrilise lähendamiseni (paralleelsetes arvutites). Magistriprogramm hõlmab mitmeid kursusi teistes ainevaldkondades (biokeemia, füüsika, infotehnoloogia ja inseneriteadused), millest motiveerib ka programm, milles üliolulist rolli mängib nõudlike probleemide simuleerimine. Programm on suunatud õpilastele, kes töötavad matemaatika, arvutiteaduse ja füüsika ristumiskohas. See interdistsiplinaarne lähenemisviis võimaldab õpilastel saavutada ja rakendada oma eriteadmisi efektiivsetest meetoditest diferentsiaal- ja integraalvõrrandite lahendamiseks ja suurte andmekogumite analüüsimiseks ning laiendada seda oskusteavet teistele ainevaldkondadele.

Töövaldkonnad

Tänu oma ülesehitusele ja kursuste valikule sobib magistriprogramm hästi, et tipptasemel üliõpilased saaksid juba varases staadiumis osaleda praeguses teadusetehnoloogia uuringutes. Eelkõige jaotatakse sisu nii, et doktoritöö jaoks oleks kiiret lahendust. Rahaline toetus on saadaval rahvusvaheliste ekspertide uurimisvisiitide jaoks. Õpilased läbivad õpingute ajal praktikume ja modelleerimisseminare tihedas koostöös kõrgtehnoloogiaettevõtetega. See võimaldab sujuvat üleminekut väljakutselisele positsioonile.

Vastuvõtutingimused

Vastuvõtutingimused hõlmavad bakalaureusekraadi matemaatika ja numbriline matemaatika (või samaväärse sisuga kraad) ja lõplik hinne 1,9 või parem.

Inglise keele valdamine B2 tasemel vastavalt Euroopa keeleõppe raamdokumendile. Lisaks on nõutav põhiteadmised saksa keeles tasemel A1.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Loe edasi

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Näita vähem