MSc teeninduse ja juhtimise alal

Üldine

Programmi kirjeldus

Umbes

Magistriprogramm "Teenindustehnoloogia ja juhtimine" vastab praegusele ülemaailmsele nõudlusele teenuseinnovatsiooni järele. Maailma hajutatute teenindussüsteemide ulatus ja keerukus kasvab kiiresti ning ressursside tõhusa, tõhusa ja jätkusuutliku kasutamise tähtsus kasvab, kuna teenuste pakkumine muutub tänapäeva majanduses üha suuremaks väärtuse loomiseks. Proportsionaalselt maksame rohkem kogemuste, nõuannete, teabe, tagatiste, infrastruktuuride ja rentimise ning vähemate füüsiliste kaupade kasvatamise, ehitamise ja omamise eest.

Kutsekvalifikatsioonid

Selle kaheaastase interdistsiplinaarse "teenindustehnoloogia ja juhtimise" magistriprogrammi põhieesmärk, mis põhineb mitmetahulise teenuse innovatsiooni nõudluse analüüsil, on pakkuda teenindusspetsialistide haridusele järgmisi põhikomponente, mida 21. sajandi majandus:

 • Uued tehnoloogiad (st oskus kavandada, mõista ja hinnata uuenduslikke tehnoloogiaid ja protsesse)
 • Uued koostoimimisviisid või -teenused (st arusaadavad kasutajate ja tarbijate vajadused ning suudavad vastata nõuetele ja kvaliteedi ootustele)
 • Uued ärimudelid (st juhtpositsiooni ja haldussuutlikkus sidusrühmade huvide ja organisatsioonilise paindlikkuse, tõhususe ja aruandekohustuse rahuldamiseks)

Seega saavad SEMi lõpetanute üldised pädevused õppetööst ja lähenemisviisist, et integreerida teenindussüsteemide ressursse:

 1. Äritegevus ja organisatsioonid ressursina (operatsioonide juhtimine, turundus, tööstuslik turundus, personalijuhtimine, kommunikatsioonijuhtimine, strateegia, innovatsioon, finantskorraldus, väärtusearvestus)
 2. Tehnoloogia kui ressurss (süsteemide projekteerimine, inseneriteenused, tarkvara mõõdikud, tarkvaraarendus, toote- ja tarkvaraarhitektuur, disain)
 3. Inimesed ressursina (psühholoogia, majandus, sotsioloogia, käitumisteadused, kunst, disain, innovatsioon, intellektuaalne omand)
 4. Informatsioon ressursina (IKT, simulatsioonid)

Eripädevused

Konkreetsed pädevused tulenevad määratletud üldistest. Uue magistriprogrammi teeninduse ja juhtimise (SEM) programm on endiselt professionaalsete inseneride väljaõppeks, st lõpetajad on valmis kavandama, kavandama ja rakendama (CDIO) kompleksseid lisandväärtusega insener-süsteeme. SEM-l on tugev rõhk:

 1. Uuenduslike tehnoloogiate mõistmine, mis on nüüd teenuse pakkumiseks vajalikud.
 2. Teenuste kasutajate funktsionaalse ja kogemuste nõustamise mõistmine
 3. Teenuse CDIO elutsükli protsessi haldamine ja selle väärtuse mõistmine.

Spetsiifilisi pädevusi pakuvad kolm täiendavat praktilisi koolitusmooduleid: IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogiad), PSO (psühholoogia ja sotsioloogia) ning OMM (operatsioonid, juhtimine ja turundus); kui integreeriv jõud, hõlmab konkreetne reguleerimisala ja sellega seotud pädevused selle kaardi panust nelja ressursikategooriasse (1) - (4), nagu on esitatud tabelis 1.

Konkreetsete pädevuste tagamine annab tervikliku teooria teenusetegevuste ja teenindussüsteemide ning praktikutega juhitavate tööriistade, meetodite ja andmekogumite kohta. Mõnda neist vahenditest kasutatakse valitsusasutuste, avaliku sektori ja ettevõtete modelleerimiseks. Tööstusharude modelleerimiseks on välja töötatud muud esilekerkivad tööriistad ja meetodid, mis koosnevad peamiste tulemuslikkuse näitajate (KPI) ärikomponentidega. Lõpuks omandavad spetsiifilised pädevused teenuste aluseks olevate arhitektuuride (SOA) väljaarendamise, et kirjeldada infotehnoloogia teenuseid, mis toetavad töö- ja äritavasid.
SEM-magistri lõpetanute tööhõivevõimalused on järgmised:
 • Teenuse haldamine
 • Ettevõtte ökosüsteemi analüüs ja modelleerimine
 • Keeruliste lisandväärtusega insenerisüsteemide CDIO
 • Ettevõtte juhtimise sise- ja väliskonsultatsioonid
 • Ettevõtte struktuuride, tarneahelate ja teenuste strateegiline ettevõtlusarendus
 • Ettevõtte modelleerimine ja integratsioon
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We are the oldest and most prestigious technical university in Romania. The Polytechnic University of Bucharest comprises 15 faculties, 95 bachelor programs, 183 masters programs and 14 scientific fie ... Loe edasi

We are the oldest and most prestigious technical university in Romania. The Polytechnic University of Bucharest comprises 15 faculties, 95 bachelor programs, 183 masters programs and 14 scientific fields of doctorate. Näita vähem