MSc tehisintellekti ja küberturvalisuse alal

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Tehisintellekti ja küberturvalisuse magistrikraad pakub õpilastele mõistmist mõlemast erialast. See pöörab suurt tähelepanu nende ristumiskohale ning nende praktilisest kasutamisest tulenevatele sotsiaalsetele, eetilistele ja õiguslikele aspektidele.

MSc tehisintellekti ja küberturvalisuse alal on kaheaastane õpetatav programm. See koosneb kolmest semestrist õpetatavatest kursustest, millele järgneb teadusprojekt, mille tulemuseks on väitekirja esitamine ja selle kaitsmine neljanda ametiaja lõpus.

Tähtsündmused

 • Tehisintellekti ja küberturvalisuse magistrikraad on väga keskendunud programm, mis võimaldab õpilastel keskenduda tehisintellekti ja küberturvalisuse (ja nende ristumiskohtade) põhiainetele, pöörates täiendavat tähelepanu praktikas tekkivatele sotsiaalsetele, eetilistele ja õiguslikele aspektidele.
 • Programmi juhitakse ühiselt (kahekordse kraadi programmina) Udine ülikooliga. Klagenfurti ülikooli ja Udine'i üliõpilased saavad teha koostööd loengute korraldamisel (veebi kaudu) ja projektides.
 • Üliõpilased võivad hargneda ja õppida kursusi, mis on seotud kunstliku intelligentsuse ja küberturvalisuse rakendusaladega ning vastavad mõlema ülikooli pakutavatele võimalustele.

© aau / Daniel Waschnig

Õppevorming

Kuus kohustuslikku kursust õpetavad tehisintellekti ja küberturvalisuse matemaatilisi, tehnilisi, sotsiaalseid, eetilisi ja õiguslikke aluseid. Klasside suurus nendel kursustel on piiratud umbes 30 õpilasega. Õpetamisviisid ulatuvad klassikalistest loengutest, klassisisestest harjutustest, vestlusringide ja praktiliste praktiliste ülesanneteni.

Kohustuslikud kursused

 • Tehisintellekti ja küberturbe alused:
  Kursuse eesmärk on tutvuda matemaatiliste ja tehniliste tehnikatega, mis on nii AI kui ka küberturvalisuse seisukohast üliolulised.
 • Tehisintellekti ja küberturvalisuse sotsiaalsed, eetilised ja juriidilised aspektid:
  Kursuse eesmärk on tutvustada õpilastele mitmeid sotsiaalseid, eetilisi ja juriidilisi aspekte, mis toetavad tehisintellekti ja küberturvalisuse kasutamist praktikas.
  Sellel kursusel osalevad Udine ülikooli tudengid (veebipõhine osalemine).
 • Sissejuhatus tehisintellekti:
  Selle kursuse eesmärk on anda õpilastele teoreetilised teadmised tehisintellekti erinevatest valdkondadest, praktilised oskused AI-süsteemide kasutamiseks ja rakendamiseks, samuti oskus arvestada sotsiaalsete, eetiliste ja õiguslike aspektidega konkreetsetes AI juurutamistes.
 • Masinõpe ja süvaõpe:
  Kursuse eesmärk on pakkuda masinõppe tehnikate eri vormide ja eriti sügavate närvivõrkude keskendunud ravi.
 • Sissejuhatus küberturvalisusesse:
  Selle üksuse eesmärk on tutvustada õpilastele mitmeid küberturbe kontseptsioone ja tehnikaid, mis on eriti olulised tehisintellekti turvaliseks juurutamiseks. Sellel kursusel osalevad Udine ülikooli tudengid (veebipõhine osalemine).
 • Tehisintellekti ja küberturvalisuse kontrollimine ja valideerimine:
  Selle üksuse eesmärk on võimaldada õpilastel kasutada arenenud kontrollimise ja valideerimise tehnikaid, et näidata rakenduste õigsust. Selle kursuse viib läbi Udine ülikool.

Vabatahtlikud kursused

Õpilased saavad valida spetsiaalsete kursuste hulgast, mis hõlmavad tehisintellekti ja küberturvalisuse alaseid arenenud teemasid. Nii klagenfurti ülikool kui ka Udine ülikool pakuvad kõiki õpilasi. Kõik õpilased peavad valima mõne edasijõudnute kursuse vastutustundliku innovatsiooni valdkonnast kuni täiendavad oma oskusi tehisintellekti ja / või küberturbe lahenduste praktikas rakendamisel arvestada sotsiaalsete, eetiliste ja juriidiliste aspektidega.

Pakume ka võimalust projektitööks: on olemas väikeseid projekte ja suuri projekte ning võimalusel hõlbustame õpilasgruppide koostööd või õpilasi, kes teevad vastavat tööd tööstuskeskkonnas.

Dissertatsioon

Igale õpilasele määratakse juhendaja alt = "Klagenfurti ülikool ja Udine ülikool. Teemasid saab valida tehisintellekti ja küberturbe valdkondade hulgast.

Topeltklass

Topeltkraadi saavad üliõpilased, kes läbivad Udine ülikoolis vähemalt 30 EAP, kuid mitte üle 60 EAP kursused. Teised üliõpilased väljuvad kõrgharidusega = "Klagenfurti ülikool.

Sisenemise nõuded

Taotlejatel peab olema BSc kraad kas arvutiteaduse, matemaatika, statistika või mis tahes seotud valdkonnas laiemas teaduse või tehnoloogia kraadiõppe programmis; eriti peavad taotlejad näitama teatud teadmisi arvutiteaduse põhikontseptsioonidest (kas bakalaureuseõppe ajal kursuste / moodulite või mis tahes projektide kaudu). Taotlejad peavad näitama ka inglise keele oskust ning isiklikke ja ametialaseid omadusi, mis muudavad nad selle magistrikraadi jaoks sobivaks.

Vastuvõtutingimused

 • Isiklik avaldus: taotlejad peavad oma tausta (olemasoleva kraadi (de), töökogemuse, isikliku huvi) põhjal vaidlema, miks nad peaksid selles programmis koha saama.
 • CV: hariduse ning praktiliste, töökogemuste, vabatahtliku tegevuse, keeleoskuse jms loetelu.
 • Tõend lõpetatud BSc kraadide kohta (diplomitunnistus, kui see pole inglise või saksa keeles, on vajalik kinnitatud tõlge).
 • Arhivaalide ärakiri.
 • Inglise keele oskuse tõendamine.
 • Identiteedi ja kodakondsuse tõendamine.

Taotlemise tähtajad

 • Sissepääsuprotseduuri registreerimisperiood on 1. maist 2020. aasta 15. septembrini.
 • Kolmandatest riikidest pärit taotlejate registreerimisperiood on 1. mai kuni 31. mai 2020.

Õppemaks

EL-i / EMP-i kodanikele ja isikutele, kellel on seaduse ees austerlastega samad õigused (kui alalised elanikud elavad Austrias vähemalt viis aastat enne õpingute algust jne), õppemaksu ei võeta.

Pärast minimaalse õppeaja (pluss kaks semestrit) ületamist peavad need tudengid maksma õppetasu 384 eurot semestri kohta.

Kolmandate riikide üliõpilased peavad maksma õppetasu semestris 747 eurot.

Globaalne edetabel

Ülemaailmne QS World University edetabel "Top 50 alla 50" seab Klagenfurti ülikooli üle maailma 150 parema - alla 50-aastase - ülikooli hulka. Arvutiteaduse valdkonnas saavutas Klagenfurti ülikool maailma ülikoolide edetabelis 2020 Austria ülikoolide seas kolmanda koha vahemikus 201–250.
Tehnikateaduskonnas on töötajate ja üliõpilaste suhe paljude teiste ülikoolide jaoks soodne, mis soodustab väärtuslikku, pidevat vahetust ja dialoogi õppejõudude ja üliõpilaste vahel. Selle tulemusena pakub tehnikateaduskond üliõpilaste konkreetsetele vajadustele vastavat õpetamist, mis keskendub uusimatele teaduslikele avastustele, tagades samas suure praktilise komponendi tänu ettevõttega läbi viidud uurimisprojektidele.
Viimati uuendatud sept 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Faculty of Technical Sciences has been in existence since 2007, with the Department of Informatics being founded as early as 1986 and the Department of Mathematics and Statistics being established ... Loe edasi

The Faculty of Technical Sciences has been in existence since 2007, with the Department of Informatics being founded as early as 1986 and the Department of Mathematics and Statistics being established in 1974. The Faculty comprises nine departments at present. Näita vähem