MSc tehnoloogias puidu, plasti ja tekstiili

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Õppetöö korraldatakse mooduliteks, mis ühendavad loenguid, seminare ja laboritöid hiljuti renoveeritud polümeerifüüsika ja -tehnoloogia laboris , mis on varustatud tipptasemel tehnikaga. Programm rõhutab ka CAD-inseneri programmide ja CAM-tootmistehnoloogiate põhilisi praktilisi teadmisi, kuna need on äärmiselt olulised igas tööstussektoris kogu maailmas. Õppekava annab õpilastele ainulaadse võimaluse rakendada oma individuaalseid uurimisprojekte koostöös erinevate ettevõtetega.

Miks see programm on?

 • Kõigi kursuste õpetamiseks kasutatakse segatud õppelahendusi (näost näkku + e-õpe), mis muudab õppeprotsessi paindlikumaks.
 • Õpilastel on võimalus külastada erinevaid puidu-, plast- ja mööblitoodete tootmisega tegelevaid ettevõtteid, nii et nad tutvuvad selle tootmisega.
 • Kolm praktilist teaduslikku uurimistööd või tööstusprojekte arendavad õpilaste oskusi ja võimaldavad sujuva ülemineku ülikooliõppest professionaalsele karjäärile

Eesti metsaressursi osas oleme Euroopa viie rikkaima riigi hulgas. Ulatuslik mets, mis katab 51% Eesti maastikust, on andnud kõrgtehnoloogilise puidu ja puittoodete tööstuse jaoks ideaalsed tingimused. 25% Eesti ekspordimüügist moodustab puit, puit, puidupõhised tooted, mööbel ja plasttooted ning seetõttu on meie osakonnal tugev seos tööstusega. Seetõttu ei õpeta meie professorid lisaks pidevale koostööle ettevõtetega ka praktilisi kogemusi.

Jaan Kers
Puidutöötlemise professor
M.Eng juhataja. Programm

Tulevik karjäär

Programm annab õpilastele kutsealase ja professionaalse ettevalmistuse töötamiseks rahvusvahelises masinatööstuses projekteerija / ehitaja, spetsialisti, tööstusinsenerina või keskastme juhina. See õppekava annab väärtuslikke teadmisi ja praktilisi kogemusi, mis on vajalikud kohandatud mööbliprojektidega (hotellid, restoranid, avaliku sektori hooned, kruiisilaevad) töötamiseks või plasttoodete valmistamiseks vajalike materjalide valimiseks ja tehnoloogia arendamiseks. CAD / CAM-i inseneritöö oskused seoses teadmistega puidust, laminaatidest, vineerist, puitlaastplaadist, keskmise tihedusega puitkiudplaadist, plastidest, metallidest, nahast, tekstiilidest ja komposiitmaterjalidest, mis võivad erinevatele kutsealadele kasuks tulla.

Õpilased ütlevad

Spetsialiseerumine puidutehnoloogiale võib viia tööle paljude karjäärideni, nagu projekteerimine, projektijuhtimine, laborid, tootmine või isegi ettevõtlus. Kunstilise multifunktsionaalse mööbli turule toomine on vaid üks näide selle tööstuse ahvatlevast professionaalsest tööst. Need on väljakutsed, mis viisid TalTechis roboti U-CAT arendamiseni. Sellel regioonil on pikaajaline puiduinnovatsiooni ajalugu ja Põhjamaade mudel on märgatav ka elustiili- ja haridussüsteemis.

Alaa AlBarazi, Süüria
Puidu, plasti ja tekstiili tehnoloogia üliõpilane

Sissepääs

TalTechi rahvusvaheliste õppeprogrammide üliõpilasi võetakse vastu vastuvõtuläve alusel. Veebiküsitlus viiakse läbi ainult nende kandidaatide puhul, kes on eelhindamise läbinud. Eksami kõigi osade maksimaalne punktisumma on 10 punkti. Vastu võetakse kandidaat, kes saab vähemalt 5 punkti.

Programmi erinõuded

Bakalaureusekraad või sellele vastav ekvivalent loodusteadustes või tehnikavaldkonnas.

Tallinn University of Technology õpingute saamiseks peab taotlejal olema vähemalt 60% kõrgeimast CGPA-st.

Motivatsioonikiri

Palun lisage järgmine:

 • Spetsialiseerumise huvi (puidutehnoloogia või plasti- ja tekstiilitehnoloogia) tõsta esile, miks soovite valitud programmis osaleda ja miks valisite selle spetsialiseerumise;
 • Varasemad töö- ja õppimiskogemused;
 • Ideed magistritööks, oma edaspidiseks akadeemiliseks ja karjäärieesmärgiks;
 • Teadmised õppekavast.

NB! On oluline, et teie motivatsioonikirjas kasutatavaid allikaid (tsitaadid, väljaanded, ideed jms, mis ei ole teie enda jaoks) õigesti tsiteeritud ja viidata. Viitamise ja tsitaadi reeglite eiramine loetakse plagiaadiks ja selle tulemuseks on teie taotluse diskvalifitseerimine.

Internetiküsitlus ja test

Veebiintervjuu ajal peab kandidaat sooritama ka lühikese testi, mis on seotud valitud erialaga. Kogu intervjuu võtab umbes 30 minutit.

Intervjuu käigus hinnatud aspektid:

 • Kuidas kavatsete rahastada oma viibimist / õppimist Eestis?
 • Kas olete õppinud või töötanud kodumaal välismaal? Töökogemus.
 • Mis on teie motivatsioon õppida puidutehnoloogiat või plasti- ja tekstiilitehnoloogiat?
 • Tulevikuplaanid? Kas kavatsete jätkata teaduses või tööstuses?
 • Mida sa tead meie programmi kohta?
 • Kas olete õppinud CAD / CAM tehnoloogiaid?
 • Keele hindamine kommunikatsioonipõhiselt.
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

A vision of today’s society is innovative, entrepreneurial, technologically advanced, and open to the world, and this is what Tallinn Unversity of Technology (TalTech) is applying for through internat ... Loe edasi

A vision of today’s society is innovative, entrepreneurial, technologically advanced, and open to the world, and this is what Tallinn Unversity of Technology (TalTech) is applying for through internationally high-level studies and research. Näita vähem