MSc teoloogia ajalugu

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi kirjeldus

Selles paindlikus programmis vaadeldakse kristlikku minevikku mitmesugustel vaatevinklitel - teoloogilistel, filosoofilistel ja ajaloolistel - ning pakub võimalusi varajase kiriku ja tänapäevaste teemade eriuuringuks.

Programm võimaldab teil mõista ja kritiseerida kriitiliselt ajaloolisi kontekste, milles kristlik mõtteviis on arenenud.

Meie lähenemine on interdistsiplinaarne: õpetajad on ajaloolased, usu filosoofid ja süstemaatilised teoloogid. Teie tööd rikastatakse kooli külalisloengute ja korrapäraste teadustöö seminaride teoloogia ja eetika ning kristluse ajalooga.

See programm võib võtta kas teoloogia magistri (MTh) või magistrikraad (MSc); erinevus on ainult nimes.

Programmi struktuur

See programm kestab täistööajaga üle ühe aasta (või osalise tööajaga kahe aasta jooksul). Teid õpetatakse peamiselt väikestes klassiruumides / seminarirühmades. Teile antakse koolitus uurimismeetodite alal, mis pakub praktilist lähenemist kraadiõppe kriitilise uurimise ja kirjutamise oskustele ning saate individuaalse juhendamise teie 15 000-sõnalise väitekirja eest.

Kohustuslikud kursused

Kreedid, Nõukogud ja võitlejad I: Patristic and Medieval; Kreedid, nõukogud ja vaieldamised II: reformatsioon ja tänapäevased; ja kaks uurimismeetodite kursust.

Valikkursused

Valite kolm võimalust. Ajalookursusel peab vähemalt olema teoloogia, näiteks:

  • Bütsantsi teoloogia
  • Kalvinistlik teoloogia ja vagadus
  • Kirik, riik ja kodanikuühiskond
  • Alates Diatribest kuni dialoogiks moslemite ja kristlaste suhetes
  • Aafrika kristluse ajalugu
  • Reformatsioon 16. sajandi Inglismaal ja Iirimaal
  • Religioon ja Valgustumine: tänapäeva sünd

Pakutavad võimalused muutuvad aasta-aastalt, nii et palun pöörduge programmi direktori poole, et saada teavet selle kohta, mis on saadaval. Programmi direktori nõusolekul võite valida ka teiste õpetatud magistriprogrammide, keelekursuste ja kõrgkoolide kursuste võimalusi.

Karjäärivõimalused

See programm on mõeldud selleks, et pakkuda tugeva aluse kraadiõppele selles valdkonnas või tööhõiveks erinevates valdkondades, mis vajavad kriitilist analüüsi ja empaatilist mõistmist.

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

Theology has been taught in Edinburgh since the foundation of the University in 1583.

Theology has been taught in Edinburgh since the foundation of the University in 1583. Näita vähem