MSc toidu kvaliteedis ja ohutuses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Toit erineb põhimõtteliselt muudest kaupadest: see koosneb elusorganismidest või nende osadest). Lisaks kompositsiooni suuremale keerukusele ja lähtematerjalide varieeruvusele põhjustab see suuremat varieeruvuse riski tootmise, transpordi ja ladustamise ajal. Kuidas pakume kvaliteetset ja tervislikku toitu võimalikult paljudele inimestele jätkusuutlikul viisil? Selle ja sarnaste küsimustega tegelete magistriprogrammis "Toidu kvaliteet ja ohutus".

Toidu kvaliteedi ja ohutuse uurimisvaldkond muutub kiiresti. Maailma rahvastik kasvab ja globaliseerumine muudab eluviise ja toitumist. Biokeemilise analüütika, kaasaegse anduritehnoloogia, aruka andmetöötluse ja aretusmeetodite uuendused avavad praegu põnevaid uusi võimalusi. Samal ajal kasvab nõudmine toidu tootmise ja levitamise jätkusuutlikkuse järele ning keerukates tootmis- ja tarneahelates tekivad probleemid, mille tulemuseks on näiteks toidukandaalid, paljastavad tarbijate seas suurt tundlikkust ja ebakindlust.

Magistriprogrammi profiil

Programmis õpetatavad põhipädevused võimaldavad meie lõpetanud magistrantidel mõista ja lahendada toidukvaliteedi ja -ohutuse valdkonna probleeme integreerivast, valdkondadevahelisest vaatenurgast. Selleks on kursus interdistsiplinaarne disainilahenduses, ühendades bioteaduste fookused (nt põllukultuuride ja põllumajandusloomade bioloogia, toidumikrobioloogia, inimeste toitumine, analüütilised meetodid, toidu biokeemia) ligikaudu võrdse osaga juriidilistest ja majanduslikest uuringutest. Magistriõppekava moodulid hõlmavad toidu bioloogiat ja biokeemiat, inimbioloogiat, toidukeemiat, andmeteadust / bioinformaatikat / statistikat, toiduseadusi, toidukaubanduse seadust, ohutuse ja riskijuhtimise seadust, kvaliteedijuhtimist, toiduainete tarneahela juhtimist ja teaduskommunikatsiooni .

Töövaldkonnad

Toidu kvaliteedi ja ohutuse küsimused on teadusuuringute valdkond, mis areneb kiiresti ja nõuavad seetõttu tulevastelt ekspertidelt suurt paindlikkust ja kohanemisvõimet. Kuna olete lõpetanud magistriprogrammi "Toidu kvaliteet ja ohutus", olete kvalifitseeritud karjääriks teadusuuringutes, samuti juhtivatel kohtadel toiduainetööstuses, ametiasutustes, meedias ja muudes poliitikavaldkondades, halduses ja ettevõtluses .

Bayreuthi vaim Kulmbachi ülikoolilinnas

Ülikooli eluteaduste teaduskond asub lähedal asuvas Kulmbachi linnas. See pole koduks mitte ainult mitmele rahvusvaheliselt tegutsevale toidukäitlejale, vaid ka Max Rubneri Instituudile, Baieri toiduohutuse ja veterinaarmeditsiini kontrolliametile, Riiklikule toidutehnoloogia kolledžile, toitumise kompetentsikeskusele ja Kulmbachi kliinilisele keskusele. . Kõik need asutused on kaasatud erinevatesse teadusprojektidesse ja teaduskonna õppetegevusse.

Vastuvõtutingimused

  • Vastuvõtutingimus on loodus- või bioteaduste bakalaureusekraad (või samaväärne), mille lõplik saksa keele hinne on „2,5” või parem.
  • Inglise keele kõrgem oskus (vähemalt C1 tase, mis põhineb ühisel Euroopa keelte tugiraamistikul) ja tõestatud saksa keele oskus (A1).
  • Keskmisest suurem interdistsiplinaarne huvi, mis tuleks lühidalt ära öelda oma taotluskirjas.

Vastuvõtmise protseduur

Teie kvalifikatsiooni hinnatakse sobivuse hindamise protsessis. Üliõpilaste vastuvõtmise otsuse teeb komisjon laekunud avalduste (kaheastmeline sobivustesti) alusel. Vastuvõtunõuded on loetletud koos üldise kandideerimise teabega University of Bayreuth ülikooli VII teaduskonna kodulehel.

Viimati uuendatud apr 2020

Teave kooli kohta

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Loe edasi

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Näita vähem