MSc tuumaenergia alal

Üldine

Programmi kirjeldus

Tuumaenergeetika magistrikraad (NUCE magistrikraad) antakse kandidaatidele, kes on edukalt läbinud programmi õpetatud kursused, õppekäigud ja lõputööde nõuded. Programm on mõeldud erineva taustaga õpilastele, näiteks masinaehituse, elektri- ja arvutitehnika, füüsika, keemia, materjaliteaduse, matemaatika või muu asjakohase eriala lõpetanutele. Programm algab ühiste põhikursustega, mis hõlmavad olulisi tuumaenergeetika teemasid. Põhikursuste eduka läbimise korral saavad õpilased valida ühe kuuest erialakursusi hõlmavast teest, et valmistada õpilasi ette projekti- või lõputööks ja laiendada oma teadmisi tuumatehnoloogia konkreetsetes valdkondades. Lisaks õpetatavatele kursustele peavad õpilased läbima õppekäigu komponendi.

Selles osas peab õpilane viima läbi rea tuumareaktorikatseid, et konsolideerida klassis antud teooriatunde, ning külastama valitud tuumarajatisi, et saada tuumaenergeetika üldist tunnustust kütusetsükli esi- ja tagaosas samuti reaktorioperatsioonide ajal. Lõpuks töötavad kandidaadid magistrantuuris. lõputöö valitud alal. Lõputöö võib läbi viia mitmes teemas, mis vastavad fookusvaldkondadele, mille on määratlenud vastavad juhendajad. Teise võimalusena võivad tudengitehnoloogia osakond, kui see on asjakohane, kinnitada tudengitehnoloogia osakonna lõputöö teemasid või töötada välja vastavate sponsoreerivate organisatsioonide probleeme.

Eesmärgid

Programmi eesmärgid (eesmärgid) on toota lõpetajaid, kes:

 1. Advance professionaalselt ja neid tunnustatakse juhid nende valitud valdkondades.
 2. Kasutage nende tehnilisi teadmisi, et käsitleda ühiskonna vajadusi kriitiliselt, loovalt, eetiliselt ja uuenduslikult.
 3. Edaspidi arendage oma teadmisi ja oskusi kraadiõppe ja kutsekoolide kaudu.

Õpilaste õpitulemused

Üliõpilane, kes lõpetas M.Sc. Tuumatehnika on võimeline:

 1. Tundma välja, sõnastada ja lahendada täiustatud tuumatehnoloogia probleemid kaasaegsete tööriistade ja tehnikate ning matemaatika ja inseneriteaduste alaste teadmiste rakendamisega.
 2. Omandada teadmised kaasaegsetest küsimustest tuumatehnoloogia valdkonnas.
 3. Disaini ja läbiviimise katsed, samuti analüüsida, tõlgendada andmeid ja teha otsuseid.
 4. Teostage uuringuid, dokumenteerige ja kaitske uurimistulemusi.
 5. Funktsioon meeskondades ja tõhus suhtlemine.
 6. Tehke ennast professionaalsel ja eetilisel viisil.

134250_photo-1517925035435-7976539b920d.jpg

Üldine ülesehitus ja nõuded

M.Sc. Tuumatehnika programmis on 36 ainepunkti. Programm koosneb kolmest põhikomponendist.

Õpetatavate kursuste komponent: selles osas peab tudeng läbima tuumaenergeetika edasijõudnute õppeprogrammi. See komponent on võrdne 24 krediiditunniga ja koosneb 8 kursusest, igaühel 3 ainepunkti. 8 kursust (24 krediidi tundi) on 4 põhikursust (12 krediidi tundi) ja 4 valikainete kursust (12 krediidi tundi), mis on valitud ühe seast 6 võimalikust teest.

Field Trips Component: selles komponendis on üliõpilane kohustatud läbi viima mitmeid tuumareaktori katseid, et konsolideerida klassis antud teoreetilisi tunde ning külastada valitud tuumarajatisi, et saada tuumatehnoloogia üldist hindamist esi- ja tagapoolt kütusetsükli jooksul ka reaktorite käitamise ajal. Vajaduse korral toimub väljasõidud väljaspool AÜE-d (nt Lõuna-Korea Vabariigis või USA-s) seni, kuni AAE-sse on olemas tuumaalaborid ja -rajatised.

Thesis Component: selles komponendis on üliõpilane kohustatud läbi viima sõltumatu uurimistööd väitekirja tuumatehnika valdkonnas. See komponent on võrdne 12 krediidi tunniga.

Vastuvõtutingimused

 • Bakalaureusekraadi lõpuleviimine vastaval erialal, mille minimaalne kumulatiivne punktide keskmine (CGPA) on 3,0 kuni 4,0 või samaväärne (nt kõrgema teise klassi autasud Suurbritannia stiilis, mainekas akrediteeritud asutus).
 • Inglise keele oskuse miinimumtase kas:
  • iBT TOEFL (Interneti-põhine test) skoor on 91 või samaväärne, või
  • Üldine akadeemiline IELTS skoor 6,5 või
  • 1550 EmSATi ingliskeelne tulemus.
 • Kõigisse programmidesse lubamiseks on vajalik minimaalne kvantitatiivne skoor 150 üldhariduskooli eksamil (GRE), välja arvatud tervishoiu, ohutuse ja keskkonnatehnika inseneri magistrikraad ning rahvusvahelise ja tsiviiljulgeoleku magistriõpe, kus alammäära ei ole seatud. Kõigi programmide taotlejad peaksid proovima GRE-i kõiki kolme jaotist.
 • Minimaalselt kaks kohtuniku soovitust (pakutakse veebivormi kaudu).
 • Otsuse eesmärk (500–1 000 sõna).
 • Sisseastumisvestlus.
Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The internationally top-ranked Khalifa University is the one university in the UAE with the research and academic programs that address the entire range of strategic, scientific and industrial challen ... Loe edasi

The internationally top-ranked Khalifa University is the one university in the UAE with the research and academic programs that address the entire range of strategic, scientific and industrial challenges facing the UAE’s knowledge economy transformation and our rapidly evolving world. Its world-class faculty and state-of-the-art research facilities provide an unparalleled learning experience to students from the UAE and abroad. The university brings together the best in science, engineering and medicine in the UAE, to offer specialized degrees that can take promising high school graduates all the way to top-rated doctorate degree holders. Näita vähem