MSc tuumaenergia alal

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

112894_25_Nuclear_EN_per_polinternational.jpg

Missioon ja eesmärgid

Tuumatehnoloogia magistriprogrammi eesmärk on valmistada ette insenerid, kellel on vajalikud oskused elektrijaamade, radioaktiivsete jäätmete töötlemisettevõtete, tööstuslike ja meditsiiniliste rakenduste kiirgust kasutavate süsteemide kavandamiseks, ehitamiseks ja käitamiseks jne.

Seetõttu rõhutatakse haridusprogrammis teemasid, mis viitavad energiarakendustele, st lõhustumis- ja termotuumajaamad, tuumakütus, materjalid ja ohutus. Arvestatakse teemasid, mida rakendatakse ka mujal kui energeetikas, nagu kiirguse, materjalifüüsika, plasmafüüsika ja tuumaväljaga tugevalt seotud nanotehnoloogiate meditsiinilistes ja tööstuslikes rakendustes.

Karjäärivõimalused

Tänu magistriõppe multidistsiplinaarsele koolitusele saab tuumaenergeetika eriala lõpetajaid hõlpsasti rakendada tuumasektoris (nt tuumajaamade projekteerimisel, ehitamisel ja käitamisel, tuumaelektrijaamade dekomisjoneerimisel, tuumajäätmete töötlemisel ja kõrvaldamisel, kiirguse projekteerimisel ja ehitamisel) allikatest, tuumasünteesi- ja suure energiafüüsika keskustes), aga ka muudes valdkondades, näiteks energeetikatööstuses, meditsiinisektoris, tervise-, ohutus- ja keskkonnasektoris (nt insenerifirmad, haiglad, nõustamine ja riskianalüüs ettevõtted) ning ka uurimiskeskused ja ülikoolid.

Viimati uuendatud okt 2020

Teave kooli kohta

Politecnico di Milano is a technical university located in the heart of the most productive region in Italy. The university is a point of reference in Italy and internationally as far as the Architect ... Loe edasi

Politecnico di Milano is a technical university located in the heart of the most productive region in Italy. The university is a point of reference in Italy and internationally as far as the Architecture, Design and Engineering fields are concerned. Programmes are available in English. Näita vähem
Milano , Como , Lecco , Cremona , Piacenza , Mantua , Milano + 6 Rohkem Vähem