Teadusmagistri programmid

Master of Science kraad (lühendatud kui MSc) omistatakse ülikoolides üle kogu maailma neile, kes on lõpetanud magistriõppe programmi reaalteadustega või tehnoloogiaga seotud valdkonnas.

Astumine MSc kraadiõppesse tähendab olulise investeeringu tegemist oma professionaalsesse karjääri. Lisaks parematele karjäärivõimalustele, mida võimaldab teadusmagistri kraadi omandamine, saavad tudengid arendada ka väärtuslikke isiklikke oskusi ning täita eelduse doktoriõppesse astumiseks. Bioloogia ja bioteadused, ärindus, inseneriteadus ja tehnoloogia ning loodusteadused on põhilised akadeemilised erialad mida teadusmagistri kraadiõppe programmid pakuvad. Teadusmagistri kandidaadid peavad tavaliselt teostama iseseisva uurimistöö ning esitama lõpetamiseks vajaliku lõputöö.

Teadusmagistri programmide mitmekesisus võib olla segadusseajav - ära lase sellel ennast takistada! Alusta oma otsinguid uurides allpool välja toodud populaarseid teadusmagistri kraadiõppe programme.

Viimati lisatud MSc'd

SRH University Heidelberg

Magistriõpe suurtes andmetes ja äri analüüsi

Detsember 14, 2018
Ettevõtete jaoks digitaalse ümberkujundamise aluse loomiseks peavad tulevased ettevõtted loovat meelelaadi, mis võimaldab andmete kasutamist teadmiste loomiseks. Suured andmeanalüütikumid - mis ulatuvad kaugemale lihtsast andmeanalüüsist - on tuleviku majandusprobleemide lahendamisel hädavajalikud. Uued ärisegmendid ja digitaalsed ärimudelid nõuavad an… [+]alüütiliste oskuste, ettevõtliku mõtteviisi ja suhtlemisoskuste kombinatsiooni. [-]

University of Central Missouri

Magister Kriminaalõiguse (MSc)

Detsember 13, 2018
Kui olete valmis oma haridust jätkama, valige väljakujunenud programm maailmaklassi õppejõuga. UCMi kriminaalõiguse osakond asutati 1962. aastal ja on jäänud oma juurtega tõele, jätkates uuendusi ja pidades sammu tänapäevaste kriminaalõigusagentuuridega.

Ghent University - Faculty of Bioscience Engineering

Magistriõpe Bioinformaatika

Detsember 12, 2018
Tehnoloogilised edusammud on muutnud bioloogiat andmepõhises teaduses. Molekulaarsete andmete laviin võimaldab olulisi avastusi bioloogias, ökoloogias ja molekulaarses arengus, ajendab innovatsiooni biotehnoloogia ja farmaatsiatööstuses ning toetab meditsiinilist ja valitsusväliste otsuste tegemist.

Eesti ülikoolid

Muuda asukohta

Mis on teadusmagistri kraad?

Master of Science (MSc) on magistriõppe kraad, mis omistatakse tavaliselt peale õpinguid reaalteadustes, inseneriteadustes või meditsiinis. Ülikoolides üle kogu maailma pakutakse MSc programme, mis sisaldavad endas kohustuslikke loenguid ning ka uurimistööd. Master of Science (teadusmagister) kraadi ei tohiks segamini ajada Master of Arts (MA) kraadiga, mis on seotud humanitaaralade, kommunikatsiooni, geograafia, sotsiaalteaduste, filosoofia ja nendega seotud erialade õpingutega. Teadusmagistri programmi lõpetanud tudengid saavad MSc kraadiõppest väärtuslikku teaduslikku, tehnilist ja professionaalset pädevust.

Millised on teadusmagistri kraadi omandamise eelised?

Teadusmagistri kraadiõppe programmi astumisel on mitmeid eeliseid, mis võivad olla nii isiklikud, akadeemilised kui erialased. Teadusmagistri lõputööks vajalikud iseseisvad uuringud arendavad tudengeid isiklikul ja erialasel tasemel, kasvatades enesekindlust, pädevust, suhtlusoskust ning muid väärtuslikke oskusi. Teadusmagistri õppe loenguprogramm on väga asjakohane mitmetel erialastel põhjustel, lisaks on see ka suurepärane alus edasisteks doktorantuuri õpinguteks. Tööandjad nii avalikus kui erasektoris hindavad väärtuslikku panust, mida teadusmagistri kraad töökoha taotlejale annab, olgu see algaja, kogemusi omav või juhtpositsiooni kandidaat.

Mida me teadusmagistri programmis õpime?

Teadusmagistri programmid kuuluvad tavaliselt mõnda järgnevasse kategooriasse: bioloogia ja bioteadused, inseneriteadus ja tehnoloogia, loodusteadused ja mõnikord ärindus, majandus ja juhtimine. Teadusmagistri kraadid on saadaval sellistel erialadel nagu toiduteadused, farmaatsia, biotehnoloogia, molekulaarteadused ning teised bioteadused. Inseneriteaduste MSc programmid hõlmavad enda alla tsiviilehituse, arvutiteaduse, lennunduse ja ka tööstusdisaini. Astronoomia, keemia, matemaatika ja füüsika on mõned loodusteadused, mida teadusmagistri õppe tudengid saavad endale erialaks valida. Rahvusvahelise juhtimise MSc, globaalse logistika MSc või turunduse ja juhtimise MSc on kolm näidet ärindusega seonduvate teadusmagistri programmidest.

Millist karjääri edenemist võiksid oodata omades teadusmagistri kraadi?

Väikeste ja suurte organisatsioonide potensiaalsed tööandjad mõistavad kõrghariduse olulisust efektiivselt töötavate professionaalide koolitamisel. Olenemata sellest, kas teadusmagistri kraad omandatakse kohe peale bakalaureuse kraadiõpet või peale mõned aastaid töökogemuse kogumist, on MSc kraadiõpe kasulik ettevõtmine. MSc kraadi omanikel on magistrikraadi mitte omavate inimestega võrreldes suurem võimalus saada töökohal edendatud kõrgematele positsioonidele. Teadusmagistri programmid treenivad tudengeid hakkama saama tehniliste, metodoloogiliste, materjali-põhiste või inimsuhetega seotud väljakutsetega, millega nad oma töö jooksul võivad kokku puutuda.

Kui palju maksab teadusmagistri kraadi omandamine?

Õppemaks või muud maksud erinevad suuresti MSc programmiti ning ülikooliti, samuti on see erinev riigiti. Mõned ülikoolid ja erasektori organisatsioonid pakuvad stipendiume ja muud finantsabi silmapaistvatele teadusmagistri programmi kandidaatidele. Taolisi toetusid võib saada vastavalt rahalise abi vajadusele või akadeemilistele saavutustele põhinevalt. On oluline võtta otse kontakti ülikooli sisseastumisbürooga et saada rohkem infot teadusmagistri programmi maksumuse kohta. Ülikoolide reaalteaduste ja tehnoloogia erialade vastuvõtubüroodest on samuti võimalik saada rohkem infot rahalise abi kohta, juhul kui seda pakutakse.

Miks sooritada teadusmagistri kraad online?

Online teadusmagistri kraadiõppe programm on võimalus omandada väärtuslik ja rikastav magistrikraad ilma et peaks tegema suuri muutusi oma ajakavas. MSc online kraadiõpe on üks tänapäeva meetoditest kõrghariduse saamiseks. Teadusmagistri online programmid kasutavad e-õppe tehnoloogiat mitte ainult selleks et pakkuda õpet, vaid et ka seda täiustada. Läbi e-õppe tarkvara, rakenduste, diskussioonigruppide, virtuaalsete konverentside ja emaili, saavad MSc online tudengid suhelda otse oma professoritega ning saavad täisväärtusliku õppekogemuse.

Millised on uurimustöö nõudmised teadusmagistri programmis?

Teadusmagistri programmid tudengitelt eeldatakse uurimistöö projekti lõpetamist, milleks võib kuluda alates paarist kuust kuni aastani või rohkemgi. Uurimistöö teostatakse läbi peale vastava uurimistöö metoodika treeningu läbimist, nii et tudeng on vajaliku info kogumiseks hästi ette valmistatud. Kui andmed on kokku kogutud, peavad tudengid seda analüüsima ning esitama oma leiud kirjalikus lõputöös või väitekirjas. MSc tudengitelt nõutakse mõnikord ka oma tulemuste esitamist ettekandena professorite ja/või kaastudengite ees. Lõputöö projekt on tihtipeale üks kõige väärtuslikumaid kogemusi MSc programmis.