Ma Hiina kirjanduses, keeles ja kultuuris

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Ülevaade

MA Hiina kirjanduses, keeles ja kultuuris on kraadiõppe programm osalise või täistööajaga õppuritele.

Programmi eesmärk on arendada õpilastes sügavamaid teadmisi Hiina kultuuri kohta ja laiendada nende nägemust uute perspektiividega, et valmistada neid ette muutuva ühiskonna väljakutsetega toimetulemiseks. See parandab õpilaste hiina keele oskust ja kultuurilist kirjaoskust, mis on eriti oluline sellistel kutsealadel nagu haridus, meedia ja kultuurikorraldus.

Õpilastelt nõutakse kursuse 27 ühikut, sealhulgas 3 ühiku projekti aruanne. Kõik nõuded täidetakse tavaliselt kahe aasta jooksul (osalise tööajaga) või ühe aasta jooksul (täistööajaga).

Osakoormusega õppurid peavad eeldatavasti võtma suurema osa kursustest õhtuti (kell 6.30–21.20), samal ajal kui täiskoormusega õppijad võivad päevasel ajal osa võtta ka kursustest (kell 8.30–18.20). Õpilased peavad kooli lõpetamisel saavutama kumulatiivse GPA väärtuse 2,50. Need, kes saavutavad kumulatiivse GPA väärtuse 3,40 ja 3,67, lõpetavad vastavalt teenete ja eristumisega.

Programmi nõuded on järgmised:

  • Vajalikud kursused 9 ühikut
  • Uurimismeetod ja seminar 6 ühikut
  • Projekti aruanne 3 ühikut
  • Valikained 18 ühikut

Kursused jagunevad kolme valdkonda, nimelt: (1) kirjandus, (2) keel ja (3) kultuur. Õpilased peavad läbima igas piirkonnas vähemalt ühe valikaine ja valima kontsentratsiooniks ühe ala. Nad peavad läbima kontsentreeritud alal veel ühe valikainekursuse, kus nad kirjutavad oma lõpupoolel oma projekti aruande. Lõpetamiseks on vajalik valikainete kursuste koguarv 6. Tuleb märkida, et aastas pakutakse ainult teatud arvu kursusi.

Magistriõppe üliõpilastele suurema paindlikkuse tagamiseks loetletakse mõned 4000-tasemelised BA CHI kursused topelt 7000 taseme kursustena, et nad saaksid valida need kursused programmi nõuete täitmiseks. Neil kursustel osalevad magistrandid peavad bakalaureuseõppe üliõpilastele mõeldud lõpueksamil osalemise asemel esitama sisuliselt kirjaliku essee.

Õppevahend on peamiselt hiina keel (kas Putonghua või kantoni keeles). See märgitakse registreerimisperioodil selgelt ära.

Väljapaistvate akadeemiliste tulemustega üliõpilastele (kelle kumulatiivne GPA on vähemalt 3,67) antakse igal aastal neli stipendiumi, mille suuruseks on 42 000 HK dollarit. Stipendiumi suurus on seotud poolega kogu programmi õppemaksust ja seda kohandatakse vastavalt.

129613_IMG_2403MA.JPG

Sissepääs

Taotlejatel peab olema:

  1. bakalaureusekraad teise klassi või kõrgema hindega Hiina või sellega seotud erialadel (massiteabevahendid, humanitaarteadused, kultuuriõpe ja haridus) tunnustatud ülikoolist või muust sarnasest asutusest; või
  2. üldkraad pluss asjakohane töökogemus; või
  3. samaväärne kvalifikatsioon.

Programmi tasu :

  • Õppetasu kogu programm on HK $ 98,550
  • (Täistööajaga kahes osas; osalise tööajaga kolmes osas)

Kandideerimise tähtaeg:

  • 31. mai 2020
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Faculty of Arts is an essential part of Hong Kong Baptist University, an institution that is firmly committed to being ”a leading liberal arts university in Asia for the world delivering academic ... Loe edasi

The Faculty of Arts is an essential part of Hong Kong Baptist University, an institution that is firmly committed to being ”a leading liberal arts university in Asia for the world delivering academic excellence in a caring, creative and global culture.” Näita vähem