MA visuaalkultuuris

Üldine

Programmi kirjeldus

See kaheaastane rahvusvaheline visuaalkultuuri magistriprogramm uurib visuaalkultuuri üliolulist rolli tänapäevases ja kaasaegses maailmas. Selle eesmärk on süvendada õpilase arusaamist sellest, kuidas ja miks kujundid ja visuaalsus tänapäeval kujundavad ja kajastavad meie teadmisi, hoiakuid ja kogemusi, võib-olla rohkem kui kunagi varem.

Uuritakse laias spektris visuaalseid žanre ja meediume, näiteks kunsti, filmi, uudiseid ja dokumentaalpilte, reklaame, teaduspilte ja linnakeskkonda, nii tehnoloogilisest kui ka ühiskondlikust arengust lähtudes modernsuse ajal, aga ka eksistentsiaalsetele ja kultuurilistele aspektidele nägemine ja pildid.

Teooriate ja meetodite laiaulatusliku aparaadi kaudu aitab programm kaasa piltide ja muude visuaalsete väljendite jõu (ja mõnikord ka jõuetuse) paremale mõistmisele, et lummata, veenda ja häirida ning tekitada tähendusi sotsiaalses, kultuurilises ja isiklikus kontekstis.

Karjääri väljavaated

Programm valmistab üliõpilast ette doktoriõppeks ja edasiseks karjääriks akadeemilistes ringkondades, aga ka laiemalt määratletud kultuurisektori karjääriks, keskendudes piltidele, kujundusele ja visuaalsusele.

Lisateavet leiate aadressilt https://www.lunduniversity.lu.se/lubas/i-uoh-lu-HAVIC

Miks Lund University ?

Lund University asutati 1666. aastal ja see on üks Põhja-Euroopa vanimaid, laiemaid ja parimatest ülikoolidest. Ülikool kuulub QS World University Rankings 2020 maailmas 100 parima ülikooli hulka ja on nr 1 valik rahvusvahelistele tudengitele, kes tulevad Rootsi - ühte maailma innovaatilisemasse, jätkusuutlikumasse ja demokraatlikumasse riiki.

Kui soovite luua oma rahvusvahelist võrku globaalse klassiruumi seadetes, on Lund University suurepärane võimalus. Kogege teist õppimisviisi riigis, mis on kõrghariduse pakkumisel üks parimaid maailmas. Rühmatöö ja mitteformaalsed õpetaja-õpilastega seonduvad suhted hõlbustavad põhjalikku õpet.

Ülikool asub Lundis, võluvas ja kompaktses Lõuna-Rootsis asuvas ülikoolis, Taani Kopenhaageni lennujaamast vaid 35 minuti kaugusel. Linn on tuntud oma elava üliõpilaseluga ning on koduks ka paljudele maailma juhtivatele uurimisasutustele ja rahvusvahelistele ettevõtetele.

Lisateavet Lund University kohta leiate aadressilt www.lunduniversity.lu.se

Viimati uuendatud Oktoober 2019

Teave kooli kohta

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A ... Loe edasi

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A degree from Lund University is a hallmark of quality both in Sweden and abroad. Näita vähem
Lund , Malmö , Helsingborg + 2 Rohkem Vähem