Maastikuarhitektuur

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Maastikuarhitektuuri magister on professionaalne kvalifikatsioon, mis on akrediteeritud Maastike Instituudi poolt ja mis pakub marsruudi rahvusvaheliselt tunnustatud kvalifikatsiooniks kiiresti kasvavas globaalses elukutses.

Maastikuarhitektuuri magistrant ühendab rõhu individuaalsele praktikale ja uurimusliku, eksperimentaalse lähenemise, millel on tugev professionaalne alus. See on nii ümberõppekursus seotud õppeainete lõpetanutele kui ka magistriõppe lõpetanute viimane kraadiõppe aasta.

Aine on välja antud Manchester Metropolitan University kus seda on õpetatud juba üle 40 aasta ja mis moodustab täna osa prestiižsest Manchesteri arhitektuurikoolist. Meie koolilõpetajad on oma erialal maailmas juhid ja teinud edasi muljetavaldavat karjääri nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Vilistlaste hulka kuuluvad New Yorgi kõrgliini juhtdisainer James Corner of Field Operations ning Jason Prior of Aecom, kes vastutab olümpiapargi üldplaanide eest Londonis ja Rio de Janeiros.

Manchesteri kunstikoolis paiknevad õpilased saavad ligipääsu muljetavaldavatele raamatukogu-, infotehnoloogia-, töökoja- ja stuudiokorraldustele, auhinnatud hoones, vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel kesklinnast.

Pikkus

 • 2 aastat: täiskohaga
 • 4 aastat: osalise tööajaga
 • Õpilased, kellel on maastikuarhitektuuri alal hea tunnustus, võivad astuda otse programmi 2. osasse (1 aasta täistööajaga või 2 aastat osalise tööajaga).

Omadused ja eelised

 • Maastikuinstituudi poolt akrediteeritud kaheaastane 300 krediidiprogramm, mis annab kiiresti areneva kutseala rahvusvaheliselt tunnustatud kvalifikatsiooni
 • Kaks aastat täistööajaga programm pakub kursusi vastavate valdkondade lõpetanutele
 • Akrediteeritud Suurbritannia bakalaureuse maastikursuste lõpetajad või rahvusvahelised ekvivalendid võivad omandada kursuse 2. osa otseseks õppeaastaks
 • 1. osa loob distsipliinil laia aluse ja toetab põhiliste disaini- ja suhtlemisoskuste arendamist
 • 2. osa propageerib individuaalse disainipraktika uurimist nii eksperimentaalse stuudio töö kui ka individuaalsete uurimistööde kaudu
 • Integreeritud praktika ja interdistsiplinaarse koostöö võimalused
 • Õppetöö viib läbi kogenud tuumikgrupp, keda täiendavad mitmesugused praktikud ja õppejõud
 • Õppereis ja kohapealsed külastused annavad õpilastele otsese kogemuse mitmesugustest maastikuprojektidest nii rakendatud kui ka kohapeal
 • Maastikuarhitektuuri magistrikraadi annab Manchester Metropolitan University

Karjääri väljavaated

Valdav enamus meie lõpetanutest otsivad tööd selle eriala kas Suurbritannias või välismaal, paljud tänu kursusel loodud seostele. Väljaspool Londonit on Inglismaa loodeosa rohkemate maastikupraktikate alus kui kuskil mujal riigis. Võimalused on olemas paljudes organisatsioonides, alates väikestest erapraksistest kuni rahvusvaheliste, multidistsiplinaarsete ettevõteteni. Teise võimalusena töötavad maastikuarhitektid ka avalikus sektoris või mittetulundusühingutes. Paljud vilistlased on jätkanud vastutustundlikke positsioone suuremates rahvusvahelistes ettevõtetes ja olnud seotud maamärkide projektide elluviimisega kogu maailmas.

Sisenemise nõuded

1. osa Sisenemine
 • Maastikuarhitektuuri magistrandiks kõlblikel tudengitel on tavaliselt vähemalt teise klassi kraad tihedalt seotud ainealal. Järgmised erialad on tüüpilised, ehkki see ei ole ammendav loetelu ja kõigi taotlejate sobivust hinnatakse portfelli ja intervjuu kombinatsiooni kaudu:
  • Ehitatud keskkonna kujundus, sealhulgas: arhitektuur, linnakujundus ja planeerimine, sisekujundus, aiakujundus.
  • Arvesse võib võtta ka muid disaini või kunstiga seotud erialasid, sealhulgas: mood, film, graafika, tootedisain jne.
  • Maismaal või taimedel põhinevad teadused, sealhulgas: geograafia, aiandus, metsandus või põllumajandus, ökoloogia, keskkonnateadus ja -korraldus.
  • Inseneritehnika, sealhulgas eriti tsiviilehitus, hüdroloogiline ja ehitustehniline ehitus.
 • Rahvusvahelised üliõpilased, kellel on oma riigi omavahel tihedalt seotud kvalifikatsioon, võivad osaleda 2. osa kandmises, kuid enamikul juhtudel on vajalik 2-aastane kursus, et kohanduda Ühendkuningriigi erialase erialase ja kultuurilise kontekstiga .
 • Ülemaailmsed taotlejad nõuavad IELTS-i, mille üldskoor on 6,5 ja mis tahes kategoorias vähemalt 5,5, või samaväärne vastuvõetav inglise keele oskus.
Otsene 2. osa sisenemine
 • Kandidaadid, kellel on vähemalt teise klassi kraad akrediteeritud Suurbritannia bakalaureuse maastikuarhitektuuri kursusel, võetakse tavaliselt vastu otse maastikuarhitektuuri magistriõppe 2. osasse. Teiste riikide kandidaadid, kellel on IFLA-ga tunnustatud samaväärse standardi bakalaureuse kvalifikatsioon, võivad ka 2. aastal saada otsese riiki sisenemise õiguse.
 • Võib kaaluda teiste väga lähedalt seotud erialade (peamiselt arhitektuuri ja linnaplaneerimise) kandidaate tingimusel, et esitatakse tõendeid 6. taseme mõistmise ja teadmiste kohta maastikuarhitektuuriga seotud täiendavates valdkondades.
 • Ülemeremaade kandidaadid vajavad IELTSi, mille üldskoor on 7,0 ja vähemalt 6,0 üheski kategoorias või samaväärne aktsepteeritud inglise keele kvalifikatsioon.

Pange tähele: sellele kursusele kandideerimiseks peate esitama ainult ühe viite.

Kursuse üksikasjad

Maastikuarhitektuuri magistrant paneb rõhku maastiku kui dünaamilise ja kohanemisvõimelise nähtuse mõistmisele. Projektid edendavad keskendumist maastiku kui inimese, kultuurilise konstruktsiooni ja selle aluseks olevate looduslike ja keskkondlike protsesside vahelistele liidestele. Kujundusbürood uurivad ülemaailmse tähtsusega teemasid konkreetse maastiku uurimise kaudu piirkondlikust ulatusest, järk-järgult kuni üksikasjaliku ulatusliku materiaalse ja tehnoloogilise lahenduseni. Kogu tähelepanu keskmes on kaasaegsete teoreetiliste ideede ja tehnoloogiate rakendamine uuritud maastike väljakutsetega toimetulemiseks.

Kursusel on väga tugevad sidemed praktikaga. Õpilased puutuvad kokku paljude praktikutega ja nendega kogu kursuse kestel ning saavad individuaalset kogemust otsese kutsealase kaasamise ja teoreetiliste loengute ja seminaride sarja kombinatsiooni kaudu.

Aasta 1

Osa 1 pakub laiapõhjalist maastikuarhitektuuri alast teadmisi ja oskusi üliõpilastele, kes soovivad õppida seotud valdkondadest ja välismaal õppivatelt üliõpilastelt, kes saavad kasu üleminekust teisele kultuurilisele ja erialasele kontekstile.

 • Ateljeeüksuste kaudu arendavad õpilased lugemis- ja maastikuvõtteid ning teisenduste kavandamiseks vajalikke kujundus- ja suhtlemisoskusi.
 • Põhijoonised ja tarkvara oskused töötatakse välja keskendunud tugisessioonide kaudu.
 • Maastikuõpetus on aluseks teoreetiliste ja tehniliste teadmiste põhivaldkondades.

Maastikuarhitektuuri magistriõppe 1. osa koosneb 6 ühikust, kokku 120 ainepunkti.

2. aasta

Osa 2 annab hariduse viimaseks aastaks nii maastikuõpetuse lõpetanute kui ka teiseste üliõpilaste jaoks ning julgustab palju suuremat iseseisvust ja võimalust arendada isiklikku tava nii disaini- kui ka teadustööpõhise töö kaudu. Tugev professionaalne element toetub tervele aastale. Võtmepunktid:

 • Ateljeeüksused julgustavad õpilasi rakendama teoreetilisi ideid ja päevakavasid konkreetses maastiku kontekstis ning arendama individuaalseid trajektoore, mis põhinevad nende isiklikel tugevustel ja huvidel.
 • Taimestikukalender kulgeb pideva niidina läbi 2. osa ateljee.
 • Õpilased saavad nii otsese isikliku kogemuse kui ka teoreetilise arusaamise teema professionaalsest kontekstist.
 • Dissertatsiooni- ja näituseüksus loob raamistiku isiklikuks ja tööalaseks huvipakkuvate teemade üksikasjalikumaks uurimiseks.

Maastikuarhitektuuri magistriõppe 2. osa koosneb 5 ühikust, kokku 180 ainepunkti.

Hindamiskoefitsiendid ja kontakttunnid

10 ainepunkti võrdub 100 õppetunniga, mis on loengute, seminaride ja praktiliste sessioonide ning iseseisva õppe kombinatsioon. Mastersi kvalifikatsioon koosneb tavaliselt 180 ainepunktist, PGDip 120 krediidist, PGCert 60 krediidist ja MFA 300 krediidist. Teie õpiaja täpne koostis ja hinnangud kursusele varieeruvad vastavalt teie valikutele ja õpistiilile, kuid see võib olla:

Uuring

 • Täiskohaga: 20% loenguid, seminare jms; 5% paigutus; 75% sõltumatu uuring
 • Osalise tööajaga: 20% loenguid, seminare jms; 5% paigutus; 75% sõltumatu uuring

Hindamine

 • Täiskohaga: 100% kursuste korraldamine; 0% praktiline; 0% eksam
 • Osakoormus: 100% kursuste korraldamine; 0% praktiline; 0% eksam
Lisateave selle kursuse kohta
 1. Kursusel on osalise tööajaga võimalus, kuid kõik õpilased peavad hiljem aasta jooksul (tavaliselt varakevadel) osalema nii kolmepäevasel sissejuhataval visiidil kui ka 4-päevasel õppereisil, mis hõlmab töölt vaba aja võtmist.
 2. Kursus on õpetatud kraadiõppe programm ja hõlmab sellisena märkimisväärsel hulgal keerukaid lugemisi ja kirjalikke töid, samuti regulaarseid suulisi ja visuaalseid esitlusi. See eeldab suurt inglise keele sujuvust ja oskust ning kandidaadid peaksid tagama, et nad teevad midagi enamat kui vastavad IELTSi põhinõuetele.
 3. Kursus hõlmab rühmatöö mõningaid elemente, mida peetakse oluliseks ettevalmistuseks kutseala edaspidiseks praktiseerimiseks, ning eeldatakse, et õpilased teevad üksteisega koostööd ja vastutustundlikku koostööd.
 4. See kursus erineb tavapärastest ülikooli hindamiseeskirjadest selle poolest, et üliõpilane peab iga hindeelemendi läbima hindega 50, selle asemel, et ühiku tasemel läbida. Hüvitist ei saa rakendada.
Paigutuse valikud

Kursusel on praktikaga väga tihe seos ja õpilased puutuvad praktikutega kokku kogu õppekavas erinevatel viisidel. Maastikupraktika ja elukutse üksus loob arusaamise teema eetilisest, õiguslikust ja ametialasest kontekstist mitmesuguste külastavate loengute ja töötubade kaudu, samuti praktikate ja saitide külastuste ning otsese isikliku kogemuse kaudu. See võib toimuda 3-kuulise praktika kaudu vastavas praktikas või mitmesuguste alternatiivsete vahendite kaudu, näiteks osalemine kliendi juhitud õppetöös või väline konkurss.

Manchesteri arhitektuurikool

Meie arhitektuurikool on uuenduslik koostöö Manchester Metropolitan University ja Manchesteri ülikooli vahel, mis ühendab üle 100-aastase haridusalase kogemuse, et luua Suurbritannia üks suurimaid arhitektuurikoole.

Kool on järjekindlalt kuulutatud Suurbritannia parimate arhitektuurikoolide hulka ja pakub erinevaid erialaselt tunnustatud bakalaureuse- ja magistriõppeid. Selle aja jooksul on MSA omandanud mitmekesisuse, elujõu ja kvaliteedi maine, spetsialist, teadustööga tegelev personal pakub õpilastele rikkalikku ja stimuleerivat keskkonda.

Tasud

Suurbritannia ja EL tudengid
 • Suurbritannia ja ELi üliõpilased: Täistööajaga lõiv: 1542 naela 30 ainepunkti kohta aastas. Õppetasud jäävad samaks igal kursuse aastal, kui täidate need tavalises ajakavas (kordusaastaid ega õppepause pole).
 • Suurbritannia ja ELi üliõpilased: osalise tööajaga lõiv: 1542 naela 30 õpitud ainepunkti kohta aastas. Õppetasud jäävad samaks igal kursuse aastal, kui täidate need tavalises ajakavas (kordusaastaid ega õppepause pole).
Kolmandate riikide ja Kanalisaarte üliõpilased
 • ELi mittekuuluvad rahvusvahelised ja Kanalisaare üliõpilased: Täistööaeg: 2750 naela 30 ainepunkti kohta aastas. Õppetasud jäävad samaks igal kursuse aastal, kui täidate need tavalises ajakavas (kordusaastaid ega õppepause pole).
 • ELi mittekuuluvad rahvusvahelised ja Kanalisaare üliõpilased: osalise tööajaga lõiv: 2750 naela 30 õpitud ainepunkti kohta aastas. Õppetasud jäävad samaks igal kursuse aastal, kui täidate need tavalises ajakavas (kordusaastaid ega õppepause pole).
Lisainformatsioon

Magistrikursus sisaldab tavaliselt 180 krediiti, PGDip 120 ainepunkti, PGCert 60 ainepunkti ja MFA 300 krediiti. Õppemaks tasub iga õppeaasta eest sama, kui kursus on lõpule viidud tavapärase aja jooksul (ükski korduv aasta või uuringu katkestamine).

Osalise tööajaga õpilased võivad võtta maksimaalselt 90 ainepunkti igal õppeaastal.

Lisakulud

Spetsialisti kulud

 • 750 kr

Kõrgkvaliteediga sülearvuti koos vajaliku tarkvaraga laaditud ja töökorras ning hulga spetsiaalsete joonistus- ja tehnilise disainiga seadmeid. Ülikoolilinnas on saadaval lai valik tööjaamu ja tarkvara, kuid tudengid vajavad suure osa ajast oma varustust

Paigutuskulud

 • 1200

Reisid hõlmavad sissejuhatavat reisi ja välismaa õppereisi, mis hõlmavad ööbimist ning mitmeid kohapealseid külastusi ja päevaseid väljasõite, mille puhul õpilased peavad kandma transpordikulusid. Sõltuvalt õpilaste erilisest huvist ja projektikoha valikutest võivad olla vajalikud või soovitatavad muud väljasõidud ja kohapealsed külastused.

Kutsekulud

Üliõpilaste liikmesus Maastikuinstituudis on vabatahtlik, kuid tasuta.

Muud kulud

 • 1000

Õpilastel soovitatakse osta kohapealseks külastuseks head õueriided ja jalanõud. Samuti peavad nad kogu kursuse jooksul katma mitmesuguste dokumentide ja jooniste printimise ja joonistamise kulud.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 c ... Loe edasi

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 countries. We are ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old according to the Times Higher Education Young University Rankings 2019 which is a measure of our commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Näita vähem