Ülevaade

Maastikuarhitektuuri magister on professionaalne kvalifikatsioon, mis on akrediteeritud Maastike Instituudi poolt ja mis pakub marsruudi rahvusvaheliselt tunnustatud kvalifikatsiooniks kiiresti kasvavas globaalses elukutses.

MLA-l on rõhk üksikutele tavadele ja uurimuslik, eksperimentaalne lähenemine, millel on tugev professionaalne alus. See on nii vahetuskurss asjaomaste valdkondade lõpetajate jaoks kui ka maastikuhariduse lõpetanute lõpueksamiõppeaasta.

Selle teema annab Manchester Metropolitan University kus seda on õpetatud juba üle 40 aasta ja täna kuulub maineka Manchesteri Arhitektuurikooli. Meie lõpetajad on maailma juhtivad asjatundjad ja on saanud muljetavaldava karjääri riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Vilistlased on James Corner of Field Operations, plii disainer New Yorgi Highline ja Jason Prior Aecom, kes vastutab Londonis ja Rio de Janeiros Olympic Parki üldplaanide eest.

Manchesteri kunstikoolis paiknevad õpilased saavad ligipääsu muljetavaldavatele raamatukogu-, infotehnoloogia-, töökoja- ja stuudiokorraldustele, auhinnatud hoones, vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel kesklinnast.

Kursuse omadused ja eelised

 • Kaks aastat kestnud 300 krediidiprogrammi, mille on akrediteerinud Maastikuinstituut ja mille tulemuseks on rahvusvaheliselt tunnustatud kvalifikatsioon kiiresti kasvavas elukutse valdkonnas.
 • Kaks aastat täistööajaga programm pakub kursusi vastavate valdkondade lõpetanutele
 • Akrediteeritud Suurbritannia bakalaureuse maastikursuste lõpetajad või rahvusvahelised ekvivalendid võivad omandada kursuse 2. osa otseseks õppeaastaks
 • Osa 1 annab laialdase aluse distsipliini ja toetab põhilisi disaini ja suhtlemisoskuste arengut.
 • Osa 2 soodustab individuaalse disaini tava uurimist eksperimentaalsel stuudiokorraldusel ja individuaalsel uurimisel.
 • Integreeritud töökoht ja võimalused interdistsiplinaarseks koostööks.
 • Õppetööd korraldab kogenud põhitöötajate rühm, mida täiendavad paljud praktikud ja õppejõud.
 • Õppereis ja saidi külastused annavad õpilastele otsese kogemuse mitmes maastikuprojektis, mida rakendatakse ja kohapeal.
 • MLA kraadi annab Manchester Metropolitan University .

Kursuse üksikasjad

MLA paneb rõhku maastiku kui dünaamilise ja kohanemisvõimelise nähtuse mõistmisele. Projektid aitavad keskenduda maastiku kui inimese, kultuurilise konstruktsiooni ja loomuliku ja keskkonnaalase protsessi peegeldumise vahelistele liidestele. Design Ateliers uurib ülemaailmse tähtsusega teemasid, uurides konkreetset maastikku piirkondlikust ulatusest, järk-järgult kuni materiaalse ja tehnoloogilise revolutsiooni detailse ulatusega. Siin on keskendunud tänapäevaste teoreetiliste ideede ja tehnoloogiate rakendamisele, et lahendada uuritud maastike väljakutseid.

Kursusel on väga tugevad sidemed praktikaga. Õpilased puutuvad kokku paljude praktikutega ja nendega kogu kursuse kestel ning saavad individuaalset kogemust otsese kutsealase kaasamise ja teoreetiliste loengute ja seminaride sarja kombinatsiooni kaudu.

AASTA 1

Osa 1 pakub laiapõhjalist maastikuarhitektuuri alast teadmisi ja oskusi üliõpilastele, kes soovivad õppida seotud valdkondadest ja välismaal õppivatelt üliõpilastelt, kes saavad kasu üleminekust teisele kultuurilisele ja erialasele kontekstile.

 • Atelier'i üksuste kaudu töötavad õpilased välja lugemis- ja maastike tehnikad ning ümberkujundamise pakkumiseks vajalikud konstruktsiooni- ja suhtlusoskused.
 • Põhijoonised ja tarkvara oskused töötatakse välja keskendunud tugisessioonide kaudu.
 • Maastikuõpetus on aluseks teoreetiliste ja tehniliste teadmiste põhivaldkondades.

AASTA 2

Osa 2 annab hariduse viimaseks aastaks nii maastikuõpetuse lõpetanute kui ka teiseste üliõpilaste jaoks ning julgustab palju suuremat iseseisvust ja võimalust arendada isiklikku tava nii disaini- kui ka teadustööpõhise töö kaudu. Tugev professionaalne element toetub tervele aastale. Võtmepunktid:

 • Atelier üksused julgustavad õpilasi rakendama teoreetilisi ideesid ja päevakorda konkreetse maastiku konteksti ja arendama individuaalseid trajektoore juurdunud oma isiklikud tugevused ja huvid.
 • Vegetation Calendar toimib pideva lõimena läbi 2. osa Atelier üksused.
 • Õpilased saavad nii otsese isikliku kogemuse kui ka teoreetilise arusaamise teema professionaalsest kontekstist.
 • Disseratsiooniüksus pakub raamistikku isikliku ja ametialase huvi teemade üksikasjalikumaks individuaalseks uurimiseks.

Riiki sisenemise nõuded

1. osa Sisenemine

Õpilased, kellel on õigus MLA-le, omavad tavaliselt vähemalt teise klassi kraadi tihedalt seotud teemavaldkonnas. Tüüpilised on järgmised, kuigi see ei ole ammendav nimekiri ja kõigi taotlejate sobivust hinnatakse portfelli ja intervjuu kombineerimise abil:

 • Ehituskeskkonna disain, sealhulgas: arhitektuur, linnade disain ja planeerimine, sisekujundus, aiakujundus
 • Võib kaaluda ka teisi disaini või kunstiga seotud erialasid, sealhulgas: moe, filmi, graafikat, toote disaini jms
 • Maa või taimedega seotud teadused, sealhulgas: geograafia, aiandus, metsandus või põllumajandus, ökoloogia, keskkonnateadus ja -juhtimine
 • Engineering, sealhulgas eelkõige: tsiviil-, hüdroloogia ja ehituslik insener

Rahvusvahelised üliõpilased, kellel on oma riigi omavahel tihedalt seotud kvalifikatsioon, võivad osaleda 2. osa kandmises, kuid enamikul juhtudel on vajalik 2-aastane kursus, et kohanduda Ühendkuningriigi erialase erialase ja kultuurilise kontekstiga .

Otsene 2. osa sisenemine

Akrediteeritud Suurbritannia bakalaureuse maastikuarhitektuurikursuse kandidaadid, kellel on vähemalt teise klassi kraad, võetakse tavaliselt vastu MLA-le 2. osas. Kandidaadid teistest riikidest, kellel on IFLA poolt tunnustatud samaväärse standardi bakalaureusekraad, võivad olla otseselt ka 2. aastaks õigustatud.

Võib kaaluda teiste väga lähedalt seotud erialade (peamiselt arhitektuuri ja linnaplaneerimise) kandidaate tingimusel, et esitatakse tõendeid 6. taseme mõistmise ja teadmiste kohta maastikuarhitektuuriga seotud täiendavates valdkondades.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 44 kursust Manchester Metropolitan Universityis »

Viimati uuendatud November 2, 2018
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
2 - 4 aastat
Osakoormus
Päevane õpe
Price
1,542 GBP
Ühendkuningriigi ja ELi üliõpilased: täistööajaga: 1542 £ 30 krediidi kohta aastas. Osalise tööajaga: 1542 £ 30 ainepunkti aastas. EL-i ja Kanalisaarte õpilased: täistööaeg: 2584 kr 30 krediidi kohta aastas. Osalise tööajaga: 2584 kr / 30 ainepunkti aasta
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date