Kasvab arusaam, et oluline on hea valgustus linnapiirkondades, hooned ja interjöörid. Valgus on oluline arhitektuuri ja oluline inimeste heaolu ning selle kvaliteet mõjutab inimeste käitumist, mugavus, tervis, tõhusus, turvalisus ja ohutus. Programmi aluseks on uus lähenemisviis valguse ja valguse planeerimisele - disaini-, tehnoloogia- ja tervisega seotud visuaalse, füüsilise ja bioloogilise kogemuse ning teadmiste kombinatsioon.

KTH arhitektuurne valgustuse disain

Programm pakub põhjalikku arusaamist arhitektuuri valgustus disaini valdkonnas teaduslike teadmiste ja praktiliste kogemuste valdkonnas kunstliku valguse ja päevavalgust. Programmi eesmärk on õpetada oskust rakendada selles valdkonnas arenenud teadmisi nii praktilises kui ka akadeemilises olukorras.

Programmis kasutatakse uuenduslikke õpetamis- ja õppimismeetodeid, nagu struktureeritud loengud ja vastastikuse eksperthinnangu meetodid. Interaktiivsed seansid loovad konstruktiivse õpikeskkonna, kus aine mõistmine toimub õpilaste ja õpetajate vastasmõju kaudu esitluste ja avatud arutelude kaudu, juhendamine ja töötoad. Haridus seob teooriat ja praktikat ning sellepärast teostame prototüüpide ja mudelite abil täismahulisi uuringuid, et käivitada arhitektuuriga valgusallikad. Lisaks võimaldavad laborisessioonid põhjalikku arusaamist füüsilistest ja visuaalsetest nähtustest. Kogu programmi raames pakutakse mitmeid motiveerivaid loenguid, kus tunnustatud rahvusvahelised ja riiklikud valgustusdisainerid, arhitektid ja teadlased jagavad oma teadmisi ja kogemusi.

Üliõpilaste hindamine toimub individuaalsete ja grupitööde kombinatsioonide abil.

Valgustuslaborator korraldab ülikoolide sarja, mis ühendavad akadeemiat ettevõtetega ja teadusasutustega konkreetsetes teemades, näiteks seminari sarja Lighting Vision ja digitaalvalgustus. 2018. aastal korraldab KTH valgusümpoosioni, kahepäevase rahvusvahelise ürituse, mis keskendub valgusele ja tervisele.

Viime läbi mitmeid uurimisprojekte koos ettevõtete ja teiste institutsioonidega, kus õpilased on kaasatud. ALD Masteri üliõpilased on oma doktoritöö arendamiseks saanud järjepidevat riiklikku ja rahvusvahelist teadustöö rahastamist ja stipendiume.

Karjäärivõimalused

Valgustus on laienev teadmisi. Viimastel aastatel on olnud kasvav nõudlus valgustus oskusteabega, valgustus disainerid mõista rolli valgus ja valgustus arhitektuuri, siseruumides ja linnakeskkonnas. Nad võivad lisada olulise lisaväärtuse projekti suurendades visuaalset jõudlust, energiatõhusus, jätkusuutlikkus, ohutus, heaolu ja tervise. Seal on rikkalik töövõimalusi arhitektid, projekteerijad ja insenerid valgustus pädevusse.

Lõpetajad peamiselt tööd valgustus või arhitektuurilise studios või füüsilisest isikust ettevõtjatest konsultandid. Tööandjad võivad olla ka ehitusettevõtted, valgustus tootjad ja avalik-õiguslikud või eraettevõtjad. Arhitektuurivalgustuse disaini magistri lõpetanud üliõpilased on samuti õppinud KTH-s doktorikraadi või teistes riiklikes või rahvusvahelistes ülikoolides.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 56 kursust KTH Royal Institute of Technologyis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
155,000 SEK
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi