Iidsete õpingute magistriprogramm on kinnistunud Kreeka ja Rooma antiigi, samuti iidsete ühiskondade laiema kultuuripärandi õpetamise ja uurimise pikkadesse traditsioonidesse.

Programm on kavandatud multidistsiplinaarseks programmiks, kuna vaevalt saab lahendada iidset kultuuri või ühiskonda puudutavat küsimust, kui piirduda tõenditega kas kirjalike allikate või arheoloogiliste materjalidega. Seetõttu ühendate te ajaloolise, kirjandusliku ja arheoloogilise lähenemisviisi.

Miks õppida Amsterdami muinasuuringuid?

 • Seda magistrikraadi programmi pakuvad kaks ülikooli. Amsterdami ülikool ja VU Amsterdam ühendasid oma teadmised muinasajaloo ja arheoloogia alal Amsterdami muinasuuringute ja arheoloogia keskuses (ACASA). Erinevate akadeemiliste erialade spetsialistide liitmine loob koostöö- ja õppimiskeskkonna.
 • Teil on võimalus valida viie erineva spetsialiseerumise hulgast, võimalusega lisada oma programmi muinaskeel (assüüria-babüloonia, kreeka või ladina keel).
 • Intensiivsed klassid, mis koosnevad väikestest rühmadest ja otsene isiklik kontakt juhendajatega.
 • Võimalus õppida iidseid õpinguid imeilusas Amsterdami linnas, mis on üks maailma elavamaid kultuuri- ja kosmopoliitilisi linnu.
 • Amsterdamis on oma muististe muuseum, The Allard Piersoni muuseum, mis on programmiga tihedalt seotud. Muuseumis on suur Kreeka ja Rooma antiigi keraamika, klaasi ja pronkside kollektsioon, aga ka üks olulisemaid klassikalise antiigi teoste kollektsioone Hollandis ja laiemalt Euroopa regioonis.


See on see, mida teete
Kõigile õpilastele on kohustuslik kaks põhikursust ja magistritöö.

Programmi ülesehitus
Programm koosneb 60 EAP-st:
Põhikursuste eest 12 ainepunkti
30 ainepunkti spetsialiseeritud kursuste ja valikainete korral
18 krediiti magistritöö eest

Põhikursused on kaks seminari, millel on mõlemad interdistsiplinaarsed nurgad:
- Valitsejate ideoloogia ja esindatus: võrreldakse viise, kuidas muistse maailma eri osade valitsejad ja perioodist alates 1000 eKr kuni hilisantiigini esindavad valitsejad oma režiime.
- Suured arutelud: kutsub teid osalema mõnes ajaloolaste ja arheoloogide arutelul, mis käsitleb iidseid kultuure ja ühiskondi ning mõisteid ja meetodeid, mida me nende mõistmisel kasutame.

Ülejäänud 30 EAP-s osalete järgmistel kursustel:

 • Arheoloogia, muuseumid ja avalikkus
 • Kristusest Constantinuseni: judaism ja kristlus nende Grao-Rooma kontekstis
 • Kreeka eliitkultuur Rooma impeeriumis
 • Keelepõhine kursus:
  • Akkaadlane
  • Kreeka keel
  • Ladina keel

Valikained
Iga fookusala hõlmab ühte või kahte valikainet. Valikainete võib valida paljude kursuste hulgast, seotud teemadel nagu arheoloogia, pärandiuuringud, ajalugu, iidsed õpingud või klassika.

Lõputöö
Oluline osa programmist, magistritöö võimaldab teil teha originaalseid uuringuid ühe töötaja järelevalve all. Töö teema peavad üliõpilane ja akadeemiline nõustaja omavahel kokku leppima.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 79 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud September 3, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP üliõpilaste jaoks. 14,600 eurot mitte-Euroopa-väliste ja mitte-EMP üliõpilaste jaoks.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date