Magister inseneri mehaanika

Üldine

Programmi kirjeldus

Insenermehaanika mängib võtmerolli kõikides tööstusdisainilahenduse protsessi valdkondades, mis nõuavad toote toimivuse ja funktsionaalsuse põhjalikku mehaanilist analüüsi. Insenermehaanika magistriprogramm annab õpilastele teadmised ja oskused, mis on vajalikud usaldusväärsele ja jätkusuutlikule disainile keskendumiseks, kasutades kaasaegseid simulatsioone ja katseid vedeliku mehaanika, tahke mehaanika ning heli ja vibratsiooni alal.

KTH

Insenermehaanika magistriprogramm hõlmab vedeliku mehaanika, tahke mehaanika ning heli ja vibratsiooniga seotud teooriat, arvmeetodeid ja katselisi tehnikaid. Õppekava on välja töötatud tiheda tööstuse kaasamisega ja seda mõjutavad tugevalt uusimad uuringud. Programmi oluline eesmärk on õpetada üliõpilasi, kes on hästi ette valmistatud arenenud tööstuslike probleemide lahendamiseks nii suurtes kui ka väikestes rahvusvahelistes ettevõtetes ning ka teadustöös.

Programm pakub kolme pala: vedeliku mehaanikat, tahket mehaanikat ning heli ja vibratsiooni. Ainult kolmandik kursustest on kohustuslikud, mis tähendab, et tudengitel on palju võimalusi kursuste ülesehitust vastavalt oma huvidele kohandada. Esimese kolme semestri jooksul segatakse teoreetilised kursused enam rakendatavate projektipõhiste kursustega. Kursused sisaldavad tavaliselt eksperimentaalseid ja arvulisi laboreid ning õpilased saavad kaasaegsete eksperimentaalsete meetodite ja tarkvara oskuse. Kursustel antakse õpilastele palju võimalusi suhelda KTH silmapaistvate teadlaste ja selliste ettevõtetega nagu maailma juhtiv veokitootja Scania ning rongi- ja lennukihiiglane Bombardier.

Neljas ametiaeg kulub viiekuulise kraadiprojekti kallal, kus tudengil on võimalus konkreetset teemat põhjalikult uurida. Kraadiprojekt viiakse lõpule kas tööstuses või akadeemilises asutuses, Rootsis või välismaal. Üliõpilased, kes teevad oma KTH lähedal, võivad paralleelselt lõputööga käia ka kursustel.

See on kaheaastane programm (120 EAP), mis antakse inglise keeles. Lõpetajatele antakse magistrikraad. Programmi annab peamiselt Stockholmi KTH ülikoolilinnakus inseneriteaduste kool ( KTH ).

Karjäär

Insenermehaanika magistriprogrammi lõpetanud üliõpilased valdavad vedeliku mehaanikat, tahket mehaanikat ning heli ja vibratsiooni - valdkondi, mis on seotud paljude tööstusharudega. Lõpetajad leiavad laias valikus töövõimalusi teadus- ja arendustegevuses tööstuses, nõustamisel ja uurimistöös, mitte ainult masinaehituses, vaid ka muudes inseneri valdkondades.

Tavaliselt leiavad programmi lõpetanud töövõimalused disainiinseneride, testimisinseneride, arvutusinseneride, teadlaste, konsultantide ja spetsialistidena ning programmi lõpetanuid võib leida sellistest ettevõtetest nagu ABB, Airbus, Alfa Laval, COMSOL, Sandvik, Scania , Tetra Pak, ÅF ja Volvo. Märkimisväärne arv lõpetajaid jätkab doktorantuuri ka KTH või muudes rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolides.

Õpilased

Saate teada, mida arvavad programmi tudengid oma ajast KTH .

Somayan Basu, India: " KTH l on vilgas üliõpilaselu vilgas kultuur."

Jätkusuutlik arendus

KTH lõpetanutel on teadmisi ja vahendeid ühiskonna säästvamaks muutmiseks, kuna säästev areng on kõigi programmide lahutamatu osa. Insenertehnilise mehaanika magistriprogrammi kolm peamist säästva arengu eesmärki on järgmised:

 • Taskukohane ja puhas energia
 • Tööstus, innovatsioon ja infrastruktuur
 • Jätkusuutlikud linnad ja kogukonnad

Insenermehaanika mängib võtmerolli peaaegu kõigis suuremates energia muundamise protsessides. Inseneri mehaanika kraadi omandamisel saate aidata kaasa näiteks tuumaelektrijaamade ja tuuleturbiinide struktuurilise terviklikkuse hindamisele ning tuulikute parkide kujundamisele, et maksimeerida energiakogumist.

Insenermehaanika on paljude tööstustoodete ja süsteemide projekteerimisprotsessis ülimalt oluline. Teadmised ja oskused, mida õpite magistriprogrammist, näiteks uued eksperimentaalsed tehnikad ja täiustatud simulatsioonid, muudavad teid uute jätkusuutlike uuenduste võtmetegijaks.

Häiring mürast ja muudest soovimatutest helidest on jätkusuutlike linnade ja kogukondade arendamisel oluline teema. Insenermehaanika lõpetanud on suurepäraselt varustatud, et aidata muu hulgas kaasa müravabade toodete ja süsteemide kavandamisele, mis on seotud transpordi, energia muundamise ja konstruktsiooni terviklikkusega.

Lisaks aitab ehitusmehaanika programm loomulikult kaasa ka muude säästva arengu eesmärkide saavutamisele. Üks näide on hea tervis ja heaolu, pakkudes mitmeid biomehaanika kursusi, mis on seotud meditsiiniliste teemadega, näiteks veresoonte haigused ja inimeste liikuvus.

Vedeliku mehaanika rada

Vedeliku mehaanika rada on üks kolmest inseneri mehaanika magistriõppe programmist. Vedeliku mehaanika teekonda omandavad üliõpilased omandavad sügava ja laialdaselt rakendatava kompetentsi vedeliku mehaanikas, valmistades neid ette tulevaseks ametiks.

Vedelikku mehaanikat leidub kõikjal, nii looduses kui ka tööstuses, ning sellel on oluline roll paljude tulevaste toodete väljatöötamisel. Kõik, mis hõlmab vedelikku (gaasi või vedelikku), on vedeliku mehaanika. Need vedelikud võivad sisaldada või mitte sisaldada selliseid osakesi nagu õhus olevad vihmapiisad, veres voolavad punased verelibled või paberimassist leiduvad kiud. Rakendusvaldkondi leidub näiteks erinevates energia muundamise protsessides, nagu tuule- ja laineenergia, aga ka tavalised sisepõlemismootorid, aga ka sõidukite projekteerimisel, kus tähelepanu saab suunata lennukite tiibade optimeerimisele, minimeerides kütusekulu.

Distsiplina koosneb vedeliku mehaanika füüsikast, matemaatikast, mehaanikast ja numbrilisest analüüsist. Meie õpilasena saate teadmisi ja töötada kaasaegsete teoreetiliste, numbriliste ja eksperimentaalsete meetoditega ning leida lahendusi mitmesugustele vedeliku mehaanilistele probleemidele. Mehaanika osakonnas toimub valdkonnas ulatuslik kõrgetasemeline uurimistöö, uurimistöö, mida teile kui meie õpilasele tutvustatakse meie teadlaste ja õpetajatega suhtlemise kaudu.

Solid Mechanics rada

Solid Mechanics on üks kolmest teest mehaanika magistriprogrammi raames. Sellel rajal liikuvatel õpilastel on oma ruumid ja arvutilabor. Meie õppejõud väärtustavad üliõpilastega suhtlemist.

Meie eesmärk on pakkuda teile teadmisi tahke mehaanika analüüside kõigis tehnilistes aspektides, mille järele on paljudes tööstusharudes suur nõudlus. Teie tulevane amet võib hõlmata tööd arvutusliku stressi- ja tüveanalüüsi, kujundamise, arendamise, uurimise või testimisega.

Tahke mehaanika kui distsipliin hõlmab matemaatikat, numbrilist analüüsi, mehaanikat ja füüsikat. See hõlmab ka mitmeid materjaliteaduse ja tööstusdisainilahenduse aspekte.

Solid mehaanika on küps valdkond, mida pidevalt arendatakse ja uuritakse nii riiklikult kui ka rahvusvaheliselt. Selle töö liikumapanevaks jõuks on uute materjalide väljatöötamine ja nende kasutamine toodete täiustatud funktsionaalsuse, parema vastupidavuse ja töökindluse saavutamiseks, minimeerides kahjulikku keskkonnamõju. KTH pühendame palju jõupingutusi tööriistade väljatöötamisele, mis hõlbustavad uute toodete kavandamist materjalide mehaaniliste omaduste parema kirjeldamise ja sobivate disainikriteeriumide sõnastamise kaudu. Arendame ja kasutame aktiivselt teaduslikke arvutusvahendeid, mis on valdkonnas laialdaselt kasutusele võetud tahke mehaanika ja interdistsiplinaarsete analüüside jaoks.

Heli ja vibratsiooni rada

Heli ja vibratsioon on KTH magistriprogrammi üks lugusid. See programm annab teile platvormi edukaks karjääriks tööstuses või doktorikraadi jätkamiseks.

Kõikjal meie kaasaegses ühiskonnas puutuvad meid kokku heli ja vibratsiooniga. Alates meeldivast linnulaulu või muusikast kuni heli edastamiseni kuni ebameeldiva või isegi kahjuliku müra ja vibratsioonini, näiteks liiklus- ja ehitustöödest. Tehnilise akustika rakendused hõlmavad väga laia valdkonda, alates rakendusmatemaatikast signaalitöötluse kaudu kuni mootorite, transpordi ja ehitustehniani. Marcus Wallenbergi heli- ja vibratsiooniuuringute labor (MWL) kuulub KTH lennunduse ja sõidukitehnika osakonda ning on Põhja-Euroopa suurim ülikooli keskus heli- ja vibratsiooniuuringute alal. Programmi eesmärk on võimaldada õpilastel õppida edasijõudnumaid teemasid müra ja vibratsiooni kontrolli alal, eriti sõidukitehnika alal. Õpilased võivad ka arendada oma spetsialiseerumist arvukate valikainete kursuste kaudu. Programmil on hea tasakaal teoreetiliste õpingute ja praktiliste rakenduste vahel.

Kursused

Aasta 1

Kõigi radade kohustuslikud kursused

 • Teaduse ja loodusteaduste teooria ja metoodika (AK2030) 4,5 ainepunkti
 • Tehnikamehaanika uurimismetoodika (SG2128) 3,0 ainepunkti

Tingimuslikult valitavad kursused kõigile radadele

 • Sissejuhatus mürakontrolli (SD2110) 3,0 ainepunkti
 • Inseneriakustika (SD2111) 6,0 ainepunkti
 • Signaalid ja mehaanilised süsteemid (SD2125) 6,0 ainepunkti
 • Vibro Acoustics (SD2140) 8,0 ainepunkti
 • Eksperimentaalse struktuuri dünaamika, projektikursus (SD2150) 9,0 ainepunkti
 • Voolu akustika (SD2155) 6,0 ainepunkti
 • Akustilised mõõtmised (SD2165) 8,0 ainepunkti
 • Ehituse akustika ja kogukonna teade (SD2166) 7,5 ainepunkti
 • Energiameetodid (SD2170) 6,0 ainepunkti
 • Numbrilised akustika ja vibratsiooni meetodid (SD2175) 9,0 ainepunkti
 • FEM insenerirakenduste jaoks (SE1025) 6,0 ainepunkti
 • Sissejuhatus biomehaanikasse (SE2121) 9,0 ainepunkti
 • Testimisvõtted tahkete mehaanikatehnikas (SE2123) 6,0 ainepunkti
 • Materjalitehnika (SE2126) 9,0 ainepunkti
 • Rakendatud elastsus koos FEM (SE2132) 9,0 ainepunktiga
 • Dünaamilised probleemid tahkes mehaanikas (SE2134) 7,5 ainepunkti
 • Väsimus (SE2137) 6,0 ainepunkti
 • Murdemehaanika (SE2139) 6,0 ainepunkti
 • FEM-modelleerimine (SE2860) 8,0 ainepunkti
 • Sõiduki aerodünaamika (SG2211) 6,0 ainepunkti
 • Vedeliku dünaamika (SG2212) 7,5 ainepunkti
 • Vedeliku mehaanika (SG2214) 7,5 ainepunkti
 • Kokkupressitav vool (SG2215) 7,5 ainepunkti
 • Turbulents (SG2218) 7,5 ainepunkti
 • Laine liikumised ja hüdrodünaamiline stabiilsus (SG2221) 7,5 ainepunkti
 • Mikrovedelikud (SG2222) 4,5 krediiti
 • Rakendatud arvutuslik vedeliku dünaamika (SG2224) 5,0 ainepunkti
 • Vedeliku mehaanika jätkukursus (SG2225) 4,0 ainepunkti

Vedeliku mehaanika rada

Kohustuslikud kursused

 • Vedeliku mehaanika (SG1218) 4,0 ainepunkti
 • Inseneride vedeliku mehaanika (SG1220) 6,0 ainepunkti
 • Vedeliku dünaamika (SG2212) 7,5 ainepunkti
 • Vedeliku mehaanika (SG2214) 7,5 ainepunkti
 • Kokkupressitav vool (SG2215) 7,5 ainepunkti
 • Turbulents (SG2218) 7,5 ainepunkti
 • Vedeliku mehaanika jätkukursus (SG2225) 4,0 ainepunkti

Soovitatavad kursused

 • Voolu akustika (SD2155) 6,0 ainepunkti
 • FEM insenerirakenduste jaoks (SE1025) 6,0 ainepunkti

Solid Mechanics rada

Kohustuslikud kursused

 • FEM insenerirakenduste jaoks (SE1025) 6,0 ainepunkti
 • Materjalitehnika (SE2126) 9,0 ainepunkti
 • Rakendatud elastsus koos FEM (SE2132) 9,0 ainepunktiga
 • FEM-modelleerimine (SE2860) 8,0 ainepunkti

Soovitatavad kursused

 • Vibro Acoustics (SD2140) 8,0 ainepunkti
 • Eksperimentaalse struktuuri dünaamika, projektikursus (SD2150) 9,0 ainepunkti

Heli ja vibratsiooni rada

Kohustuslikud kursused

 • Vibro Acoustics (SD2140) 8,0 ainepunkti
 • Voolu akustika (SD2155) 6,0 ainepunkti

Tingimuslikult valikained

 • Vaiksete ja vibratsioonivabade toodete kujundamine (SD1116) 6,0 ainepunkti
 • Müra ja vibratsiooni juhtimine (SD1120) 9,0 ainepunkti
 • Inseneriakustika (SD2111) 6,0 ainepunkti
 • Signaalid ja mehaanilised süsteemid (SD2125) 6,0 ainepunkti
 • Ehituse akustika ja kogukonna teade (SD2166) 7,5 ainepunkti

Soovitatavad kursused

 • Testimisvõtted tahkete mehaanikatehnikas (SE2123) 6,0 ainepunkti
 • FEM-modelleerimine (SE2860) 8,0 ainepunkti
 • Sõiduki aerodünaamika (SG2211) 6,0 ainepunkti
 • Kokkupressitav vool (SG2215) 7,5 ainepunkti

2. aasta

Kõigi radade kohustuslikud kursused

 • Teaduse ja loodusteaduste teooria ja metoodika (AK2030) 4,5 ainepunkti
 • Tehnikamehaanika uurimismetoodika (SG2128) 3,0 ainepunkti

Tingimuslikult valitavad kursused kõigile radadele

 • Inseneriakustika (SD2111) 6,0 ainepunkti
 • Signaalid ja mehaanilised süsteemid (SD2125) 6,0 ainepunkti
 • Akustilised mõõtmised (SD2165) 8,0 ainepunkti
 • Ehituse akustika ja kogukonna teade (SD2166) 7,5 ainepunkti
 • Mittelineaarne akustika (SD2180) 6,0 ainepunkti
 • Sõiduki akustika ja vibratsioon (SD2190) 6,0 ainepunkti
 • Materjalitehnika (SE2126) 9,0 ainepunkti
 • Rakendatud elastsus koos FEM (SE2132) 9,0 ainepunktiga
 • Väsimus (SE2137) 6,0 ainepunkti
 • Usaldusväärsus, optimeerimine ja disain (SE2145) 9,0 ainepunkti
 • Kiudvõrkude ja materjalide mehaanika (SE2152) 8,0 ainepunkti
 • FEM-modelleerimine (SE2860) 8,0 ainepunkti
 • Fem mittelineaarsete probleemide korral mehaanikas (SE2870) 7,0 ainepunkti
 • Inseneride vedeliku mehaanika (SG1220) 6,0 ainepunkti
 • Projekteerimismehaanika (SG2010) 15,0 ainepunkti
 • Jäik kere dünaamiline (SG2150) 7,0 ainepunkti
 • Vedeliku mehaanika (SG2214) 7,5 ainepunkti
 • Turbulents (SG2218) 7,5 ainepunkti
 • Täpsemad kokkusurutavad voolud (SG2219) 7,5 ainepunkti
 • Laine liikumised ja hüdrodünaamiline stabiilsus (SG2221) 7,5 ainepunkti
 • Vedeliku mehaanika jätkukursus (SG2225) 4,0 ainepunkti
 • Tuuleenergia aerodünaamika (SG2226) 6,0 ainepunkti
 • Inimese liikumise biomehaanika (SG2804) 7,0 ainepunkti

Vedeliku mehaanika rada

Soovitatavad kursused

 • Mittelineaarne akustika (SD2180) 6,0 ainepunkti
 • Materjalitehnika (SE2126) 9,0 ainepunkti
 • Rakendatud elastsus koos FEM (SE2132) 9,0 ainepunktiga

Solid Mechanics rada

Soovitatavad kursused

 • Signaalid ja mehaanilised süsteemid (SD2125) 6,0 ainepunkti
 • Inseneride vedeliku mehaanika (SG1220) 6,0 ainepunkti
 • Jäik kere dünaamiline (SG2150) 7,0 ainepunkti
 • Vedeliku mehaanika (SG2214) 7,5 ainepunkti
 • Vedeliku mehaanika jätkukursus (SG2225) 4,0 ainepunkti

Heli ja vibratsiooni rada

Soovitatavad kursused

 • Ehituse akustika ja kogukonna teade (SD2166) 7,5 ainepunkti
 • Materjalitehnika (SE2126) 9,0 ainepunkti
 • Rakendatud elastsus koos FEM (SE2132) 9,0 ainepunktiga

Vastuvõtutingimused

Programmi saamiseks peate olema omandanud bakalaureuse kraadi, valdama inglise keelt ja vastama programmispetsiifilistele nõuetele.

Bakalauruse kraad

Nõutav on bakalaureusekraad, mis on võrdne Rootsi bakalaureusekraadiga, või samaväärne akadeemiline kvalifikatsioon rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolist. Õpilasi, kes õpivad pikemaid tehnilisi programme ja on läbinud bakalaureusekraadiga samaväärsed kursused, arvestatakse igal üksikjuhul eraldi.

inglise keele oskus

Inglise keele oskus on samaväärne (Rootsi gümnaasiumi) inglise keele kursusega B / 6. Nõuet saab täita tulemusega, mis on võrdne või kõrgem järgmistes rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele testides esitatud tulemustest:

 • TOEFL paberipõhine: kirjaliku testi tulemus on 4,5 (skaala 1-6), koondhinne 575.
  TOEFL ITP ei aktsepteerita.
 • Internetipõhine TOEFL iBT: kirjaliku testi tulemus on 20 (skaala 0–30), koondhinne on 90
 • IELTS Academic: minimaalne üldhinne 6,5, ilma sektsiooni alla 5,5
 • Cambridge ESOL: Cambridge English: Advanced (CAE) Certificate in Advanced English või Cambridge English: Proficiency (CPE) (inglise keele oskuse tunnistus)
 • Michigani inglise keele hindamise aku (MELAB): Miinimumhinne on 90
 • Michigani ülikool, ECPE (inglise keele oskuse tunnistuse eksam)
 • Pearson PTE Academic: skoor 62 (kirjutades 61)

Erinõuded insenermehaanika magistriprogrammile

Bakalaureusekraad või sellele vastav summa, mis vastab 180 EAP-le, kursustega

 • Matemaatika ja programmeerimine: peavad sisaldama (i) diferentsiaali ja integraali arvutamist mitme muutujaga, ii) lineaarset algebrat, iii) arvulist analüüsi), iv) tavalisi ja osalisi diferentsiaalvõrrandid ja integraalmuundeid, v) matemaatilist statistikat ja ( vi) kõrgemas programmeerimiskeeles programmeerimise alused, mis kokku vastab vähemalt 25 EAP-le.
 • Rakendusmehaanika: see peab hõlmama i) tahket mehaanikat, ii) vedeliku mehaanikat ja iii) heli ja vibratsiooni, mis kokku vastab vähemalt 20 ECTS ainepunktile.

Taotluse dokumendid

 1. Varasemate ülikooliõpingute tunnistused ja diplomid
 2. Teie kraadis sisalduvate läbitud kursuste ja hinnete ärakiri
 3. Inglise keele oskuse tõendamine
 4. Teie passi koopia koos isikuandmete ja fotoga või muud isikut tõendavad dokumendid

Insenermehaanika magistriprogrammi eridokumendid

 • Kokkuvõtlik leht *

* Selleks, et teie taotlust saaks pidada täielikuks, peate täitma veebis oleva kokkuvõtliku lehe. Kui te ei lisa kokkuvõtlikku lehte, mõjutab see teie hindepunkti negatiivselt. Enne vormi esitamist täitke kindlasti kogu nõutav teave. Pange tähele, et kokkuvõtlik leht on ainus konkreetne dokument, mida nõutakse inseneri mehaanika magistriõppesse kandideerimisel.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

KTH Royal Institute of Technology has served as one of Europe’s key centres of innovation and intellectual talent for almost two hundred years. Recognized as Sweden’s most prestigious technical univer ... Loe edasi

KTH Royal Institute of Technology has served as one of Europe’s key centres of innovation and intellectual talent for almost two hundred years. Recognized as Sweden’s most prestigious technical university, KTH is also the country’s oldest and largest. With over 12,000 students and an international reputation for excellence, the university continues to nurture the world’s brightest minds, helping to shape the future. Näita vähem