mees

Master katastroofide ohjamise

On hästi teada, et Bangladesh on väga katastroofiohtlikes riigi ja eriti seoses levinud vaesus, katastroofid tihti eeldada suur osakaal; nii riskide ja haavatavuse erinevate katastroofide, on suur. Mõned katastroofid, nagu üleujutused ja põud, on iga-aastane ja põhjustada riiklike kaotuse juures regulaarselt sagedusega. Teised, nagu tsüklonid ja maavärinad, ootavad silmapiiril, ja see ei ole raske ette kujutada, hävitamine, mis võib tekkida tugev maavärin kiiresti kasvav ja tihedalt asustatud linnapiirkondades. Seega on oluline vajadus katastroofide ohjamise selles kontekstis, kus õnnetusi on osa elust.

Seetõttu kraadiõppeprogrammi katastroofide ohjamise koosneb diplomi ja magistrikraadi programmid on läbi Brač Ülikool. See töötab nagu poolautonoomseks programmi raames Brač Ülikooli lingi all arhitektuuri osakond. Diplom on 2 semestri; lõpetamist veel kaks semestrit on võimalus saada magistrikraadi täites väitekirja. Pealegi kohandatud temaatilistel sertifikaat kursused (1-5 päeva) pakutakse soovi korral ühtegi organisatsiooni.

Eesmärgid

See kraadiõppe programm on suunatud aktiivse spetsialistid võimaldab aitavad seda riiklikult olulise praktikale orienteeritud valdkonnas. Selline muidugi täiendada eriala baasil haridust lõpetajate erinevate erialade ühtlasi veelgi pärast kutsekvalifikatsiooni ning võimaldab karjääri. Kuna see kursus on suunatud suuresti arengu organisatsioonide, siis on asjakohane jooksul Brač organisatsioonilise raamistiku.

Student Koostis

Programmid rahuldada vajadus koolituse töötajad riiklike ja rahvusvaheliste valitsusväliste organisatsioonide poolt katastroofide ohjamise. Muud allikad õpilased on valitsusasutuste seotud katastroofide ohjamise.

Kuna programmid on multidistsiplinaarne iseloom, õpilased on pärit laia erialade, mis on toota lõpetajatele valdkonnas töötavate katastroofide ohjamise erinevate võimetega ja rolle, kaasa arvatud sotsiaalteadused, avaliku halduse, relvajõud, õiguse, tehnika, arhitektuuri, planeerimise, geoloogia, geograafia ja meteoroloogia. Lisaks, kuna loomulikult on praktikale orienteeritud, asemel akadeemilise kvalifikatsiooni, kutse ja praktilisi kogemusi tulevastele üliõpilastele arvestatakse vastuvõtu.

Kursuse sisu

Sisu käigus koosnevad kolmest põhikomponendist: loengud / seminarid, väliuuringud ja üksiku õpilase projektid. Ekspertide rühma erinevate erialade esitleb loengud ja viia läbi seminare. Külaskäikude on korraldatud asjakohase katastroofiohtlikes piirkondades ja katastroofide ohjamise projekte. Iga õpilane kohustub eriuurimisel projektide käigus semestrit 02 juhendamisel vastava juhendaja, et esitada ja esitada terminal ülesandeid.

Kursus sisu on seotud kolme peamist aspekti:

 1. Pre-katastroofideks valmisoleku ja haavatavuse vähendamine.
 2. Post-katastroofidele reageerimise, asendus- ja taastusravi.
 3. Katastroofi leevendamise ja pikaajalise arengu (Pre-katastroof + pärast katastroofi).

Need aspektid esitatakse ja vaadatakse perspektiivi erinevate erialade kujul põhilisi kursusi, valikained ja üksiku õpilase projektid. Kuna see programm töötab Bangladesh, mis on eriti katastroofiohtlikes piirkonnas, enamik muidugi sisu põhineb kogemuste ja teabe, mis on seotud antud kontekstis. Mitmesuguseid juhtumiuuringud õnnetuste ja katastroofide ohjamise eriti Bangladesh hõlmab muidugi sisu.

kursustel

Järgnev loetelu näitab kursused, mida pakutakse.

Core kursused (Iga kursus viib 3 krediiti ja on kohustuslik)

 1. Alused katastroofiohu juhtimine
 2. Disaster valmisolek, reageerimine ja taastamine strateegiate
 3. Ühenduse lähenemisviisi suurõnnetuste Riskijuhtimise
 4. Tööriistad ja tehnika katastroofiohu juhtimine
 5. Organisatsioonilise ja poliitilise konteksti katastroofiohu juhtimine
 6. Teadusuuringute ja analüütilised meetodid (magistrantidele ainult)

Valikainete kursused (Iga kursus viib 3 krediiti ja vähemalt 2 valikainete kursused peavad olema täidetud. Õpilane võib keskenduda konkreetse valdkonna huvi valides asjakohaste valikainete kursused)

 1. Emergency Response ja humanitaarabi
 2. Katastroofiohu vähendamise ja säästva arengu
 3. Riskikommunikatsiooni koolitus ja üldsuse teadlikkus
 4. Kliimamuutustega kohanemise ja leevendamise
 5. Linnastumine ja katastroofide
 6. Hoonestatud keskkond katastroofiohtlikes piirkondades
 7. Katastroof ja katastroofide ohjamise Practices Bangladesh
 8. Erilist Study (3 AP)
 9. Doktoritöö (6 krediiti; magistrantidele)

Väitekiri

Kõik õpilased jätkavad magistriõppes on kohustatud täitma väitekirja (maksimaalselt 20.000 sõnad, minimaalselt 15000 sõna) teemal, mis on seotud katastroofide ohjamise ja nõustus oma juhendaja (te) ga. Tuum muidugi "Teadus ja analüütiliste meetodite kohta" tuleb võtta selles faasis täiendada väitekirja kirjutamise oskusi ja tehnikaid. Väitekiri on esitada ja kaitses komitee, kuhu kuuluvad vähemalt kaks õppejõudu ja üks väljastpoolt tulnud eksamineerija.

Õppemeetodid

Enamik loengud ja seminarid laialdaselt kasutada multimeedia võimalused ning püüab soodustada füüsilisest isikust ettevõtja mõtlemist, peer-rühma arutelu ja suhtlemist juhendajaid. Kui ei vajaduse täpsemalt ühesuunaline tarne režiim ei järgne; õpilaste osalemine on esmatähtsaks. Siiski, kuna erinevaid kursusi pakutakse programmi raames, vastava mitmekesisuse tase on järgitud õpetamismeetodeid, kasutades meetodeid, näiteks loengud, arutelud, arutame, rollimänge, juhtumiuuringud, töökojad, üksikute projektide, meeskonnatöö, teadus- ja analüüs. Siiski, kuna see muidugi on peamiselt valdkonnas orienteeritud, suure osa õppimine toimub väljaspool klassiruumi ajal külaskäikude. Tulemuseks muidugi peaks olema ülekantavad oskused, mida saab rakendada praktikas.

Vastuvõtmise kriteeriumid

Järgmised kriteeriumid on järgida üliõpilaste vastuvõtu käigus:

 • Minimaalne 3-aastase bakalaureuseõppe kraad. Kandidaadid bakalaureuse kraadi väiksema kestusega vastu ka siis, kui nad on läbinud vastava diplomi või tunnistuse kursuse.
 • Minimaalne 2. divisjoni SSC, HSC ja minimaalne 2. klassi või vähemalt 2,00 CGPA bakalaureuse kraadi. Teise O-taseme viie teemad ja A-tasemele kahe teemasid koos GPA vähemalt 2,0, vastavalt Brač Ülikooli skaala: A = 5, B = 4, C = 3, D = 2 ja E = 1; ainult üks E on aktsepteeritav.
 • Kvalifitseeritud 100-märk vastuvõtu test koosnev kirjalik test (80%) ja intervjuu (20%).
 • Erandina eespool vastuvõtu nõuded saab teha erijuhtudel õpilaste pikk praktiline kogemus katastroofide ohjamise heakskiidul akadeemilise nõukogu.

Eksam nõuded

Järgmised nõuded peavad olema täidetud vastavalt iga taseme käigus:

 • Magistriõpe tasemel lõpetamist 6 tuum kursused, 3 valikainete kursused, 1 eraldi uurida ja väitekirja, kokku 36 krediiti.
 • Minimaalne CGPA 2,0 krediidi kursused ja rahuldav (S) klassi väitekirja.
 • Meeldiv käitumine ja käitumist kogu kestuse jooksul.
Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 13 kursust BRAC Universityis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi