Nanotehnoloogia on nanomeetrilises režiimis iseloomulike mõõtmetega materjalide ja seadeldiste struktuuriga seotud teaduse ja tehnoloogia põnev valdkond. Selle tärkava majandusega piirkonna tööturul kasvab märkimisväärselt ja nanotehnoloogia läbib mitut tehnoloogiasektorit.

KTH nanotehnoloogia

Põhimaterjalide teadusliku mõistmise põhjal on programmi eesmärk luua mõistmine suurusest sõltuvate materjalide, seadmete ja süsteemide omaduste kohta ning ka seda, kuidas neid omadusi saab kohandada mikrostruktuuri kontrollitud manipuleerimisega aatomi või molekulaarse tasemeni . Lisaks on selle eesmärk pakkuda häid teadmisi erinevate nanoosakeste seadmete, samuti nende rakenduste ja valmistamise meetodite kohta. Erilist tähelepanu pööratakse täiustatud iseloomustamismeetodite mõistmisele ja kasutamisele üksikasjalike materjalide ja seadme omaduste hindamiseks. Programm on tihedalt seotud ulatuslike uurimistegevustega KTH Electrum'i laboris, mis on maailma juhtiv ressurss mikro- ja nanofabrikaat puudutavate haridus-, teadus- ja tootearenduste jaoks.

Lõplik kraadi projekt annab õpilastele võimaluse teha põhjalikku õpet oma erialal ja näidata omandatud oskusi nende õpingute ajal. See võib toimuda akadeemilises või tööstusasutuses, peab olema vastavuses magistrikraadi peamise valdkonnaga ja see on kavandatud programmi viimaseks ametiajaks.

Teemad

Nanoteadus, nanodisain, nanoühendid, nanohelikatted, nanotöötlused, teaduslik metoodika, ühiskondlikud mõjud

Karjäär

Nanotehnoloogia magistriprogramm valmistab teid karjääriks mitmesugustes materjalide, pooljuhtide, mikrosüsteemide ja rakendusfüüsika valdkondades. Näiteks Interneti-asjade ja loodusteadustega seotud rakendused pakuvad palju huvitavaid töövõimalusi kõrgtehnoloogia ettevõtetes. Tugev programm keskendub arenenud nanoskaala iseloomustamistööriistadele ning ainulaadne akadeemilise puhta keskkonna keskkonna kogemus muudab teid väga konkurentsivõimeliseks tööturul. Nanoosakeste materjalidega spetsialiseerunud üliõpilased on hästi varustatud tänapäeva ühiskonna jätkusuutlikkuse väljakutsetega tegelemiseks. Nanotehnoloogia on ka suur akadeemiline uurimisvaldkond ning programm pakub tugeva aluse kraadiõppele kõrgelt hinnatud ülikoolides, sealhulgas KTH-s.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 56 kursust KTH Royal Institute of Technologyis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
310,000 SEK
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi