Magister piiri uuringud

Üldine

Programmi kirjeldus

Master Border Uuringud on kahe aasta ühine rahvusvaheline õppekava komplekssete majanduslike, poliitiliste, sotsiaalsete ja kultuuriliste küsimuste piiride ja piirialade Euroopas ja mujal.

Mitmekeelne kursustel õpetatakse saksa, prantsuse ja inglise keeles kolmes riigis on neli ülikooli:

 • University of Luxembourg;
 • University of Lorraine (Prantsusmaa);
 • Saarimaa Ülikoolis (Saksamaa);
 • University of Kaiserslautern (Saksamaa).

Toimetulek raske küsimustele 21. sajandi

Kiiluvees kaotamist regulaarne piirikontrolli Euroopas ja raudse eesriide piiripolitsei Uuringud on avanud uusi objekte teadus- ja on kogenud märgatavat arengut hoogu. Samal ajal Euroopa ühiskondades kogeda probleeme uute sulgemise piire.

Master Border Uuringud pakub õpilastele peamisi kontseptsioone ja analüüsivahendeid mõista sotsiaalseid, kultuurilisi, poliitilisi ja majanduslikke probleeme piirialade ja piiriülese koostööga. Õpilased saavad teoreetilisi teadmisi piiri probleeme, piiri kultuuride, piiri kirjanduste ja konstruktsioonid "teistsugustega".

Õpilased omandada vajalikud oskused mängida otsustavat rolli suurendamine arutelusid riiklikul ja Euroopa identiteeti, ülemaailmse liikuvus, migratsioon, kultuuriline mitmekesisus, kodakondsuse ja piiriülese koostöö - eriti suurregioonis.

Õpilased võivad spetsialiseeruda üks kahest lood:

 • ruumiline pala sealhulgas geograafia ja ruumiline planeerimine;
 • keele ja kultuuri lugu sealhulgas kultuuri-, kirjandus, lingvistika, kultuuridevaheline kommunikatsioon.

karjäärivõimalused

Master Border Uuringud valmistub karjääri piiriüleste ja kultuuridevahelise töö seaded, eriti piirialadel Euroopas (näiteks suurregioonis) ja kaugemalgi.

Konkreetsemad karjäärivõimalusi lisatud:

 • majandussektori (nt kaubanduse ettevõtted ...);
 • kultuuri- ametite või asutuste;
 • meedia;
 • haldusasutuste (nt piiriülene regionaalne ning ruumiline planeerimine, majanduslik, piiriüleste avalike teenuste);
 • planeerimise ja edendamise, piiriüleste kultuuri- juhtimine, piiriülese piirkondliku turustamise.

Miks õppida Border Uuringud Ülikooli suurregioonis?

 • Mitmekeelne kursused õpetatakse nelja partnerülikooli suurregioonis.
 • Õpilased saavad multikultuurne ja mitmekeelne uuringus kogemusi, mis on nende tulevase ametialase karjääri.
 • Interdistsiplinaarne õppekava põhineb tugeva ja pikaajalise koostöö partner ülikoolides.
 • Kohustuslik internatuuri võimaldab õpilastel saada parem ülevaade nende karjäärivõimalusi.
 • Edukas üliõpilastele antakse ühine diplom nelja ülikoolid.

Programm

Õppekava hõlmab täiskohaga kaheaastase programmi (120 ECTS).

Semester 1: Aasta esimesel poolaastal kulutatakse ülikoolis Luksemburg ja ülikooli Lorraine. Õpilased saavad teadmisi Kesk mõistete ja uurimismeetodeid uuringu piirialade tutvustatakse käimasolevad arutelud piiriküsimustes ruumilisest / geograafilise ja keelelise, kultuurilise ja sotsioloogiline perspektiiv.

Semester 2: Teine semester õpilased peamiselt kulutada Ülikooli Lorraine samuti Ülikooli Luksemburg õpilased veelgi spetsialiseerunud õpinguid valides vahel üks kahest lood programmi:

 • ruumiuuringutega
 • keele ja kultuuri uuringud

Iga lugu koosneb ühest moodul (12 EAP) ja valikainete moodul valitud muu pala (6 EAP). Õpilased on täita kohustusliku internatuuri teisel poolaastal.

Semester 3: Õpilased veedavad kolmanda semestri Saarimaa ülikooli ja ülikooli Kaiserslautern. Õpilased osalevad seitsmepäevase ekskursioon, mille jooksul nad töötavad juhtumiuuring piiriüleste suhete ja koostöö. Õpilased süvendada oma teadmisi vastavalt valitud erialale aasta teises pooles.

Semester 4: Viimane semester on pühendatud Lõplik magistritöö. Alguses ja lõpus neljanda semestri töökoda toimub mille tudengid ja arutada nende magistritööst.

Sissepääs

Taotlejal peab olema bakalaureusekraad või samaväärne valdkonnas kultuurilugu, lingvistika, kirjandus, kultuuridevaheline kommunikatsioon, sotsiaalne või ruumiliste Sciences.

Programm on piiratud 20 õpilast. Valik põhineb taotluste dokumentide peaks sisaldama motivatsioonikirja, elulookirjeldus, tunnistused ja diplomid varasemate uuringute ja tõend kirjaliku ja suulise keeleoskuse saksa, prantsuse ja inglise keeles.

Kursused õpetatakse saksa, prantsuse ja inglise keeles. Kõigi kolme keelt ühise Euroopa raamdokument Keeled tase B2 vajalik.

Viimati uuendatud Aprill 2017

Teave kooli kohta

The Faculty of Language and Literature, Humanities, Arts and Education is the largest of the three faculties of the University of Luxembourg.

The Faculty of Language and Literature, Humanities, Arts and Education is the largest of the three faculties of the University of Luxembourg. Näita vähem
Esch-sur-Alzette