Polymer Technology ühine magistriõppe programm pakub õpilastele terviklikke vahendeid, mis on vajalikud tulevaste materjalide arendamiseks arenenud tervishoiu, energiatootmise, rohelise pakendi, pinnakatete ja paljude muude rakenduste jaoks. Õpilased õpivad kahes ülikoolis, lõpetanud kaks kraadi ja omandada terviklik oskused on polümeeri tehnoloogia. Programm töötati välja selleks, et ära kasutada iga liikmesriigi ülikooli tugevusi ja teadustöö erialasid.

Uuring kahe Põhja-Ameerika ülikoolis

Polymer Technology ühine magistriõpe on koostöö Põhjamaade viie juhtiva tehnikaülikooli (Nordic Five Tech) koostöös. Programm annab teile ainulaadse võimaluse kohandada oma kraadi vastavalt oma akadeemilistele huvidele.

Saate õppida kahel partnerülikoolist, kulutades iga aasta ühe aasta võrra. Lõpetate kahe ülikooli topeltmagistri kraadi. Nordic Five Tech on strateegiline liit, mis koosneb:

  • Aalto Ülikool Soomes
  • Chalmersi Tehnikaülikool Rootsis
  • Taani tehnikaülikooli
  • KTH Royal Institute of Technology Rootsis
  • Norra Teaduse ja Tehnoloogia

KTH Polymer Technology

Programm annab tugeva aluse orgaaniliste ainete keemia ja füüsikaga, samuti nende seos reaalajas rakendustega. Lai valik kursusi ja erialasid võimaldab õpilastel kohandada oma kraadi profiili, mis võimaldab keskenduda üksikutele huvivaldkondadele. Õpilased õpivad disaini, sünteesi, iseloomustuse, tootmise ja arendamise polümeersete materjalide kogu kestuse programm. Materjal rühma kuuluvad plastid, kummi, komposiidid, paber, puit ja muud bioloogilised materjalid; õpilased saavad hakkama küsimused puudutavad tooraine valikust (taastuvad võrreldes fossiilsete), ning valida tootmisprotsesside materjali kombinatsioonid ja tootmismeetodid, et saavutada soovitud omadustega lõpptoote. Erilist tähelepanu pööratakse keskkonnaküsimustele, nagu keskkonnasõbralik materjalide tootmine ja jätkusuutlike materjalide arendamine.

Õppekava hõlmab laias ulatuses teemasid, mis annavad õpilastele põhjalikke teadmisi polümeeri tehnoloogia alustest ja nendega seotud valdkondadest. Esimene aasta sisaldab polümeermaterjalide aluseid ja selektiivkursusi õpilaste ettevalmistamiseks teise õppeaastaks. Igal ülikoolil on üks õppejoon, mille eesmärk on laiendada üliõpilaste teadmisi konkreetses valdkonnas. Rajad on Biomaterial science (Aalto Ülikool), Advanced Materials (Chalmers), Polymer Engineering (DTU), Macromolecular Materials (KTH) ja Industrial Processes (NTNU).

Lõputöö

Õppekava viiakse läbi programmi teise aasta teisel poolel. Lõputöö tehakse seega teise aasta ülikoolis uurimisgrupis või tööstusprojektis. Doktoritöö juhendatakse ühiselt üliõpilase esimese aasta ülikooliga. Lõputöö peab olema kolmes eelnevas semestris saadud teadmiste ja pädevuste süntees ning kahe kaasatud ülikooliga kaasnev järelevalve. Tulemused esitatakse kirjalikus ettekandes ja esitlusena teise aasta ülikooli seminaril.

Karjäär

Selle programmi õpilaste karjäärivõimalused on laiad ja rahvusvahelised. Programm on tihedalt seotud paljude oluliste tööstusharude - paberi- ja metsatööstuse, plasti, meditsiinitehnoloogia ja pakenditööstusega. Materjal teadmised on vaja ka paljudes teistes sektorites, transpordist katted tööstuse ja elektroonika. Lõpetajad on ka hästi paigutatud edasiõppimiseks nii doktorandid.

Aste

Põhjamaade meister polümeeri tehnoloogias on topeltõppe programm. Lõpetanud programmi saate kaks MSc diplomi: üks igast kahest ülikoolist oma õpperada. Neid kahte diplomit täiendab konsortsiumi ja programmi kirjeldav sissekanne. Diplomite pealkirjad on:

  • Aalto Ülikool: kraad: magistrikraad (tehnoloogia) (120 ainepunkti)
  • Chalmersi tehnikaülikool: kraad: magistrikraad (120 ainepunkti)
  • DTU Taani tehnikaülikool: kraad: magistrikraad insener (120 ainepunkti)
  • KTH Royal Institute of Technology: kraad: magistrikraad (120 krediiti)
  • NTNU Norra Teaduse ja Tehnoloogiaülikool: kraad: magistrikraad (120 ainepunkti)
Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 56 kursust KTH Royal Institute of Technologyis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
155,000 SEK
KTH-s kulutatud aasta õppemaks
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi