Magister poliitikas. majandus. filosoofia.

Üldine

Programmi kirjeldus

Programm Ülevaade

Missioon meie PEP programm on anda võimalus kohordi ere, ambitsioonikas ja motiveeritud õpilased kapten kaks põhivaldkonda - majandus ja politoloogia - samuti laiendada oma filosoofilisi väljavaateid, arendada kriitilist mõtlemist ja sotsiaalseid suhtlemisoskusi ja suurendada nende sotsiaalset ja akadeemilist kapitali.

PEP programmi mõeldud neile lõpetajatele bakalaureuse programmid osalevate teaduskondade juures HSE ja teiste juhtivate ülikoolide kes soovivad tugevdada oma intellektuaalse suutlikkuse ja omandada täiendavaid oskusi, või osata uus professionaalne ja karjääri lugusid. See on mõeldud, et pakkuda uusi võimalusi ning kõige andekamate noorte motiveeritud võtta vastu uusi ideid, vahendeid ja tehnikaid välja töötatud sotsiaalteadustes. See on avatud kas lõpetajale tugev taust kvantitatiivseid meetodeid (matemaatika, ökonomeetria, arvutisimulatsioonide jne) püüab rakendada neid kõige pakilisemad sotsiaalsed ja majanduslikud probleemid, samuti noored filosoofid ja sotsiaalse teoreetikud seotud lüngad ja vastuolud tänapäeva sotsiaalteadused.

Programm pakub kahte karjääri lugusid oma õpilastele:

 • Eksperdid ja konsultandid valdkonnas strateegiliste otsuste tegemisel kas avalik-õiguslikud asutused või valitsusvälised organisatsioonid (valitsus, ministeeriumid, erakonnad, PR agentuurid, äri analüütilised keskused, valitsusvälised organisatsioonid jne)
 • Analüütikud, teadlased ja õpetajad ülikoolides, kes on motiveeritud jätkata õpinguid doktoriõppes juhtivaid ülikoole Venemaal ja välismaal.

Milline on sihtgrupi programmi?

PEP programm on mõeldud inimestele, kes ei ole rahul liiga kitsas spetsialiseerumine oma bakalaureuse koolituse ning kellel on piisavalt ambitsioonikas, et oodata rohkem oma tulevikku. Otsime ere lõpetajate Venemaa juhtiv ja välismaa ülikoolide suur huvi, kes on valmis olema esirinnas sündmuste kas poliitikas või sotsiaalteadused. Me tervitame - muuhulgas - lõpetajate bakalaureuse programmid osalevate teaduskondade Kõrgemas School of Economics soovivad tugevdada oma intellektuaalse väljavaated ja võimsust omandada täiendavaid oskusi, või tulla uus professionaalne ja karjääri lugusid. Programm on avatud ka need, kellel on tugev taust kvantitatiivseid meetodeid (matemaatika, ökonomeetria, arvutisimulatsioonide jne), kes soovivad taotleda need kõige pakilisemad sotsiaalsed ja majanduslikud probleemid ning et noored filosoofid ja sotsiaalse teoreetikud seotud lüngad ja vastuolud tänapäeva sotsiaalteadustes.

Ainulaadsust ja eeliseid programmi

PEP programmi eesmärk on omandada vahendeid, et tegeleda mitte ainult standard ülesandeid iseloomulik kõige sotsiaalteaduslike programmid, vaid ka kohaldatud lähenemisviisid eesmärkide seadmine tegevus, mis tähendab, analüüside väärtused ja ühtlustada huvisid sotsiaalsete ja majanduslike klasside või rühmade.

Lõpetajad PEP magistriõppes omandada teadmisi ja oskusi, mis reguleerivad sotsiaalsed protsessid, st kavandada ja rakendada strateegilist poliitiliste projektide kaugemale või üle tavaliseks juhtimine. Nende võimalike saab rakendada strateegilise planeerimise, poliitilise prognoosimine ja programmeerimine ja modelleerimine poliitilisi ja sotsiaalseid protsesse. Kutsealase suutlikkuse ei põhine mitte ainult konkreetsetest analüüsimeetodite (mis on oluline eeldus), vaid ka nende lai intellektuaalne väljavaated ja terviklik arusaam sotsiaalsete protsesside. See saavutatakse filosoofiline, koolitused, treeningud kriitilise mõtlemise ja sotsiaalse suhtlemise ja interdistsiplinaarse koostöö. Tänu nendele omadustele nad võivad loota professionaalset ja karjäärile, mis võimaldab neil saavutada juhtivatel kohtadel poliitilised struktuurid ja ettevõtted.

Valides akadeemilise karjääri, PEP lõpetajad on suhteline eelis uurimisvaldkonnad ristumiskohas teadusharusid, kus sügavad teadmised filosoofia ja metoodika teadus on oluline eeldus. Just need väljad, kust uusi teaduslikke ideid tavaliselt pärit ja kus kõige pakilisemad probleemid tänapäeva ühiskonnas võib põhjendatult käsitleda ja lahendada.

Umbes PPE / PEP programmid

Esimene "filosoofia, poliitika, majandus" (PPE) programmi bakalaureuse tasemel võeti kasutusele Oxfordi 1920 ajakohastamisena klassikalise haridusprogrammid nn Classics "või" suurkujud ", mis olid hästi tuntud oma rõhku iidse ajaloo, klassikalise filosoofia ja keeled. PPE programmi tutvustati kui "Modern Classics" või "kaasaegne suurkujud", ja oli algselt mõeldud noorte soovib siseneda avalikus teenistuses. Nende jaoks, "Classics" peeti vananenud ja ei suuda pakkuda teadmisi ja oskusi, mis on vajalikud avaliku teenuse kaasaegne riik.

Oxford ppes sai oluline allikas taastamisest Briti ja rahvusvaheline poliitiline eliit. Seas oma tähelepanuväärne lõpetajad on praegune Suurbritannia peaminister David Cameron; praegune opositsioonijuht Ed Miliband; Endise Suurbritannia peaministri Harold Wilson ja Edward Heath; Praeguse Austraalia peaminister Tony Abbott; lahendamata poliitiliste ja sõjaliste juhtide teistest riikidest, nagu näiteks Zülfikar ja Benazir Bhutto, Solomon Bandaranaiket, Pedro Pablo Kuczyński ja Wesley Clark; samuti kuulus sotsiaalse mõtlejad, nagu Isaiah Berlini, Roy Bhaskar, Guido Calabresi ja paljud mõjukad ajakirjanike ja ettevõtete juhid.

Pärast Oxfordi mudel, paljud ülikoolid Ühendkuningriigis on käivitanud oma PPE programmi (York, Warwick, Manchester, Lancaster, Durham jne). Samuti on mõned maineka USA ülikoolides, nagu Yale (eetika, poliitika ja majandus "), Carnegie Melloni ja teised on teinud sama. Viimastel aastatel on see trend on levinud mandri-Euroopas, eriti Saksamaal (Hamburg, Witten, Konstanz, jne), Itaalia (LUISS, Rooma) ja mujal: Hiina, Jaapan, Austraalia, Lõuna-Aafrika, Iisrael, Türgi jms

Suurbritannias magistriõppes PPE / PEP ( "Poliitika-Economics-filosoofia") tüüpi praegu pakutakse London School of Economics ja University College London, samuti ülikoolide York, Essex, Edinburgh teise teistega; Saksamaal Witten / Herdecke ja Bayreuth ülikoolid Hamburgis; Hollandis on Erasmus (Rotterdam) ja Leideni ülikoolid; ja Šveitsis Bernis ja Baselis ülikoolid. USA-sarnane programm on avatud Duke'i Ülikoolis. Hoides seitsmes (1. Ühendkuningriigis) positsiooni Times Higher Education 100 alla 50 maailma edetabel, st üks "nooremaid" ülikoolist 50, York University on juhtiv roll hulgast PPE magistriõppes.

PPE / PEP programmid pakuvad täiendõpet core erialade politoloogiat, majandust ja filosoofia, rikastades võimalusi oma lõpetajatele valida hariduslikku ja tööalast rajad tulevikus ning valmistada neid ette nõudvate töökohtade laia väljavaated ning võime töötada interdistsiplinaarses keskkonda. Omadusi ja oskusi PPE lõpetajad on vaja sellistes valdkondades nagu poliitilised ja sotsiaalmajanduslikud prognoosimine, analüütilist tuge poliitiliste otsuste tegemisel, institutsionaalse disaini, hinnata uue sotsiaalse nähtuse arenevatel teadmistepõhise ühiskonna ja uusi suundumusi sotsiaalteadused.

Сurriculum

Master programm «Poliitika. Economics. Filosoofia »koosneb järgmistest osadest:

INTERDISTSIPLINAARSED KURSUSED

 • Teooria ja metodoloogia Politoloogia ja ökonoomika
 • Intellektuaalne ajalugu (majanduslik, sotsiaalne ja poliitiline mõte)
 • Andmeanalüüs sotsiaalteadustes
 • Võrdlev Poliitiline Economics
 • Riik ja majandus
 • Strateegiad Majandusarengu

Majandus- plokk

 • kaasaegse Economics
 • Võrdlev Majandus Systems
 • Economics of Transition ja Emerging Markets

poliitiline plokk

 • Kaasaegne Politoloogia
 • Küsimused Kaasaegse vene poliitika
 • Global Governance

Filosoofia plokk

 • Kaasaegse Filosoofia ja poliitiliste eetika
 • Filosoofia New Social Movements ja sotsiaalsed muutused
 • Kriitika poliitilise vägivalla

Kohanemisprotsessi kursused (2 neist, sõltub õpilaste taust)

 • matemaatika
 • ökonoomika
 • politoloogia

Research seminar (Muidugi eesmärk on aidata üliõpilane siseneda universumi vaimse kultuuri aluseks tänapäeva sotsiaalteadused, tajuda päritolu ja loogika põhiideed reguleerivad poliitiliste liikumiste ja majanduslike muutuste)

Referaat (Aasta 1)

Praktika (2 korda: 4 nädalat suvel pärast aasta 1 ja 4 nädalat talvel moodul 3 aasta 2)

Väitekiri (Aasta 2)

Aktuaalset

Mis töökohti on olemas lõpetajate? Kõige vahetus valdkonnas, kus lõpetajad saavad rakendada oma oskusi, et poliitilise ekspertiisi ja organisatsioon: analüütilist tuge otsuste tegemisel valitsusasutuste, erakondade, vabaühenduste ja ettevõtete. Teine võimalus on mõttekodade ja uurimiskeskuste, eriti neid, mis on keskendunud interdistsiplinaarseid probleeme institutsionaalse reformi ja sotsiaalpoliitikat. Laiendatud koolitus lõpetajate võimaldab neil ette valmistada ja algatada strateegiliste otsuste ning võtma juhtrolli nende rakendamist, mistõttu neid konkurentsivõimeline võtmepositsioonidel kus ühisesse pädevusse poliitikas, majanduses ja filosoofias on kõige olulisemad.

Nõuded

Portfolio taotlus sisaldab:

 • Resümee / CV
 • Motivatsioonikiri (300-500 sõna)
 • Kaks soovituskirja (vähemalt üks keegi tuttav oma akadeemilise töö)
 • Koopiad Töid, kui see on olemas (akadeemilistes ajakirjades, kollektiivne monograafia ja konverentside materjale jne)
 • Academic essee 1500-3000 sõnad ühel pakutud teemad (vt lisa 1 allpool)
 • Skaneerib diplomite ja akadeemiliste õiendite
 • Auhinnad ja osaluse tunnistused õpilase konverentse, konkursse jms
 • Scan inglise keele eksami tulemusi (IELTS või TOEFL)

Emakeel inglise ja üliõpilased, kes on läbinud kogu kraadi ainult inglise keeles ei pea esitama tõendid oma inglise oskus. Kõik muud taotlejad peavad esitama testi tulemusi mitte rohkem kui kaks aastat vana.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-dr ... Loe edasi

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-driven approach to higher education. Based in the vibrant centre of Moscow, with campuses in St. Petersburg, Nizhny Novgorod and Perm, HSE offers outstanding academics at all levels and includes more than 40 English-taught Master’s programmes and 8 English-taught Bachelor's degree programmes. Näita vähem
Moskva , Nižni Novgorod , Peterburi + 2 Rohkem Vähem