Populaarsed magistriõppe programmid

Magister on edasijõudnud taseme kraad mis omistatakse ülikoolide poolt üle kogu maailma peale magistritaseme õpingute lõpetamist teatud valdkonnas. Magistriõppe programmide lõpetamiseks kulub tavaliselt kuni kaks aastat ning nad valmistavad tudengeid ette karjäärideks oma valitud erialal. Magistriõpe omandamine on bakalaureuse programmi lõpetanud tudengitele professionaalselt, isiklikult ning akadeemiliselt kasulik.

Magistrikraadid on saadavel paljudes erinevates valdkondades, seal hulgas kunstid, ärindus, inseneriteadused ja tehnoloogia, juura, humanitaarteadused, sotsiaalteadused, bioloogia teadused ning loodusteadused. Kõigis nendes valdkondades on olemas palju praktilisi erialasid.

Erinevate magistriprogrammide hulk võib olla segadusttekitav - ära lase sellel ennast takistada! Alusta oma otsinguid uurides kõige populaarsemate magistrikraadide kohta.

Viimati lisatud magistriõppe programmid

American College of Acupuncture & Oriental Medicine

Integreeritava tervisejuhtimise magister

Detsember 16, 2018
Tervikliku tervishoiu juhtimise programmi meister on treenida sind tervishoiu- ja tervisehalduriks.

EAE Business School

Magister tarneahela juhtimises

Detsember 15, 2018
Master tarneahela juhtimises

SRH University Heidelberg

Master of Engineering in Water Technology

Detsember 14, 2018
Vesi Tehnoloogia on üks keskkonnaalase inseneri põhipunkti ja seega meie tuleviku põhiline osa. Keskkonnareostuse, kliimamuutuse või meie suureneva maailma rahvastiku tõttu muutuvad veega seotud teemad. Magistriprogrammi Water Technology keskendub nendele teemadele. See hõlmab probleemide lahendamist seoses üleujutuste ja tehnoloogiate probleemidega, nagu n… [+]äiteks magestamine ja loomulikult jätkusuutlikkuse ja energia aspektid. Veemajandus hõlmab teemasid, mis pärinevad "Ressurssidele orienteeritud sanitaarkaitse arengumaades" ja "Tööstuslik reoveepuhastus" kuni "Vesi kui energiaallikas". Meie magistriprogramm "Vesi tehnoloogia" võimaldab teil mõista ülemaailmset vetehnoloogiavaldkonda ja arendada lahendust -põhine lähenemine erinevatele keskkonnaküsimustele. [-]

Eesti ülikoolid

Muuda asukohta

Magistriõpe

Olgu sinu sooviks karjääri edendamine või lihtsalt oma eriala sügavam tundmaõppimine, igal juhul on magistrikraad suurepäraseks investeeringuks. Magistriprogrammid on saadaval peaaaegu igas akadeemilises valdkonnas ning üle maailma on tuhandeid programme mille seast valida, nii et tähtis on leida programm, mis vastab sinu hariduseesmärkidele, eelarvele ja ajakavale.

Magistriõpe tüübid

Kuigi on olemas erialaseid programme, nagu Master of Engineering (MEng) või Master of Research (MRes), siis enamus magistrikraadi programme on kas humanitaarainete magister (Master of Arts) või teadusmagister (Master of Science). Humanitaarteaduste magistri (MA) kraad omistatakse tavaliselt peale õpinguid humanitaarainetes, kaunites kunstides, filosoofias või sotsiaalteadustes. Teadusmagistri (MSc) kraad keskendub kvantitatiivsetele ainetele nagu reaalteadused, tehnoloogia, inseneriteadus ja matemaatika. Lisaks loengukursustele, on MSc kraadiõppes tavaliselt suur osakaal uurimustööl, milleks võib olla suur projekt või lõputöö, mida võib programmist olenevalt koostada kas individuaalselt või grupis.

Magistriõpe eelised

Üks kõige selgematest kasuteguritest magistrikraadi puhul on karjäärivõimaluste kasv. Mõnede erialade puhul on magistrikraad üks töölesaamise nõudeid või siis võetakse harva tööle inimesi, kellel on vaid bakalaureuse kraad. Taoliste erialade näiteks on statistikud, arsti assistendid ning koolipsühholoogid.

Muud magistrikraadi kasutegurid on näiteks:

  1. Suurem palk mõnedel kutsealadel. Näiteks Forbes uurimus näitas, et elektritehnika magistrikraadi või MBA'd omavad töötajad teenivad oma karjääri keskpunktis 100 000 dollarit rohkem.
     
  2. Suurenenud oskused ja teadmised, mis muudavad su tööandja jaoks väärtuslikumaks ning avavad tee oma eriala rohkema vastutusega töökohtadele.
  3. Laiemad teadmised oma elukutsusest, mis lubavad sul vabamalt suhelda teiste organisatsioonide inimestega.
  4. Kursusekaaslastest, õpetajatest ning vilistlastest koosnev spetsialistide suhtevõrgustik.
  5. Viis näitamaks, et oled oma erialale pühendunud.
  6. Teadmiste saamine valdkonnas, mis on sinu jaoks kõige huvitavam.

Magistriõppe programmi valimine

Maailmas on tuhandeid magistriõppe programme, mille seast valida. Magistriprogrammi puhul nõutakse tavaliselt peale bakalaureuseõppe lõpetamist 1-2 aastat täisajaga akadeemilist õpet. Osaajaga tudengitel võib õpingute lõpetamiseks kuluda rohkem kui 2 aastat.

Enne magistriprogrammi valimist peaksid alguses otsustama, millist eriala tahaksid õppida ning millised on sellega seostuvad sind huvitavad valdkonnad. Sinu esmavalik võib tunduda iseenesestmõistetav, kuid sind huvitaval spetsiifilisel kraadiõppel ei pruugi olla sinu vajandustega sobivat programmi. Näiteks, kui oled huvitatud ärindusest, võiksid kaaluda magistriõpet sellistes valdkondades nagu rahandus, manjadus ning inimressursid lisaks ärijuhtimisele.

Olles otsustanud millises valdkonnas või valdkondades tahaksid õppida, on järgmiseks küsimuseks see, kas tahad ülikoolis käia täisajaga või osaajaga. Täisajaga õpe võimaldab sul keskenduda oma haridusele ning pakub kõige rohkem võimalusi, kuid võimalik on, et pead kolima ning oma täiskohaga töökohast loobuma. Osaajaga õpe on paindlikum, kuid ka sel juhul on mõningaid programme võimatu lõpetada käies samal ajal täiskohaga tööl. Näiteks, kui sinu valitud programm pakub loenguid vaid päevasel ajal, siis peaksid leidma töökoha, mis võimaldab sul päeval töölt puududa et õppetööst osa võtta. Kaalu kindlasti enne otsuse tegemist kõiki täisajaga õppe ja osaajaga õppe plusse ja miinuseid, sealhulgas ka sissetuleku vähenemist täisajaga õppe puhul.

Paljud magistriprogrammid pakuvad tänapäeval ka loenguruumi-välist õppekeskkonda. Online ja kaugõppe programmid on muutumas üha populaarsemaks ning nende lõpetamine võtab tavaliselt samapalju aega kui traditsiooniline magistriõppe programm. Kuid online programmid ei sobi kõigile. Nad nõuavad tavaliselt rohkem enesedistsipliini ning puuduvad võrgustike ja lähikontaktide eelised, mis on traditsiooniliste programmide osaks.

Mis on magistrikraadi tavaline kestvus ning maksumus?

Kuigi mõnede magistriprogrammide lõpetamiseks kulub vaid kaks semestrit, siis on tavalise magistriprogrammi kestvus kaks aastat ning mõnede puhul lausa kuus aastat. Kõik sõltub sinu erialast ning kui palju kursuseid sa igal semestril võtad.

Magistriõpe omandamise tasu on riigiti väga erinev. Mõnedes riikides, nagu näiteks Norras ja Soomes, on ülikooliharidus tavaliselt tasuta - sealhulgas ka magistriõpe. Enamus magistriprogramme USA's maksab umbes 20 000 kuni 30 000 dollarit, kuid programmid mainekamates ülikoolides võivad tihtipeale olla topeltmaksumusega. Kui oled juba täiskohaga töötaja, siis võib sinu tööandja olla valmis aidama õppimise kulusid jagama, juhul kui kraad on tööga seotud. Lisaks isiklikele säästudele, pea meeles, et on olemas ka laenud, toetused ning stipendiumid. Mõned toetused ja stipendiumid on spetsiaalselt ette nähtud just magistriõpingute jaoks.

Karjäärivõimalused magistrikraadiga

Ameerika Tööstatistika Büroo andmetel on kuni 2020 aastani kõige kiiremini kasvava arvuga töökohad need, mis nõuavad magistrikraadi, sealhulgas tervishoiu ning sotsiaaltöö valdkondades. Näiteks pereterapeudi ning vaimse tervise nõustaja ametid nõuavad mõlemad magistrikraadi.

Isegi kui sinu valitud eriala ei nõua otseselt magistrikraadi olemasolu, võid avastada, et sinu karjäärivõimalused on ilma selleta piiratud. Paljudes erialades, nagu näiteks arvutiteadus ja inseneriteadus, eelistatakse ülevaatajaid, juhte ning tehnilisi eksperte, kellel on magistrikraad. Veel mõned erialad, kus magistrikraadi omavad kandidaadid on eelisjärjekorras, on näiteks õendus, haridus, majandus, muusika ja kunst.

Magistriõpe omandamine võib olla väga kasulik kogemus. Sa saad teadmisi, suurendad oma erialasse panustamise võimet, lood sõprussuhteid ning erialaseid kontakte ja parandad oma karjäärivõimalusi. Üle maailma olemas tuhandeid magistriprogramme ning olemata sellest, millised on sinu huvialad leiad kindlasti midagi, mis sobib sinu vajadustega.