Magistriõpe üld- ja kõrghariduskoolide muusikaõpetajate õpetamisel - muusikainstrument

Üldine

Programmi kirjeldus

Muusika

Eesmärk on koolitada koolilõpetajat, kes on võimeline õpetama muusikat igasugustes koolides ja klassides. Uuring on seotud eelmise bakalaureuseõppega, keskendudes eriliste muusikaliste teadmiste ja oskuste omandamisele. Magistriõpe keskendub koostööle pedagoogiliste ja psühholoogiliste ainetega ning praktikaga põhi- ja keskkoolides muusikapedagoogiliste oskuste arendamiseks. Teemad arvestavad magistrikraadi pedagoogilist orientatsiooni.


Vaadake uuringukava http://studium.pedf.cuni.cz/karolinka/


Vahend

Eesmärk on koolitada koolilõpetajat, kes on võimeline õpetama instrumentide mängimist (klaverit või viiulit) erinevates muusikakoolides. Uuring on seotud eelmise bakalaureuseõppega, keskendudes eriliste muusikaliste teadmiste ja oskuste omandamisele. Magistriõpe keskendub koostööle pedagoogiliste ja psühholoogiliste ainetega ning praktikaga põhi- ja keskkoolides muusikapedagoogiliste oskuste arendamiseks. Teemad arvestavad magistrikraadi pedagoogilist orientatsiooni.


Vaadake uuringukava http://studium.pedf.cuni.cz/karolinka/


Kontrollimise ja hindamise kriteeriumide kirjeldus

 1. Eksam esimeses harus - muusika (maksimaalselt 30 punkti)
 2. Eksam teises harus - Instrument (maksimaalselt 30 punkti)
 3. Suuline eksam - taotlejate üldise pedagoogika ja psühholoogia teadlikkuse hindamine ning nende motivatsioon valitud õppeainete õppimiseks - maksimaalne skoor 30 punkti.

Kogusumma - maksimaalselt 90 punkti.


Muusika

 1. Intervjuu (maksimaalselt 15 punkti)
  • muusika teooria, harmoonia, muusikalised vormid, muusika ajalugu (maksimaalselt 10 punkti)
  • isikliku muusikalise kogemuse ja plaanide kirjeldus (maksimaalselt 5 punkti)
 2. Audition (maksimaalselt 15 punkti)
  • Instrumentaalne (klaver või viiul kohustuslik, muud instrumendid facultative) ja vokaalne esitus CCA täielikus pikkuses 10 minutit.


Vahend

 1. Audition - klaver või viiul (maksimaalselt 20 punkti)
  CCA täieliku pikkusega 30 minutit sisaldab:
  • 1 sonata, sviit, kontsert, tsükkel, variatsioonid jne,
  • 1 kontsert etude,
  • 2 muud erinevat laadi kompositsiooni.


  Punktide arvu annab üksikute kompositsioonide tõlgendamise keeruline hindamine. Tükid tuleb meelde jätta.

 2. Intervjuu - klaver või viiul (maksimaalselt 10 punkti)
  • Instrumentide, klaverite või viiuliteoste ajalugu (maksimaalselt 5 punkti)
  • Isikliku muusikalise kogemuse ja plaanide kirjeldus (maksimaalselt 5 punkti)


Pedagoogika ja psühholoogia

Suuline eksam - taotlejate üldise pedagoogika ja psühholoogia teadlikkuse hindamine ning nende motivatsioon valitud õppeainete õppimiseks - maksimaalne skoor 30 punkti.


Vastuvõtutingimused

Magistriõppesse astumise tingimuseks on läbitud keskharidus, mis on kinnitatud koolist lahkumise tunnistusega. Ülikoolijärgsetesse õpingutesse (magistriõppesse) pääsemist reguleerib ka lõpetatud haridus mis tahes õppekava puhul.

Tõendamismeetod:


Soovitatav kirjandus, prooviküsimused

Muusika

Juhendid ajaloo, teooria, muusika psühholoogia, harmoonia ja muusikaliste vormide kohta.
18. – 20. Sajandi Euroopa klassikalise muusika osad ja tulemused.


Vahend

Õpikud, mis on seotud instrumendi ja instrumentaalse kirjanduse ehituse ja ajalooga.
Euroopa klassikalise instrumentaalmuusika osad ja hinded 18. – 20. Sajandil.


Ettevalmistav kursus

On võimalik eelnevalt küsida individuaalseid konsultatsioone.


Lõpetanud profiil

Muusikakoolituse magistrikraadi lõpetaja alg- ja keskkoolides on täielikult kvalifitseeritud pedagoogiliseks, didaktilis-kunstiliseks ja organisatsiooniliseks tööks selles valdkonnas; taotluse võib leida nii koolis kui ka koolivälises, kultuuri, haridusalase tegevuse või kutsealade valdkonnas, tuginedes heakskiitva teema professionaalsele alusele.

Magistriõppe lõpetaja on professionaalne, didaktiline ja pedagoogiline sfäär, samuti organisatsiooni, halduse, üldhariduse ning kutse- või isikukultuuri täielik kvalifikatsioon. Ta omandab muusikaõppe kvalifikatsiooni põhimuusikakoolides, põhi- ja keskkoolides.


Karjäärivõimalused

Muusika

Magistriõpe lõpuleviimine tagab muusikalised teadmised ja haridusoskused. Lõpetajad saavad seda rakendada praeguste uuenduslike suundumuste abil. Nad on kvalifitseeritud õpetama muusikat ka koolide ja muusikakoolide kõigil tasanditel. Karjäärivõimalused hõlmavad tööd riigis või erasfääris, laste ja noorte vaba aja muusikaprogramme.


Vahend

Lõpetajad leiavad võimalusi töötada erinevates valitsusasutustes ja eraasutustes, töötada laste, noorte ja täiskasvanute vaba aja tegevuste assistentidena. Neil on mõlema komponendi teadmised ja oskused: eri- ja üldharidus. Õppekava tulemus ei ole õpetamise kvalifikatsioon.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all ... Loe edasi

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all types of schools and school systems, at various levels of study (Bachelors and Masters) and forms. Näita vähem