Muusika

Eesmärk on koolitada koolilõpetajat, kes on võimeline õpetama muusikat igasugustes koolides ja klassides. Uuring on seotud eelmise bakalaureuseõppega, keskendudes eriliste muusikaliste teadmiste ja oskuste omandamisele. Magistriõpe keskendub koostööle pedagoogiliste ja psühholoogiliste ainetega ning praktikaga põhi- ja keskkoolides muusikapedagoogiliste oskuste arendamiseks. Teemad arvestavad magistrikraadi pedagoogilist orientatsiooni.


Koor

Eesmärk on koolitada koolilõpetaja, kes on võimeline saama eri tüüpi ja koorijuhtide dirigentideks (lapsed, tüdrukud, noorte segadused, naised, segad ja ka mehed). Uuring on seotud eelmise bakalaureuseõppega, keskendudes eriliste muusikaliste teadmiste ja oskuste omandamisele. Magistriõpe keskendub koostööle pedagoogiliste ja psühholoogiliste ainetega ning praktikaga erinevates koorides muusikapedagoogiliste oskuste arendamiseks. Teemad arvestavad magistrikraadi pedagoogilist orientatsiooni.


Vt õppekava http://studium.pedf.cuni.cz/karolinka/


Kontrollimise ja hindamise kriteeriumide kirjeldus

 1. Eksam esimeses harus - muusika (maksimaalselt 30 punkti)
 2. Eksam teises harus - koor (maksimaalselt 30 punkti)
 3. Suuline eksam - taotlejate üldise pedagoogika ja psühholoogia teadlikkuse hindamine ning nende motivatsioon valitud õppeainete õppimiseks - maksimaalne skoor 30 punkti.

Kogusumma - maksimaalselt 90 punkti.


Muusika

 1. Intervjuu (maksimaalselt 15 punkti)
  • muusika teooria, harmoonia, muusikalised vormid, muusika ajalugu (maksimaalselt 10 punkti)
  • isikliku muusikalise kogemuse ja plaanide kirjeldus (maksimaalselt 5 punkti)
 2. Audition (maksimaalselt 15 punkti)
  • Instrumentaalne (klaver või viiul kohustuslik, muud instrumendid facultative) ja vokaalne esitus CCA täielikus pikkuses 10 minutit.


Koor

 1. Audition (maksimaalselt 20 punkti)
  • Dirigendi esitus (15-20 minutit) koos rekordi- või klaverikoostööga (maksimaalselt 15 punkti)
   Soovitatav on erinevate stiilide kompositsioonid. (Taotleja peab esitama saatja või dokumendi.)
  • Muusikaline suuline analüüs (maksimaalselt 5 punkti)
 2. Intervjuu (maksimaalselt 10 punkti)
  • Koori ja kantata kirjandus (maksimaalselt 5 punkti)
  • Isikliku muusikalise kogemuse ja plaanide kirjeldus (maksimaalselt 5 punkti)


Pedagoogika ja psühholoogia

Suuline eksam - taotlejate üldise pedagoogika ja psühholoogia teadlikkuse hindamine ning nende motivatsioon valitud õppeainete õppimiseks - maksimaalne skoor 30 punkti.


Vastuvõtutingimused

Magistriõppesse astumise tingimuseks on läbitud keskharidus, mis on kinnitatud koolist lahkumise tunnistusega. Ülikoolijärgsetesse õpingutesse (magistriõppesse) pääsemist reguleerib ka lõpetatud haridus mis tahes õppekava puhul.

Tõendamismeetod:


Soovitatav kirjandus, prooviküsimused

Muusika

Juhendid ajaloo, teooria, muusika psühholoogia, harmoonia ja muusikaliste vormide kohta.
18. – 20. Sajandi Euroopa klassikalise muusika osad ja tulemused.


Koor

Õpikud, mis puudutavad koorilaulu ja vokaal- ja vokaal-instrumentaalse repertuaari uuringuid. Euroopa klassikalise vokaal- ja vokaal-instrumentaalmuusika osad ja hinded 18. – 20. Sajandil.


Ettevalmistav kursus

On võimalik eelnevalt küsida individuaalseid konsultatsioone.


Lõpetanud profiil

Muusikakoolituse magistrikraadi lõpetaja alg- ja keskkoolides on täielikult kvalifitseeritud pedagoogiliseks, didaktilis-kunstiliseks ja organisatsiooniliseks tööks selles valdkonnas; taotluse võib leida nii koolis kui ka koolivälises, kultuuri, haridusalase tegevuse või kutsealade valdkonnas, tuginedes heakskiitva teema professionaalsele alusele.

Lõpetajad on kvalifitseeritud pedagoogika- ja õppetööks haridusasutuste tüüpides: alg-, põhi- ja keskkoolid, vaba aja veetmise võimalused, kirikud, kultuuri ja hariduse valdkonnad. Ta on varustatud teadmiste ja oskustega, et praktikas saaks rakendada pedagoogika, psühholoogia ja didaktika teadmisi.


Karjäärivõimalused

Muusika

Magistriõpe lõpuleviimine tagab muusikalised teadmised ja haridusoskused. Lõpetajad saavad seda rakendada praeguste uuenduslike suundumuste abil. Nad on kvalifitseeritud õpetama muusikat ka koolide ja muusikakoolide kõigil tasanditel. Karjäärivõimalused hõlmavad tööd riigis või erasfääris, laste ja noorte vaba aja muusikaprogramme.


Koor

Lõpetajad saavutavad oma valdkonnas teadmisi ja praktilisi oskusi. Nad on võimelised rakendama kõiki omandatud teadmisi haridus-psühholoogilise ja professionaalse-didaktilise distsipliiniga muusikapedagoogilisse praktikasse koos kõigi teoreetiliste ja praktiliste komponentidega. Nad on kvalifitseeritud koorijuhtidena pedagoogilises, kunstilises, organisatsioonilises ja sotsiaalses valdkonnas.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 4 kursust Charles University Faculty of Educationis »

Viimati uuendatud Jaanuar 10, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
okt 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
60,000 CZK
õppeaasta kohta. Online Taotlustasu: 640 CZK.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
okt 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

okt 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date