„Transition Metals in Molecular Chemistry“ (T2MC) magistriõppekava pakub kõrgetasemelist haridust molekulaarse keemia alal. See eristub riiklikest ja Euroopa koolitustest, rõhutades siirdemetallide keemiat ja nende rakendusi. Õppimis- ja õpetamismeetodid on atraktiivsed, sest nad annavad üliõpilastele tugevad oskused molekulaarse keemia alal, näidates samas, kuidas neid teadmisi saab kasutada näiteks sünteesiprotsessi ökoloogilise mõju vähendamiseks või meditsiinilise pildistamise arendamiseks. Samuti rakendab T2MC veelgi sõidupoliitikat rahvusvahelisel tasandil avamiseks: näiteks võimaldab igal aastal tugev partnerlus UCT Prague'iga võimaldada 3-4 tudengil topeltharidust saada.

Programmi kirjeldus

Keemia- ja farmaatsiatööstuses, mis on üks juhtivaid tööstussektoreid, on olemas vajadus kvalifitseeritud keemikute (lõpetajate, üliõpilaste) järele. ICMUB ja UTINAMi laborid UBFC-s Dijonis ja Besançonis arendavad uurimistegevust võrgus selliste tööstusharuga seotud kemikaalidega. T2MC magistriprogramm põhineb ICMUB ja UTINAMis välja töötatud teadustegevustel, nagu meditsiiniline ja molekulaarne kujutamine ning säästev areng. T2MC magistriprogramm keskendub ajakohaste oskuste edastamisele keemia peamistes aspektides, pöörates erilist tähelepanu üleminekumetallidele. Kursuste sarja õpetatakse keemia põhivaldkondades, orgaanilistest, anorgaanilistest ja bio-anorgaanilistest keemiatest, analüütilisest keemiast, spektroskoopiast, elektrokeemiast, molekulaarsest modelleerimisest. Spetsiifilisemaid kursusi õpetatakse elektrosünteesil, bioloogia ja koordinatsiooni keemia metallidel, reaktsioonimehhanismil ja molekulaarsel modelleerimisel, katalüüsis spetsiifilistes / mittespetsiifilistes keskkondades, molekulaarsed nanomaterjalid, molekulide märgistamine meditsiiniliseks kuvamiseks. Kogu magistriõppe programmi raames pakutakse transversaalseid kursusi, nagu projektijuhtimine, innovatsioon ja kommunikatsioon, külastavad tööstusharud ning loenguid, mida annavad tööstuse inimesed. Lisaks on T2MC õppekavas osa ka juhendatud projektist ja kahest 3-6 praktikast uurimisprojektides, nii ICMUBis kui ka väljaspool seda.

Tulevased karjäärivõimalused

Master T2MC eesmärk on valmistada tipptasemel molekulaarseid keemikuid. Kursused tuginevad tugevale taustale multidistsiplinaarses keemias (orgaanilised, anorgaanilised, analüütilised, teoreetilised ja materjalid) ning keskenduvad peenkeemiale, rõhuasetusega siirdemetallide keemiale. Ametlikud teadmised on esile tõstetud mitmesuguste praktiliste näidetega, mis on seotud siirdemetallide keemia rakendustega. Kraadiõppurid on sobivad kandidaadid ettevõtjate ametikohtadele, näiteks teadusuuringutele, R

Õpilasprofiil

Üliõpilased, kellel on õigus saada T2MC programmi, peavad olema omandanud bakalaureusekraadiga võrdse või kõrgema kraadi. Taustteadmised üldise keemia, molekulaarse sünteesi ja spektromeetria kohta on kohustuslikud. Kandidaatidel peab olema väga hea akadeemiline kvalifikatsioon ja väga hea inglise keele praktika.

Kahetasandiline

T2MC annab 3-4 õpilasele võimaluse saada kahekordne kraad (magistrikraad Bourgogne Franche - Comté ülikooli magistrikraad Prahas). Valitud üliõpilased täidavad oma esimese magistriõppe aasta UCT Prahas ja teise aasta magistrikraadi Bourgogne Franche-Comté ülikoolis Dijonis.

Toetused

Kvaliteetsetele üliõpilastele antakse igal aastal mitmeid stipendiume.

Taotlemise kord

Prantsuse diplomiga õpilased peaksid pöörduma kontakteerudes

Professor Ewen BODIO: Ewen.Bodio@u-bourgogne.fr

Kandidaadid, kellel on Euroopa Liidu riikide, Euroopa Majanduspiirkonna riikide või Šveitsi Konföderatsiooni kodakondsus:

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes Campus France'i bürooga järgmistest riikidest:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlen viisat.

Kandidaadid kõigist teistest riikidest:

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019
Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 14 kursust University Bourgogne Franche-Comté (UBFC)is »

Viimati uuendatud Mai 23, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
Võta kooliga ühendust
Päevane õpe
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
End Date
Juuni 2021
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Juuni 2021