Magistriõpe Hindamisel Ja Hindamisel

University of Oslo

Programmi kirjeldus

Loe ametlikku kirjeldust

Magistriõpe Hindamisel Ja Hindamisel

University of Oslo

Selle programmi eesmärk on koolitada järgmise põlvkonna hindamis- ja hindamisspetsialiste, ühendades tehnilised ja analüütilised oskused suhtlemis- ja esindusoskustega.

59072_20170228_120145.jpgFoto: Øystein Andresen / Oslo ülikool

Hindamine ja hindamine

Hindamine ja hindamine on tänapäeva ühiskonna südames, kus hariduse kvaliteedi tagamine on otsustava tähtsusega, kus koolituskogemusi diskuteeritakse meedias, kus väljaõpe ja valimine soodustavad edukatele ettevõtetele olulist inimkapitali ja kus vastutuse küsimused nõuavad tõendeid - põhinev poliitika ja otsuste tegemine.

Hindamine

"Mida rohkem te õpetate, välja selgitamata, kes mõistab mõisteid ja kes seda ei tee, seda suurem on tõenäosus, et õpetajatel õnnestub ainult õpetajaid." - Grant Wiggins

Hindamine viitab mitmesugustele meetoditele ja mõõtmisvahenditele, mida kasutatakse mitmel otstarbel:

 • Õppimise hindamine hõlmab õppimise ja saavutuste mõõtmist kehtestatud standardite järgi. See võib juhtuda üksikisiku, institutsionaalse või süsteemi tasandil ja sageli jõuab kokkuvõttes tulemuslikkuse skoori, auaste või palgaastet, näiteks kasutatakse valimis- ja vastuvõtuotsuste puhul või järelevalve eesmärgil.
 • Õppimise hindamine hõlmab tõendeid üksikisikute teadmiste, arusaamise ja oskuste kohta õpetamise ja õppimise protsessis, et teavitada õpetamisvõtteid. Tavaliselt on see formaalsem, kuna sageli keskendutakse tõhusate õpetuste väljatöötamisele ja üksikisikutele diagnostilise tagasiside andmisele.
 • Õppimise hindamine hõlmab inimesi, kes aktiivselt jälgivad oma õppimist ja kasutavad mitmesuguseid strateegiaid (nt eakaaslased ja enesehindamine ja mõtlemine), et otsustada, mida nad teavad ja oskavad teha ja mida nad peavad järgmisena õppima. Seda lähenemist kasutavad sageli iseseisvad õppetehnoloogia programmid.

Hindamine

"Üks suurtest viga on hinnata poliitikaid ja programme pigem nende kavatsuste kui tulemuste põhjal" - Milton Friedman

Seda tüüpi hinnanguid saab ja saab süstemaatiliselt koguda, analüüsida ja neid hinnata ja vastata küsimustele erinevate sekkumiste, poliitika muutuste, programmide ja projektide uuenduste tõhususe ja efektiivsuse kohta nii hariduses kui ka ärivaldkonnas. Hindamisviisid hõlmavad kogu spektrit, alates väikesemõõtmelistest diagnostika või klassi testidest kuni töökoha hindamise keskusteni, ülikooli vastuvõtukatsetest, riiklike töölevõtmise eksamitest, ulatuslikest riiklikest standarditud eksamitest või erinevatest rahvusvahelistest hindamistest riikides.

Kuna hindamine ja hindamine on osutunud tõenditel põhineva hariduse ja äritegevuse jaoks oluliseks, kasvab nii avaliku kui ka erasektori nõudlus spetsialistide jaoks, kes ületavad akadeemilise uurimistöö ja kutsepraktikat, kui nad töötavad hindamiste ja hindamistega, mis juhivad tõendipõhist otsust tegemine. Mis tahes hindamisest või hindamisest saadud tulemuste usaldusväärseks arendamiseks, haldamiseks, analüüsimiseks ja tulemuste esitamiseks on vaja väga spetsiifilist väljaõpet.

58332_cemo-sky-1.bmp

Miks valida see programm?

Ühiskonnale

Hindamine ja hindamine on tänapäeva ühiskonna südames, kus hariduse ja hindamise kvaliteedi tagamine on otsustava tähtsusega, kus meedias diskuteeritakse koolitamise praktika üle ning kus vastutusküsimused nõuavad tõenduspõhist poliitikat ja otsuste tegemist. Lisaks on värbamise, ajakohase töö kvaliteedi ja edutamise jaoks väga tähtis, et elukestev õpe ja erialase ettevalmistuse spetsialistid töötaksid testide väljatöötamisel, andmete analüüsimisel või igat liiki valikuprotsessides.

Valdkond

Uute hindamis- ja hindamisvahendite väljatöötamine nõuab vahendi täielikku uurimis- ja arenduskeskust

 1. loominguline disain, piloteerimine, kvalitatiivsed kognitiivsed laborid
 2. proovide võtmine ja andmete kogumine
 3. andmete analüüs, aruandlus ja tulemuste edastamine
 4. vahendi hooldus, selle kasutamise lühi- ja pikaajaliste tagajärgede seire ja ümberkujundamine.

Programm kavatseb koolitada kõiki neid aspekte, pöörates tähelepanu ajaloolistele traditsioonidele, kuid hõlmates ka uut tipptehnoloogiat, nagu arvutipõhist adaptiivset testimist.

59073_IMG_4670.JPGFoto: Øystein Andresen / Oslo ülikool

Interdistsiplinaarsed oskused

Hindamis- ja hindamissüsteemid on interdistsiplinaarse meeskonnatöö tulemuseks, kus kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed teadustööalased teadmised lõikuvad sisust saadud teadmistega ja taustteabega, kus inimesed ühendavad tehnoloogia ja kus teooria vastab praktikale, kõik lõppkasutajate ja sihtrühma poolt kehtestatud piirid hinnatakse või hinnatakse. Seega aitate te selgesõnaliselt oma metoodiliste uuringute tööriistakomplekti väljatöötamist ja täiustamist ning analüüsi- ja suhtlemisoskuste rakendamist magistriprogrammi ajal, et hõlbustada seda püüdlust.

 • Niinimetatud raskete ja pehmete oskuste kombinatsioon annab teile praegusele tööturule suure plussi.

Aktiivselt ühendatud

Akadeemiline programm on otseselt seotud valitsuse ja tööstuse tegevustesse ja rakendustesse, külalisõppejõududeks eraettevõtetest, uurimisinstituutidest ning riiklikest või valitsusvälistest asutustest, et lahendada praegused küsimused ja arutelud.

 • rahvusvahelised partnerid
 • Norra partnerid: Kompetanse Norge; NIFU Põhjamaade innovatsiooni-, uurimis- ja haridusuuringute instituut; Naturfagsenteret (Oslo ülikool); Riiklik haridus- ja teadusuuringute keskus (Stavangeri Ülikool)

Teie magistritöö kontekstis võite töötada partnerite probleemide ja projektidega.

Rahvusvaheline

See õppeprogramm ühendab üliõpilasi, õpetajaid ja partnerorganisatsioone kogu maailmas.

 • Magistriõppe hariduskiri on inglise keel
 • Osalevad akadeemilised töötajad koosnevad rahvuslikest ja rahvusvahelistest teadlastest, kes tulevad praegu 10 riigist üle kogu maailmajao (Euroopas, Ameerikas, Aasias ja Aafrikas). See võimaldab meil anda teile Norra, Põhjamaade ja rahvusvahelise hindamise ja hindamise perspektiivi.

59070_IMG_0979.jpg

Õpitulemused

Pärast programmi lõppu saate arendada uusi hindamis- ja hindamisvahendeid vastavalt mõõtmisvahendi täieliku uurimis- ja arendustsüklile.

Teadmised

 • Näidake arusaamist praegustest paradigmadest ja nendega seotud ühiskondlikest aruteludest hindamise ja hindamise valdkonnas.
 • Näidake mõistmist klassikalisest mõõtmisviisist ja ka kaasaegsematest testimistehnikatehnikatest, mis põhinevad kirjetuvastuste teoorial.

Oskused

 • Kvalitatiivne: mõistke kasutaja vaatenurki kognitiivse labori põhimõtete ja meetodite abil.
 • Kvantitatiivne: kohaldada põhimõtteid ja state-of-the-art statistilised meetodid (ja tarkvara), et analüüsida ja õppida andmeid.
 • Disain: rakendada parimaid tavasid kvaliteetsete mõõteriistade väljatöötamiseks ja haldamiseks.
 • Suhtlemine: kirjutage pabereid, uurimisaruandeid ja poliitikaülevaateid, pakutavaid plakateid ja läbirääkimisi akadeemilises ja professionaalses keskkonnas.

COMPETENCE

Olemasolevate hindamis- või hindamissüsteemide arutelu algatamine ja panustamine konstruktiivsesse, kuid kriitilisse viisidesse, eriti kui need on seotud kehtivuse ja usaldusväärsusega.

59071_IMG_0103.jpg

Karjäärivõimalused

Lõpetamisel on teil kindel sihtasutus, mis on seotud hindamise ja hindamisega. Nii igapäevasele kutsepraktikale nagu seire ja aruandekohustus, kvalifikatsioon ja hindamine ning laiemad teadustöö eesmärgid.

Potentsiaalsed tööandjad

 • Riiklike ja rahvusvaheliste valitsusasutuste ja valitsusväliste organisatsioonide poliitika instituudid ja uurimisosakonnad
  • Rahvusvaheline kontekst: nt UNESCO, OECD, IEA, Maailmapank
  • Norra kontekst: nt NIFU, Kompetanse Norge, NOKUT, UDIR, Norra Haridus- ja Teadusministeerium
 • Inimressursside juhtimine, hindamiskeskused ja konsultatsioonid äri- ja valitsusvaldkondades, sealhulgas sõjaväelased
 • Haridus- ja pedagoogilised instituudid, koolide omanikud (omavalitsused ja maakonnad) ning muud elukestvat õpet ja ametialast arengut edendavad organisatsioonid

Edasised uuringud

Magistriõpe hindamise ja hindamise ka kvalifitseerub lõpetanute edasine Ph.D. uuringud sotsiaalteaduste laiemas valdkonnas nii Norras kui ka välismaal. Kui olete huvitatud akadeemilise karjääri saavutamisest, pöörates erilist tähelepanu hariduse hindamisele ja hindamisele, soovitame teil uurida võimalusi haridusmõõtmise keskuse kui doktoriõppega liitumiseks. üliõpilane.

Uuringutest tööle

Karjääriteenused võivad pakkuda:

 • Karjäärinõustamine
 • Aidake oma CV, kaaskirja ja tööintervjuu ettevalmistamiseks

59069_IMG_1070.jpg

Sissepääs

See õppeprogramm algab augustis.

Millal taotleda

 • ELi / EMP / Šveitsi taotlejad: 1. veebruar kuni 1. märts
 • Põhjamaade kodanikud ja taotlejad, kellel on alaline või pikendatav elamisluba Norras: 1. veebruarist 15. aprillini
 • EL-is / EMP kandidaadid: 1. oktoobrist kuni 1. detsembrini

Kuidas taotleda

Kui te taotlete vastuvõtmist, saate valida a

 • Täistööaeg
 • Osalise tööajaga valik (ainult avatud ELi / EEA / Šveitsi taotlejatele, Põhjamaade kodanikele ja taotlejatele, kes elavad Norras)

Hind

Ei õppemaksu.

Vastuvõtutingimused

Magistriõpe omandamine nõuab:

 • Kõrghariduse sisenemise kvalifikatsioon ja lõpetatud bakalaureusekraad, mis on võrreldav Norra bakalaureusekraadiga. Välisharidusega kandideerijad, palun vaadake riikide nimekirja.
 • programmi määratletud eriala
 • minimaalne hinne keskmine C (Norra liigitusskeem) või samaväärne oma eriala oma kraad.
 • keele nõue, mis on dokumenteeritud alltoodud testidest / eksamitest:
  a) läbitud eksam inglise keele baaskursuses (140 tundi / 5 nädalat nädalas), mille Norra gümnaasiumis (või samaväärsel astmel Põhjamaade gümnaasiumis) on minimaalselt 4 kandidaat või sooritanud eksam inglise keeles teise ja / või kolmas õppeaasta Norra gümnaasiumis või
  b) rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele tasemekatse.
 • Vastuvõtu miinimumnõuded on vähemalt teise taseme teise astme tasemel (või samaväärsed) sotsiaalteadustes, humanitaarteadustes või loodusteadustes. Äritegevuse kraad ei vasta nõuetele.
 • Eelneva hariduse omandamine hindamise ja hindamisega seotud valdkondades ei ole vajalik

59068_IMG_2826.JPG

Dokumentatsioon

UiO veebipaketiportaalis tuleb kõik vajalikud dokumendid üles laadida.

Lisaks

Laadige üles ühe lehe motivatsioonikiri, mis selgitab teie huvi programmi vastu, potentsiaalset asjakohast eelnevat haridust või kogemusi, mis on seotud katsearendusega, ning põhjused, miks seda programmi rakendada.

Taotlejate järjestus

Taotlejad on järjestatud vastavalt nende palgaastmele keskmiselt nende erialal. Taotlejad, keda ei saa järjestada vastavalt nende palgaastmele, võetakse järjestatud individuaalse hindamise alusel.

Selle programmi vastuvõtmine on tavaliselt väga konkurentsivõimeline. Pidage meeles, et isegi kui te vastate miinimumklassi nõuetele, ei garanteeri see programmile õppekohta.

Tavaliselt ei saa te ülikoolis magistriõppes või õppeosakonnas osaleda Oslo ülikooli eelnevalt läbitud magistrikraadiga samal teemal.

Vastuvõtukomitee võib teile anda motivatsioonikirja kohta täiendavaid punkte.

Eelneva hariduse tunnustamine

Kui teil on eelnev kõrgharidus, võite taotleda selle hariduse tunnustamist osana oma kraadist. Nii Norra kui ka mitte-Norra kõrgkoolide haridus võib olla tunnustatud. Tunnustamine sõltub sellest, kas haridus vastab teie erinõuetele.

See kool pakub järgmisi programme:
 • Inglise


Viimati uuendatud December 6, 2017
Kestvus ja hind
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
Alguskuupäev
Aug. 2018
Duration
Kestvus
2 aastat
Osaajaga
Täisajaga õpe
Price
Hind
Tasuta
Information
Deadline
Võta kooliga ühendust
All international (non-EU) students must apply by December 1, 2017
Locations
Norra - Oslo
Alguskuupäev: Aug. 2018
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev Võta kooliga ühendust
All international (non-EU) students must apply by December 1, 2017
Lõppkuupäev Võta kooliga ühendust
Alguskuupäev: Aug. 2018
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev Märts 1, 2018
All students coming from an EU/EEA country must apply by March 1, 2018
Lõppkuupäev Võta kooliga ühendust
Dates
Aug. 2018
Norra - Oslo
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev Võta kooliga ühendust
All international (non-EU) students must apply by December 1, 2017
Lõppkuupäev Võta kooliga ühendust
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev Märts 1, 2018
All students coming from an EU/EEA country must apply by March 1, 2018
Lõppkuupäev Võta kooliga ühendust