Magistriõpe Itaalia toidul ja veinil

Üldine

Programmi kirjeldus

Kursuse kirjeldus

See MSc kraadi keskendub mõistmine, juhtimine, edendamine ja kaitse kõrge väärtusega toiduainete, sealhulgas veini.

Rahvusvaheliselt tunnustatud Itaalia toidutootmise süsteemi analüüsitakse kui mudelit, mis määratleb ja iseloomustab üksikuid elemente, mis aitavad kaasa ainulaadsele väärtusele ajalooliste, sotsiaalsete ja kultuuriliste sidemetega seotud kohaga (terroir). Need elemendid hõlmavad ka viimaseid arenguid tehnoloogia, toitumise, toiduohutuse, toitumise ja tervise valdkonnas ning sensoorset teadust, mis on kesksel kohal rahvusvahelise terroiriga seotud suure väärtusega toidu järele. Selle programmi lõpetajate spetsiifiline õpitulemus on sügav arusaam mitmetahulistest omadustest, mis eristavad neid toite teistest turul olevatest toodetest ja mida saab kasutada toodete väärtustamis- ja tarbijate teavitamise strateegiates.

Selle multidistsiplinaarse programmi lõppeesmärk on koolitada spetsialiste, kes on hästi kursis suure väärtusega toiduainete ja veinide keerulise tootmise süsteemiga, mille kvaliteet on sügavalt seotud traditsioonide ja päritolukohaga.

Õpetamine hõlmab loenguid, laboratoorseid ja välitegevusi, praktilisi harjutusi ja väljaspool väliseksperte käsitlevaid seminare, millel on palju erinevaid asjakohaseid juhtumiuuringuid. Võimalused intensiivse juhendamise ja magistritööga seotud etappide jaoks vähemalt kuueks kuuks on saadaval silmapaistvate äriühingutega selles toiduainetööstuse sektoris või teiste asjakohaste organisatsioonidega era- või avalikus sektoris.

Kursuse ülesehitus

I semester

 • Loomade bioloogiline mitmekesisus ja toit (6 CFU / ECTS)
 • Taimestiku bioloogiline mitmekesisus ja toit (6 CFU / ECTS)
 • Lisandväärtuskvaliteedi skeemid ja tarbijate nõudlus (8 CFU / ECTS)
 • Toit ja veiniajalugu, antropoloogia ja ühiskond (8 CFU / ECTS)
 • Suhtlemisoskus (2 CFU / ECTS)

II semester

 • Toiduohutus, hügieen ja jälgitavus toidu kvaliteedi osas (8 CFU / ECTS)
 • Toidu mikrobioloogia ja kvaliteet (6 CFU / ECTS)
 • Toit, vein ja toitumine (6 CFU / ECTS)
 • Itaalia toidu kvaliteet, töötlemine ja sensorne analüüs (8 CFU / ECTS)

III semester

 • Tarbija käitumine
 • Toit ja veinipõhine territoriaalne väärtus ja maaelu areng
 • Itaalia veini kvaliteet, töötlemine ja sensorne analüüs
 • Kvaliteedile orienteeritud toidu ja veini käitlemine ja juhtimine

Igal teisel aastal annab rahvusvaheline külalisprofessor mõlemale kohortile (6 CFU / ECTS) kursuse „Toit ja vein: väliskülastused”.

Teisi külalisprofessoreid kutsutakse korrapäraselt esitama õppetunde kavandatud kursuste raames.

IV semester

Magistriprojekt (30 CFU / ECTS)

Karjäärivõimalused

Õppekava on mõeldud kõigile üliõpilastele, kes soovivad süvendada oma teadmisi kvaliteetsete Itaalia põllumajandustoodete ja nende väärtustamise kohta nii ELi kui ka rahvusvahelistel turgudel.

Itaalia toiduainete ja veinide liikmesriikide lõpetaja suudab tegutseda kvaliteetsete põllumajanduslike toiduainete tehnilises ja majanduslikus haldamises, väärtustamises ja kaitses - ekspordi- ja territoriaalse arengu seisukohast -, kasutades Itaalia süsteemi kui viidet mudel. Ta leiab töövõimalusi kvaliteetsetel põllumajanduslikel toiduainetööstuse ettevõtetel, tootjaorganisatsioonides ning avaliku ja erasektori konsultatsioonifirmades, mis tegelevad kvaliteetsete põllumajandustoodete kaitsmise, väärtustamise, turustamise, nõustamise, koolituse ja kommunikatsiooniga. .

Kõige olulisemad positsioonid on järgmised:

 • kvaliteetsete toiduainete ja veinide turustamine nii ELi kui ka rahvusvahelisel turul
 • nende toodete müügiedendus- ja kaitsestrateegiate väljatöötamine ja rakendamine
 • geograafilise tähisega tootjate organisatsioonide juhtimine
 • „väliskaubandus” ja „kaubanduslikud” ostutegevused, peamiselt rahvusvahelisel turul;
 • teave kvaliteetsete toiduainete ja veinide majandamise kohta;
 • Terroiriga seotud kvaliteetsetel põllumajanduslikel toiduainetel põhinevate territoriaalse arengu strateegiate kavandamine ja juhtimine.

Riiki sisenemise nõue

Kandidaadid Itaalia kvalifikatsiooniga

Edukas taotleja teise astme kraadiõppe läbimiseks peab:

 • omama esimese tsükli / bakalaureusekraadi või samaväärset kvalifikatsiooni, mis läbitakse minimaalse hinnega 90/110.
 • Kursuse otsese ligipääsu tagamiseks omada klassi L-26 või L-25 ex DM 270/04 või klassis 20 ex DM 509/99, mille annab Itaalia ülikool; Alternatiivina ülaltoodud punktile peavad kandidaadid olema saanud vähemalt 10 CFU-d ühes või mitmes allpool toodud SSD-st ning neid kontrollitakse, esitades õppekava miinimumnõuete hindamise taotluse: 9 CFU SSD AGR / 01 AGR / 02, AGR / 15, AGR / 16, AGR / 17, SECS-P / 01, SECS-P / 02, SECSP / 07, SECS-P / 08. Õppekomisjon kaalub siiski kõrgelt kvalifitseeritud kandidaate, kellel on asjakohane kogemus ja oskused (mis on kinnitatud nende õppekavas).

Välisriigi kvalifikatsiooniga kandidaadid

Edukas taotlejal teise astme kraadiõppe läbimiseks peab olema esimese tsükli / bakalaureusekraad või samaväärne kvalifikatsioon, mis tagab:

 • olulised oskused majandus- ja / või toiduainetehnoloogia ja / või põllumajandusteaduste alal
 • olemasolevad oskused uurimismeetodites, samuti võime rakendada uurimistulemusi reaalsetele probleemidele.

Kursuse vastuvõtmine sõltub õpetuskomisjoni hinnangust, mis kontrollib võimaluse korral ka veebipõhise intervjuu kaudu taotleja motivatsiooni, teadmisi ja oskusi. Juhul, kui taotleja välismaise kraadi samaväärsust Itaalia esimese tsükli klassifikatsiooniga on raske kindlaks teha ja konkreetsete nõutavate oskuste väljaselgitamisel raskusi, hindab õppekomisjon taotleja üldist õppekava.

Keelenõuded

Nõutav on inglise keele oskus tasemel B2 või samaväärne (nt IELTS või TOEFL) vastavalt Euroopa keeleõppe raamdokumendile (CEFR). Kui kandidaat on inglise keelt emakeelena või on lõpetanud esimese bakalaureuse / esimese astme kraadi inglise keeles, ei nõuta keele sertifitseerimist.

Viimati uuendatud märts 2019

Teave kooli kohta

The University of Padova is one of Europe’s oldest and most prestigious seats of learning; it is a multi-disciplinary university that aims to provide its students with both professional training and a ... Loe edasi

The University of Padova is one of Europe’s oldest and most prestigious seats of learning; it is a multi-disciplinary university that aims to provide its students with both professional training and a solid cultural background. A qualification from the University of Padova is a symbol of having achieved an ambitious objective, one that is recognised and coveted by both students and employers alike. Näita vähem