Magistriõpe nanoteaduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriõpe programm nanoteaduses, magistrikraad (2 aastat)

TAOTLEMINE

Taotlusvoor avaneb 15. novembril 2017 ja taotluste esitamise tähtaeg on 10. jaanuar 2018.

Lisateavet selle programmi kohta leiate ülikooli veebisaidilt.

Uuring eesmärgid

Nanoteaduse magistriprogrammi üliõpilane kogub multidistsiplinaarset oskusteavet füüsika, keemia ja rakkude ja molekulaarbioloogia valdkonnas. See kombinatsioon füüsikast koos keemia ja bioloogia pakutud programm on ainulaadne nii Soomes kui ka välismaal, kus eriti bioloogia on sageli puudu. Programm on ideaalne neile, kes on huvitatud loodusteadustest laiemas tähenduses, ning neile, kes on valmis mõistma laadi loodusest ja nähtustest paljudest perspektiividest, alates aatomienergiast organismidesse. See annab suurepäraseid võimeid järgida teaduse ja tehnoloogia arenguid ning lõpetada kiiresti areneva nanoteaduste ja nanotehnoloogia valdkonna ekspert.

Võite spetsialiseeruda keemia (füüsikaline keemia või orgaaniline keemia), füüsika või bioloogia (rakkude ja molekulaarbioloogia) vastavalt oma huvidele ja oma varasematele uuringutele.

Magistriõppe lõpetanud saate programmi

 • mõista suuruse ja kuju olulisust nanoskaalal
 • nanoobjektide omadusi keemia, bioloogia ja füüsika osas
 • Nanoobjektide ühiste valmistamis- ja iseloomustamismeetodite tundmine
 • kapteni eksperimentaalseid ja / või teoreetilisi meetodeid oma peamist teemat nanoobjektide uurimiseks
 • oskama planeerida ja viia läbi uurimisprojekti
 • oskama kirjutada heale keelele teaduslikku ettekannet
 • suutma läbi viia teaduslikku arutelu ja edastada teaduslikke tulemusi.

Õppetöö sisu

Nanoteadused on kiiresti arenev valdkond ja õpetamine on uuringutega väga tihedalt seotud:

 • spektroskoopia, arvutuskeemia ja supramolekulaarse keemia,
 • nanofüüsika ja teoreetilise füüsika ning
 • raku struktuur ja dünaamika, viroloogia ja bioimagimine.

Magistriõpe sisaldab 120 ECTS ainepunkti, millest ligikaudu 2/3 on teie spetsialiseerumissuunis. Programmi peamine osa on uurimisprojekt, mis viib lõpeta oma magistritöö. Magistritööprojektid tehakse uurimisgruppides käimasolevate uurimisprojektide osana. Magistritöö eesmärgiks on välja töötada ja tõestada oskus kasutada valitud uurimisstrateegiaid ja -meetodeid ehtsa, tööga seotud probleemi tuvastamisel ja lahendamisel. Lisaks on väitekirja eesmärk muuta õpilased maailmaturul konkurentsivõimeliseks. Sageli on magistritöö osa suuremast uurimustööst ja magistritöö võib teha ka koostöös ettevõtetega või teiste uurimisinstituutidega.

58797_JYU_Nanoscience.JPG

Karjäärivõimalused

Nanoteadused ja -tehnoloogia on suhteliselt uued valdkonnad, kus keskendutakse rakenduste ja uuenduste võimalustele. Suur osa olemasolevatest ettevõtetest on huvitatud nanoteadustest ja -tehnoloogiast ning üha enam neist on oma toodetes nanotehnoloogia juba kasutanud. See loob vajaduse nanoteaduste ekspertide järele, luues sellega värbamisvõimalused. Nanoteadused on ka hea algus ettevõtjate asutamiseks.

Magistriõpe nanoteaduses pakub ka suurepärast alust keemiateaduse, füüsika ja bioloogia kraadiõppeks.

Nanoteaduskeskus

Nanoteaduskeskus (NSC) on valdkondadevaheline uurimiskeskus, mida jagavad füüsikateadused, keemia ja bioloogilised ja keskkonnateadused ning mis on rahvusvaheline töökeskkond: umbes veerand töötajatest on mitte-soomlased. Kõik uurimisrühmad tegutsevad rahvusvahelisel tasandil ja kõigi rühmade töökeel on inglise keel. Teadustöö keskendub molekulaarsetele nanosüsteemidele, kus multidistsiplinaarsed lähenemisviisid eeldavad uute uuenduste toimumist. Põhilised uurimisvaldkonnad on:

 • Bioloogilised nanostruktuurid
 • Orgaaniline nanokheemia
 • Spektroskoopia nanostruktuuride
 • Eksperimentaalne nanofüüsika
 • Arvutuslik nanoteadus.

Õppemaksud

Soome kõrgkoolides ei ole õppemaksu ELi / EMP kodanikele. Õppemaksud puudutavad ainult neid ELi mittekuuluvaid / EMPs asuvaid üliõpilasi, kes alustasid õpinguid inglise keele õpetamisel magistriõppeprogrammides 2017. aasta augustis või pärast seda.

Õppemaks on 12 000 eurot õppeaastal.

Tasud ei puuduta neid ELi mittekuuluvaid / EMPi üliõpilasi, kes

 • on EL / EMP kodanikele või nende pereliikmed (abikaasa / laps)
 • juba Soomes elava või mõne muu Euroopa Liidu riigis alaliselt (st on samaväärsed ELi kodanike *)

*) Pidev (A) või püsiv (P / P-EL) elamisloa liiki

Jyväskylä ülikoolil on stipendiumid üliõpilastele, kellel on kohustus maksta õppemaksu. Stipendiumi taotletakse programmi sissepääsu taotlemisel.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The faculty was founded in 1965. It has four departments located in the Mattilanniemi and Ylistönrinne campuses. Roughly 2300 students are enrolled in the faculty. The number of staff is about 560.

The faculty was founded in 1965. It has four departments located in the Mattilanniemi and Ylistönrinne campuses. Roughly 2300 students are enrolled in the faculty. The number of staff is about 560. Näita vähem